Yardım Oneplus Türkiye de

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
Oneplus 3t 64 GB hepsiburada da 1999 TL ye satılmaya başlanmış. Nasıl telefon bilen var mı? Ben güzel telefon diye biliyorum, özellikleri de bayağı güzel. Bir tek cat 6 kullanıyor, onu beğenmedim. Xiaomi ile de kıyaslayabiliriz.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fanatik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
OPO
Konular
4
Kesinlikle. S7 edge'de misal yok yok. 2016'nın en iyi telefonu seçildi. Ayrıca suya ve toza dayanıklı. Eniştemde var, inceledim biraz bayıldım. Hızı, görüntüsü, kamera çekimi vs. Hepsiburada.com da ithalatçı garantili 2.500 civarı satılıyor, mi6 ile aynı fiyat.
mi6 2000 tl .. beni 6gb veya 835 islemcili olması fazla ilgilendirmiyor oyun oynamam etmem. tek ilgimi ceken cift sony kamerası oda hakkını veremeyince s7 cazip oldu.dedıgnız gibi suya dayanaklılıgı hafıza kartı destegi var.

s7 edge benım ıcin bataryası ve ekranı boyutu bakımından onemli.edge kısımlarını nasıl olsa kullanmayacagım :D oneplus 5.5 ınc alıstım ona.mi4 5 inc kullanmayı denedım yok garip geldi kucuk ekran.

2000 tl bile benim icin cok makul bir rakam olmasada baskada bir care yok gibi. s7 eylül ekimde 200 tl daha düserse tadından yenmez... oneplus la basladık s7ye geldik :D

Oyla:

fanatik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
OPO
Konular
4
demin okudum htc 10 da 2000 tlye veriyorlar. ön kamerasıda OIS li. arka kamera f1.8 olmasına ragmen dx0mark tan s7edge ile aynı puanı almıslar.gerci bir ara htc 10 icinmiydi tam hatırlaıyorum bir kamera problemleri okumustum.

Oyla:

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
demin okudum htc 10 da 2000 tlye veriyorlar. ön kamerasıda OIS li. arka kamera f1.8 olmasına ragmen dx0mark tan s7edge ile aynı puanı almıslar.gerci bir ara htc 10 icinmiydi tam hatırlaıyorum bir kamera problemleri okumustum.
Şimdi şöyle söyleyeyim, saydığımız telefonlarda ve mi6 arasında hissedilir derecede hız ve performans farkı yok, neticede kanat takıp uçacak halleri yok. Örneğin s7 edge de internet müthiş hızlı çalışıyordu. Dediğim gibi xiaomi niye tercih ediliyordu, fiyat performans özelliği için, kimse kusura bakmasın o özelliği kalmayınca, yani fiyatı artınca tabiki samsung u tercih ederim. Çünkü yazılım problemi yok, kamerası mükemmel, su ve toz geçirmiyor vs. vs.

Oyla:

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
Şimdi htc u 11 telefonu gördüm İnternet'te, çok çılgın bir telefon, Türkiye de henüz satışı yok ama yüksek fiyatla gelecek gibi, yüksek gelirse alınmaz.

Oyla:

fanatik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
OPO
Konular
4
Şimdi htc u 11 telefonu gördüm İnternet'te, çok çılgın bir telefon, Türkiye de henüz satışı yok ama yüksek fiyatla gelecek gibi, yüksek gelirse alınmaz.

aynen katılıyorum... u11 en tepe model yenı cıktı. s8 fiyatında gelir bence.onceki seneler htc nın tepe modelleri hep s7 ve iphone larla asagı yukarı benzer fiyattan geldi.. htc10 gecen senenın diye ucuzlamıs. u11 3000 den asagı gelmez diye dusunuyorum.

ihtiyaca baglı olarak 2000 li rakamlı mi icin yuksek sayılacak rakamlar.satıcılarada cok fazla bir sey diyemiyorum cunku yurtdısından almaya kalksak zaten 1500 e bunu kaydı kuydu garantısı aynı hesap.

Samsung ve Apple dan kamera departmanı ıcın bir kac kişi transfer etseler iyi olacak :D Huawei 2 senedir cok calsıyor Leica ile iş birlikleri olsada onlar bile bir tık geriden geliyor.

Asus Zenfone 3 Zoom modelini inceledim , fotografıclık odaklı yapıldıgı soylenen fakat beni pek sarmadı :D Hersey Lens ve yazılımda bitiyor. Kullandıkları sensorler Sony veya Samsungun en tepe sensorleri fakat sonuc ortanın bir tık üstü.

Ama kesın olarak ya f1.7 yada f1.8 acıklıklı kamera olan bir telefon almak lasım,hatta pixel oranıda yüksel olanlar s7 1.4 yazıyordu.htc10 icinde 1.55 ti sanırım.

