Diğer Önerilen Romlar Ve Kerneller

KaanR5+

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
Hocam kerneli indirip kurulu olan romun üstüne flashlıyor muyuz?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
evet romdan sonra flashlanır. Ama bunu yapmadan önce backup kısmından boot u yedek almanız daha iyi olur. Kernel düzgün çalışmazsa veya başka denemek istiyorsanız önce o yedekten boot u geri yüklersiniz böylece normal kernel geri gelmiş olur sonra tekrar başka kernel atarsınız.

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
Ho
ROM kurarken saf performansa bakmak biraz hatalı gibi. Bende governer olarak Performance seçili o yüzden daha yüksek değerler alıyorum. Normalde Interactive seçili oluyor.

Resurrection Remix veya Bootleggers ROM tavsiye ediyorum ben. En iyi pil süresine sahip stabil ROM'lar bunlar. PE ROM'da tavsiye ediliyor şu sıralarda. Ancak kişiselleştirme ihtiyacı duyduğunuzda eksik kalabiliyor. Resurrection Remix yapımcısını biliyorum. Sorun yaşarsan o konudan belirtirsin yapımcıya konu linkini gönderirim.

Farklılık olsun derseniz de OxygenOS'a bakın beğenirseniz o da gayet stabil. Onun dışında en iyiyi bulmak için tek güvenli yok denemek. Custom ROM'lar da güvenlidir bu arada.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Hocam kernel de mod seçimlerini nasıl yapabilirim. Dark ages kernel kurulu

asisyusuf60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi a1
Konular
0
3.18 kernel tabanlı rom olarak: bootleggers, aosp extended, havoc
3.18 kernel olarak: universal kernel, dark ages, vimb, storm breaker

miui rom olarak: revolution os, mi room, eu, pro. Masik hariç hepsi güzel. Masik özelleştirme konusunda çok iyi bir rom olsa da batarya performansı rezalet.
miui kernel olarak: aLn, genom overclock
(miui romlar 3.18 kernel tabanlı)

4.9 kernel tabanlı rom olarak: viper os, bootleggers, revenge os, resurrection remix
4.9 kernel olarak: fate, vimb, storm breaker

4.9 kernel tabanlı yani 4.9 kernel yüklü gelen romlara 3.18 kurmayın düzgün çalışmaz veya aynı şekilde 3.18 tabanlılara 4.9 kurmayın. 4.9 kernel daha performanslı, daha güncel. Fakat stabil değil, gcam düzgün çalışmıyor, şarj pek iyi gitmiyor.
Ben 4.9 kernel tabanli bootleggers 4.2 stabil romda 3.18 kernel kullaniyorum frekans ayari icin sadece parmak iziyle gcam video kaydi yok acaba tel zarar verir Mi? sindiye kadar bir sikinti cikmadi

Engin1984

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Engin
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Nitrogen yada havoc rom kullanan arkadaşlar bu romlar hakkında görüşlerini paylaşabilir mi? Artıları eksileri nelerdir? Hangi romu önerirsiniz? Ayrıca gapps kurarken hangisi kurulmalı? Örneğin gapps mini kurarsam ne gibi eksileri olur? Google dan nefret ediyorum o nedenle

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt