Yardım ORANGEFOX Nasıl Kaldırabilirim?

yusufckr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf ÇAKIR
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 12.0.1 Kararlı 12.0.1.0(QFGMIXM)
Telefon Modeli
Redmi Note 7
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar merhaba ben şuan yeni telefona geçtim ve elimde Redmi Note 7 cihazım duruyor başkasına vericem ama root tam anlamıyla kalkmadı magiskten uninstall yapınca hiçbir işlem olmuyor fakat Recovery moduna girince OrangeFox gözüküyor.

Uzun lafın kısası ben bu OrangeFox u nasıl Stock Recovery yapabilirim??

Bazıları videoda Recovery indiriyor bazısı Fastboot indiriyor lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Android Sürümü: 10 QKQ1.190910.002

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Arkadaşlar merhaba ben şuan yeni telefona geçtim ve elimde Redmi Note 7 cihazım duruyor başkasına vericem ama root tam anlamıyla kalkmadı magiskten uninstall yapınca hiçbir işlem olmuyor fakat Recovery moduna girince OrangeFox gözüküyor.

Uzun lafın kısası ben bu OrangeFox u nasıl Stock Recovery yapabilirim??

Bazıları videoda Recovery indiriyor bazısı Fastboot indiriyor lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Android Sürümü: 10 QKQ1.190910.002
Mi Flash ile stok rom yükleyin,
Ya da orangefox ile yükleyin ikisinde de silinir

Oyla:

yusufckr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf ÇAKIR
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
5
Hocam şuan pc yok elimde stock rom yükleyin derken hangi dosyayı indirmem gerekiyor? bu işlerle uğraşmayı bırakalı uzun zaman oldu o yüzden yanlış birşey yapmak istemiyorum, teşekkürler...

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam şuan pc yok elimde stock rom yükleyin derken hangi dosyayı indirmem gerekiyor? bu işlerle uğraşmayı bırakalı uzun zaman oldu o yüzden yanlış birşey yapmak istemiyorum, teşekkürler...
cihazınız için uygun sürüm Redmi Note 7 içindir
bunu orangefoxtan kurun format data yapın orangefox ve root gidecektir

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hocam cihazın stock romunu indirip içinden recovery dosyasını alın eğer orangefoxda onu flashlama yerine gelince size boot recovery vendor tarzı seçenekler soruyorsa recoveryi seçip flashlayın. eğer çıkmıyorsa dosyayı flashlamayın. hata olurda boot dosyası gibi flashlarsa cihaz sadece recoverye bootlanır

Oyla:

yusufckr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf ÇAKIR
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
5
teşekkürler hocam

aşağıdaki arkadaşın dediği gibi yapsam olurmu çünkü içindeki veriler önemli ve yedeklemem zor olur...

yani içindeki Recovery dosyasını flashlarken sadece " Recovery " seçeneğini seçsem?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet hocam haklısınız

peki birşey sorcam benim kullandığım sürümün üstünde bir sürüm kurmak istemiyorum çünkü bu sürüm çok şarj yiyor deneyimledim ve biliyorum. O yüzden acaba şuan kullandığım sürümün romunu bulsam içindeki Recovery dosyasını flash yapsam sadece yeterli olurmu?

çok yazdım kusura bakmayın
Hocam cihazın stock romunu indirip içinden recovery dosyasını alın eğer orangefoxda onu flashlama yerine gelince size boot recovery vendor tarzı seçenekler soruyorsa recoveryi seçip flashlayın. eğer çıkmıyorsa dosyayı flashlamayın. hata olurda boot dosyası gibi flashlarsa cihaz sadece recoverye bootlanır

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
teşekkürler hocam

aşağıdaki arkadaşın dediği gibi yapsam olurmu çünkü içindeki veriler önemli ve yedeklemem zor olur...

yani içindeki Recovery dosyasını flashlarken sadece " Recovery " seçeneğini seçsem?

Evet hocam haklısınız

peki birşey sorcam benim kullandığım sürümün üstünde bir sürüm kurmak istemiyorum çünkü bu sürüm çok şarj yiyor deneyimledim ve biliyorum. O yüzden acaba şuan kullandığım sürümün romunu bulsam içindeki Recovery dosyasını flash yapsam sadece yeterli olurmu?

çok yazdım kusura bakmayın
eu rom kulanırken recovery olarak skyhawk recovery olur ben bu yolla twrp dosyasını recoveryi seçerek flashlıyorum reboot recovery diyince twrp açılıyor ama sorumluluk sizin hocam

Oyla:

yusufckr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf ÇAKIR
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
5
eu rom kulanırken recovery olarak skyhawk recovery olur ben bu yolla twrp dosyasını recoveryi seçerek flashlıyorum reboot recovery diyince twrp açılıyor ama sorumluluk sizin hocam
Hm anladım hocam. Teşekkür ederim.

Ben global rom kullanuyorum ve telefonu kullanmıcam o yüzden kullanacak kişi için sorun çıksın istemediğim için orijinal kalmasını istiyorum o yüzden gerekli adımlar hakkında bilgi almak istemiştim, teşekkür ederim yinede.

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hm anladım hocam. Teşekkür ederim.

Ben global rom kullanuyorum ve telefonu kullanmıcam o yüzden kullanacak kişi için sorun çıksın istemediğim için orijinal kalmasını istiyorum o yüzden gerekli adımlar hakkında bilgi almak istemiştim, teşekkür ederim yinede.
hocam stock romdaysanız direk bootloader kapayın

Oyla:

yusufckr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf ÇAKIR
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
5
Hocam tekrar rahatsız ediyorum ama şuan root checker ile bakınca root yok diyor

bu dediğiniz dosyayı recovery olarak mı yoksa hiçbir tiki işaretlemeden mi flashlamam gerekiyor??

son olarak format data yapmasam olurmu yani bir zararı olurmu çünkü videolarda format data yapmadan çözüyorlardi

hocam stock romdaysanız direk bootloader kapayın
Evet stock rom dayim geliştirici seçeneklerinden bootloader kapatabilirim değil mi?

fakat bootloader kapatınca recovery normale dönüyor mu? çünkü şuan bootloader ile çözüm olucaksa hemen yapayım çünkü bankacılık uygulamalari falan sürekli hata veriyor...

Oyla:
Üst Alt