Oyla:

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
aynen katılıyorum... u11 en tepe model yenı cıktı. s8 fiyatında gelir bence.onceki seneler htc nın tepe modelleri hep s7 ve iphone larla asagı yukarı benzer fiyattan geldi.. htc10 gecen senenın diye ucuzlamıs. u11 3000 den asagı gelmez diye dusunuyorum.

ihtiyaca baglı olarak 2000 li rakamlı mi icin yuksek sayılacak rakamlar.satıcılarada cok fazla bir sey diyemiyorum cunku yurtdısından almaya kalksak zaten 1500 e bunu kaydı kuydu garantısı aynı hesap.

Samsung ve Apple dan kamera departmanı ıcın bir kac kişi transfer etseler iyi olacak :D Huawei 2 senedir cok calsıyor Leica ile iş birlikleri olsada onlar bile bir tık geriden geliyor.

Asus Zenfone 3 Zoom modelini inceledim , fotografıclık odaklı yapıldıgı soylenen fakat beni pek sarmadı :D Hersey Lens ve yazılımda bitiyor. Kullandıkları sensorler Sony veya Samsungun en tepe sensorleri fakat sonuc ortanın bir tık üstü.

Ama kesın olarak ya f1.7 yada f1.8 acıklıklı kamera olan bir telefon almak lasım,hatta pixel oranıda yüksel olanlar s7 1.4 yazıyordu.htc10 icinde 1.55 ti sanırım.
Söylediklerin doğru, htc u11'in şu an Avrupa fiyatı 750 euro yani 3.000 TL. Bu telefon Türkiye ye gelse vergisi, kaydı, karı derken samsung s8 fiyatına gelir. Dediğin gibi Türkiye deki satıcı ne yapsın. Benim senin gibi düşünenlerin 2 alternatifi var. 1- xiaomi tarzı telefon almak 2- üst modeli çıkan eski model iyi marka telefon almak(örnek samsung s7 gibi)

Oyla:

fanatik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
OPO
Konular
4
Söylediklerin doğru, htc u11'in şu an Avrupa fiyatı 750 euro yani 3.000 TL. Bu telefon Türkiye ye gelse vergisi, kaydı, karı derken samsung s8 fiyatına gelir. Dediğin gibi Türkiye deki satıcı ne yapsın. Benim senin gibi düşünenlerin 2 alternatifi var. 1- xiaomi tarzı telefon almak 2- üst modeli çıkan eski model iyi marka telefon almak(örnek samsung s7 gibi)

kesınlıkle ben 2.5 sene önce OnePlus One aldım yurtdısından direk fabrikadan pasaport kaydı yaptırdım hepsi 1050 tl ye denk gelmıstıki fiyat performans telefonuydu.Halende kullanıyorum cok memnunum.Geliştirici Rom kurdum sorunsuz ,birtek kamerası artık redmi note lar ayarında kaldı.
Bunu aldıgım sıralar mi3 mi4 falan vardı fakat ya aliexps gibi yerlerden garantisiz almam gerekiyordu ve sahteleri cok fazlaydı milerin gibi gibi.
mi4 ün ulkemize ilk giriş fiyatları da cok iyi gelmıstı. 850-950 arasıydı. halende 800 e satılıyor.
Suan da yine orta ucuzlulkta fiyat performans arıyorum fakat artık kalmadı :D
Dedigin gibi 2000 lira verdikten sonra s7 htc 10 cok iyi bir alternatif. 2000 lira bile bana fazla geliyor ama ya kaliteden odun verecez yada butceden.

Bendede bir huy var cok incelerim sonra iyice kafam karısır birsey alamam :D

Oyla:

322503

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
25murat05
Cihazım
Mi 6
Konular
13
htc u11 2465 tl arabistanda.. haç zamanida yaklasiyor hazir turkiyete 2800 e aliniyor sahibinden uzerinden.
ki u11 tam olmus bence sikinti gozukmuyor incelemelerde.
suan icin en iyi cihaz bu sanirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oyla:

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
htc u11 2465 tl arabistanda.. haç zamanida yaklasiyor hazir turkiyete 2800 e aliniyor sahibinden uzerinden.
ki u11 tam olmus bence sikinti gozukmuyor incelemelerde.
suan icin en iyi cihaz bu sanirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Oneplus 5'te süper ama Türkiye de pahalı satılıyor, 64 GB lık modeli hepsiburada da 2.500 TL.

Oyla:

micool

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
3
U11 kesinlikle alınacak en iyi telefon.Ses,kamera,Edge Sense,Zoom Sound,gürültü önleyici kulaklıklar,suya dayanıklılık vb.özellikler kesinlikle kayda değer.
Resmi olarak gelmesini beklemeye gerek yok,Şu anda 6 GB RAM ve 128 GB hafıza kapasiteli modeli 2700-2800 bant aralığında satılıyor tabi 2 sene garantili değil.S-OFF ve SuperCID yapıldığında fastboot komutu ile rahatlıkla imei yazdırılabiliyor,Samsung modellerin EFS klasörü gibi hassas değil custom rom,ruu flaşlama ya da güncelleme almakla kolay kolay imei bilgisi silinmiyor.Belki Temmuz sonu ya da Ağustos başı Turkiye'ye geldiğinde bu fiyatlar 2400-2600 fiyat aralığına kadar düşebilir,bekleyip görelim.

HTC_M9u cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt