Haber Oppo Türkiye'de

XiaoMiraç

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Miraç
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Çok ciddi hisse kaybı yaşadı.Çin ve Almanya'da satışları yasaklandı.Bu sene iPhone'un en kötü senesi.2019'da patlama yapacak bir telefon çıkaramazsa Apple'ın çok uzun ömrü yok.
Apple bu gün Amerika'dan daha zengin bir firma öyle şeyler elbette bayağı etkiler ancak iflas edecek son firmalardan biridir Apple

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Apple bu gün Amerika'dan daha zengin bir firma öyle şeyler elbette bayağı etkiler ancak iflas edecek son firmalardan biridir Apple
Değeri 1 trilyon dolar. Valla yazik, tek becerisi telefon ve bilgisayar üretmek olan bir şirketin bu kadar yükselmesi.. Google olsa bir nebze tamam derdim, her sektörde teknolojinin öncüsü veya en büyük işletmecisi ama tuhaf..
MiUi forumda apple ci arkadaşlar neyi ispatlama derdinde acep?Alan alır kullanır.Kim neyi seçmek, kullanmak istiyorsa kullanır.Bunları burada konuşmak sonu gelmez kısır döngülere sokar konuyu.
Sadece konuşuyoruz kimse fan boyluk yapmıyor. Kısır döngüye gireceği yok olması gereken bu yoksa kiminle rekabet ediceksin? Apple olmasa bugün android bu kadar gelişir miydi? Bir itekleme olması gerekiyor. Şuan android iostan daha iyi durumdaysa bunu en büyük rakibine borçlu :)

DeeD

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 4 + m5s+mix2
Konular
5
Apple'ın ben de kolay kolay piyasadan silineceğine inanmıyorum. Otomotiv sektöründe VW ne ise, telefonda da Apple öyle. ikinci el otomobil pazarında golf, passat peynir ekmek gibi satar ve değer kaybetmez. Iphonelar da aynı.
Hayatımda hiç Iphone kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum. Daha çok teenage kızlara hitap eden bir marka.
12 sene önce tam 12 sene önce toy zamanlarım bi tane forumda takılıyoruz şimdi ki gibi değil işler o zaman insan kaynıyo ortalık çatır çatır konular açiliyor felan. nokia alanı yıkılıyo ne konular oyun konuları bile alev atıyo. çikti dediki biri nokia android e geçmezse eğer sonu batiş denildi s60 miydi neydi bi işletim sistemi vardi onu kullanırken ne gerek var denildi andorid o GÖZÜMÜN ÇİÇEEĞEEEE de geçmedi o dönem vw gibi olan firma şimdi ise adını duyunca gülüyorum. apple da aynı olacak kendini yenilemeyen firmaların sonu hep aynı olacak. bu kadar inanmayin büyük firmalara. elinizdekinin kıymetini bilin gerisi boş.( 15 bin e telefonmu alınır abi ya )

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
12 sene önce tam 12 sene önce toy zamanlarım bi tane forumda takılıyoruz şimdi ki gibi değil işler o zaman insan kaynıyo ortalık çatır çatır konular açiliyor felan. nokia alanı yıkılıyo ne konular oyun konuları bile alev atıyo. çikti dediki biri nokia android e geçmezse eğer sonu batiş denildi s60 miydi neydi bi işletim sistemi vardi onu kullanırken ne gerek var denildi andorid o GÖZÜMÜN ÇİÇEEĞEEEE de geçmedi o dönem vw gibi olan firma şimdi ise adını duyunca gülüyorum. apple da aynı olacak kendini yenilemeyen firmaların sonu hep aynı olacak. bu kadar inanmayin büyük firmalara. elinizdekinin kıymetini bilin gerisi boş.( 15 bin e telefonmu alınır abi ya )

15bine telefon alınır eğer o telefon benim yerime arabamı sürebilirse, hamur açabilirse, ütü yapabilirse, çamaşır bulaşık yıkayabilirse alınır tabi neden alınmasın. :D

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
sarmısağa da herkes sarımsak diyor....

Doğrusu da, sarımsakmış hocam...

* * *

Fayda fiyat telefonu olursa, Oppo düşündüğüm telefon, fakat Türkiye ye resmi olarak gelirse fiyat kısmı uçar gider gibi...

