Yardım Parmakizi Custom Rom sonrası düzgün işlemiyor

micropod

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sarper
Cihazım
yok
Konular
6
Başlıkta dediği gibi beyler, bir anda gitti, magisk geri döndüm parmak izi bir algılıyor bir algılamıyor, tanıması tam işkence, sildim baştan yükledim kalibrasyon yaptım nafile

Sonra 10.3 vardı global elimde onu yükledim canavar gibi çalıştı, magiske geri döndüm yine aynı, çözemedim bir türlü.

Fikri olan, benzer sorun yaşayan var mı aranızda?
Kalibrasyon demeyin 100 defa yaptım hala kaydederken bile bazen algılıyor bazen olmuyor.

micropod

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sarper
Cihazım
yok
Konular
6
Yok mu kimsenin fikri çözümü ya? parmak izi cort, ne yaptıysam çözemedim, bir şekilde tanıttım ama açmıyor ekran kiliti ne yapsam da olmuyor.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bunu bence siz romun geliştiricisine yazın

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Merhaba. Kalibrasyon ayarları sıfırlanmıştır. Aşağıdaki adımları izleyerek deneme yapar mısınız.

Telefon uygulaması kısmına girerek *#*#6484#*#* tuşlayın (Eğer bu kombinasyondan sonra herhangi bir şey çıkmazsa ekranda rom değişmeniz gerekiyor), sağ üstte yer alan ek araçlardan fod parmak izi kalibrasyonuna tıklayın, start tuşuna basın. İlk bölümde sensörün üzerine beyaz bir kağıt koyun, ikinci bölümde siyah bir kağıt koyun, test finish yazdıktan sonra parmak izini ekleyebilirisiniz.

Bu adımlardan sonra yine de olmuyorsa bir alt sürümde bir rom yükleyip o şekilde deneyin, o da olmazsa flashtool ile orjinal roma dönün. Orjinal roma döndüğünüz zaman twrp ve magisk kurmadan işlemlerini yapın. Aynı sorun bende de olmuştu ve bu şekilde hallettim.

micropod

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sarper
Cihazım
yok
Konular
6
Yapmadığım bir tek orig rom flashlamak kalmıştı, muhtemelen onu yapmak zorundayim. Çok teşekkürler en son onu deneyeceğim.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Yapmadığım bir tek orig rom flashlamak kalmıştı, muhtemelen onu yapmak zorundayim. Çok teşekkürler en son onu deneyeceğim.
benzer sorun bende de var. baya zor oluyor. geçenlerde ekran koruyucu bakarken mi note 10 için şu not vardı: "ekran koruyucu taktıktan sonra parmak izinizi yeniden tanıtın. mi note 10 da parmak izi çok hassas olduğu için açılmayabilir." bugün yeni ekran koruyucu taktım ama denemedim hiç üşendim :D

micropod

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sarper
Cihazım
yok
Konular
6
Benim sorun yazılımsal gibi hocam, mesela tanıtırken çatır çatır alıyor hiç duraklamadan. Ama ekran kilidi açmaya gelince parmak izi tanınmadı diye hata veriyor, çözemedim hala. Valla yeni bitti Rom yükleme, olmuyor hala, hiç uğraşamam :D

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Benim sorun yazılımsal gibi hocam, mesela tanıtırken çatır çatır alıyor hiç duraklamadan. Ama ekran kilidi açmaya gelince parmak izi tanınmadı diye hata veriyor, çözemedim hala. Valla yeni bitti Rom yükleme, olmuyor hala, hiç uğraşamam :D
tanıtırkende tekliyor benim, yani iyi basmak gerekiyor. açarken açıyor ama bazen zorluyor bazende biraz daha kolay ama hiç bi zaman diğer telefonlarım kadar hızlı rahat açmadı :D yarın denerim yeni koruyucu ilede.

mazlumesen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mazlum
Cihazım
mi note 10
Meslek
e ticaret
Konular
13
Parmak izi kalibrasyonu yaparken ilkinde ekrana ayna tutun ikinci kalibrasyon zifiri karanlık bir ortamda yapın sorununuz çözülecektir

micropod

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sarper
Cihazım
yok
Konular
6
Parmak izi kalibrasyonu yaparken ilkinde ekrana ayna tutun ikinci kalibrasyon zifiri karanlık bir ortamda yapın sorununuz çözülecektir
Eyvallah hocam, yaptım, çözülmedi :) üstte dediğim gibi tanıtırken çatır çatır alıyor, mesele ekranı açmaya gelince tanınmadı diyor. Kaldı şimdilik full stock rom çakıcam ama ne zaman bilmiyorum.

Üst Alt