Ayrıca, telefon alacaklar elini çabuk tutsun, yakın gelecekte şu andaki fiyatları mumla arıyor olabiliriz... ;)

dogukan.dw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğukan
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Instagram'da Admin
Konular
77
Doğrusu da, sarımsakmış hocam...

* * *

Fayda fiyat telefonu olursa, Oppo düşündüğüm telefon, fakat Türkiye ye resmi olarak gelirse fiyat kısmı uçar gider gibi...

Ayrıca, telefon alacaklar elini çabuk tutsun, yakın gelecekte şu andaki fiyatları mumla arıyor olabiliriz... ;)

Şimdi baktımda Pro modelinin kamera diyafram açıklığı f1.5 bu sanırım mükemmel fotoğraflar çekecek anlamına geliyor.

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
Nedir bu düşmanlık anlamıyorum?

Firma telefon sektöründe referans alınıyor bitti.

Fiyat bazında bakmayın olaya....
Düşmanı değilim. Bir önceki telefonum iPhone 5C idi.
Neyse tartışmaya gerek yok zaman gösterecek herşeyi.

XiaoMiraç

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Miraç
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Appleci değilim aplle hiç kullanmam çünkü kısıtlamalarından nefret ediyorum. Ancak gerçek şu ki Steve Jobsun biyografisini okuduğumdan bilirim Bill Gates, Windowsu ve Google, Androidi Aplledan çalmıştır kullandıkları çoğu şey Appledan patentlidir, hatta Steve Jobs ve Ive laptoların ayçiçeğinden esinlenerek açılıp kapanmasını bulduklarında patent almıştır. Günümüzde ise yeni model telefonlar daha yüksek ram, işlemci, ekran kasa oranı ile geliştiklerini sanıyorlar ama gelişen bir şey göremiyorum ben eskiden Samsung sensörleri ve kullanım kolaylığı ile farklıydı, Sony kamera su geçirmezliği ile gibi ancak şimdi hangisine baksam aşağı yukarı aynı şu anda Xiaomi f/p oranı ile kendini diğerlerinden ayırdı ancak cihaz olarak şu daha hızlı şu daha yavaş diyoruz artık maalesef kızılötesi mesela fiyata dahi pek etkisi olmayacak bir şey Xiaomiden başka bi LGde gördüm o da G2 de falan vardı şimdi var mı bilemiyorum koymuyorlar üstüne kulaklık girişini kaldırıyorlar teknoloji telefon bilgisayar konusunda şişti artık yeni şeyler göremiyorum maalesef umarım artık bi şeyleri değiştirmeye başlarlar.

loof

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Mi 8
Meslek
Makina
Konular
9
realme 2 pro

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Appleci değilim aplle hiç kullanmam çünkü kısıtlamalarından nefret ediyorum. Ancak gerçek şu ki Steve Jobsun biyografisini okuduğumdan bilirim Bill Gates, Windowsu ve Google, Androidi Aplledan çalmıştır kullandıkları çoğu şey Appledan patentlidir, hatta Steve Jobs ve Ive laptoların ayçiçeğinden esinlenerek açılıp kapanmasını bulduklarında patent almıştır. Günümüzde ise yeni model telefonlar daha yüksek ram, işlemci, ekran kasa oranı ile geliştiklerini sanıyorlar ama gelişen bir şey göremiyorum ben eskiden Samsung sensörleri ve kullanım kolaylığı ile farklıydı, Sony kamera su geçirmezliği ile gibi ancak şimdi hangisine baksam aşağı yukarı aynı şu anda Xiaomi f/p oranı ile kendini diğerlerinden ayırdı ancak cihaz olarak şu daha hızlı şu daha yavaş diyoruz artık maalesef kızılötesi mesela fiyata dahi pek etkisi olmayacak bir şey Xiaomiden başka bi LGde gördüm o da G2 de falan vardı şimdi var mı bilemiyorum koymuyorlar üstüne kulaklık girişini kaldırıyorlar teknoloji telefon bilgisayar konusunda şişti artık yeni şeyler göremiyorum maalesef umarım artık bi şeyleri değiştirmeye başlarlar.
Aslında elma ağaçları da meyvelerinin şeklini Apple'dan çalmıştır... Steve Jobs hayatındaki tek hatasını yaparak elma şeklinin haklarını satın almamış. Aslında dünya üzerinde yenilen her elmanın şekli Apple'dan çalıntı ve telif ücretini ödemeden yememiz de yasa dışı. Öyle büyük bir dahidir yani Steve Jobs :D

Üst Alt