İnceleme OnePlus OxygenOs 10 İncelemesi - Mükemmel Yazılım !

mhmtsyk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Mi6
Konular
11
Android dünyasında sıfır sorun istiyorsanız google'ın kendi cihazlarını alacaksınız daha önce Nexus 5 kullanmış biri olarak 4 yılda hiç bir sorunla karşılaşmadım. Şu an mi6 kullanıyorum ara sıra sorunları olsa da beni rahatsız edecek kadar büyük bir sorun yaşamadım. Oneplas telefonların sorun çıkarmaması çok normal çünkü saf android üzerine kurulu. Naçizane kendi fikrim görsellik ve ek özellikler için Xiaomi, Huawei,meizu sorunsuz özelleştirilmemiş bir cihaz için oneplas derim

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Pixel ile Oneplus arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz ? Kasma vs konularına girmeyeceğim ikisinde de böyle şeylerin olmayacağına eminim. Kamera yazılımını kıyaslarsak hangisi daha öne çıkar ? Kronik sorunlar hangisinde daha az ? Bu iki soru benim için çok önemli. Bilenler yanıtlayabilir mi ?

MTOLGA

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M. TOLGA
Cihazım
MiPad264gb
Konular
22
Pixel ile Oneplus arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz ? Kasma vs konularına girmeyeceğim ikisinde de böyle şeylerin olmayacağına eminim. Kamera yazılımını kıyaslarsak hangisi daha öne çıkar ? Kronik sorunlar hangisinde daha az ? Bu iki soru benim için çok önemli. Bilenler yanıtlayabilir mi ?
Pixel deler geçer.

Baroone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi 8
Konular
5
One plus ile aynı kategoriye bile sokmam...

kanguncesi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Volkan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
Arkadaşlar bu gün itibari ile oneplus 8 aldım 2 saatlik kullanımda şikayetim google kişiler msj ve arama uygulaması :) iğrenç geri kalan şeyler çok iyi

bir de allah aşkına bu telefonda varmı bilmiyorum ama telefonu kaldırınca uyanma özelliğini bulamadım yüz tarama yapması için illa tuşlara basmak gerekiyor iphone da ve xiaomi telefonlarımda telefonu elime alınca yüzümü tarayıp kilidi açıyordu bu telefonda yapamadım bilen tarif edebilirmi acaba

MTOLGA

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M. TOLGA
Cihazım
MiPad264gb
Konular
22
Arkadaşlar bu gün itibari ile oneplus 8 aldım 2 saatlik kullanımda şikayetim google kişiler msj ve arama uygulaması :) iğrenç geri kalan şeyler çok iyi

bir de allah aşkına bu telefonda varmı bilmiyorum ama telefonu kaldırınca uyanma özelliğini bulamadım yüz tarama yapması için illa tuşlara basmak gerekiyor iphone da ve xiaomi telefonlarımda telefonu elime alınca yüzümü tarayıp kilidi açıyordu bu telefonda yapamadım bilen tarif edebilirmi acaba
güncelleme gelmediyse yok yukarıda yazdığım yazıda bu şikayette var hocam YOKTU yani ne zaman gelir ALLAH bilir :)

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Xiaomi tarafında Mi6, Mi8, Mi8 SE, Mi9 SE, Mi Mix2S, Mi Mix3, Mi Note 10 kullandım, OnePlus tarafında 5T, 6, 7, 7 Pro, 7T, 7T Pro kullandım. Meizu forumda dün de yazdım, şimdi Meizu 16S kullanıyorum...

Bunca telefon tecrübelerimde Oneplus beni bir kere bile üzmedi, bir kere bile takılma donma kasma uygulama hatası olmadı, eksikleri diğer yazılımlara göre elbette var, ama ben Xiaomi kullanırken bildirim sorunu sık sık yaşadım, pil performansı günü gününe uymuyordu, saçma sapan kronik arızalar çıkıyordu birçok kişide, sürekli bir rom arayışı, sürekli mutlu olamama vardı. Ha bunları bilerek isteyerek alıyordum o ayrı, kimse bana o fiyata o donanımı vermez. Ki artık fiyat avantajı kalmadı gibi, o da ayrı bir konu.

Oneplus yazılımı için bu söylediklerinizin hiçbirisi, sokaktaki standart kullanıcı için eksiklik değil inanın. Çevremdeki en az 7 8 kişi oneplus aldı, yarısı eski iphonecu yarısı ise eski xiaomici, hepsi dua ediyor bana. Sorunsuz dertsiz kullanıyoruz diyorlar. Ki bunlar içinde tuşlu telefon yetecek olan da var, telefonun her şeyini kurcalayan didik didik eden yazılım vs uğraşmayı seven de var.

Evvela oneplus markası yüksek donanım verir, xiaomi hala 4 GB Ram li telefon çıkarırken oneplus 8 GB rami 5t sine koyuyordu, 6/128 GB den aşağı oneplus yoktur neredeyse, hele de yeni nesiller 8/256 GBdır genelde. Birçok marka hala usb 2 kullanırken oneplus usb 3 kullanır. Malzeme kalitesi üst seviyedir. Ekran parmak izi okuması çok süratlidir, xiaomi ya da Samsung yanına yaklaşamaz.

İstenilen görsellik ise, birçok Launcher ile kolayca halledilebilir şeylerdir.

Madem arabalardan misal verilmiş, xiaomi Renault gibidir, bol modeli, bol paketi vardır, fiyatı da makuldür az yakar, ama sık sık arıza verir, kronik yazılım ya da donanım arızalarıyla her an karşılaşabilirsiniz. Oneplus Toyota gibidir, model sayısı azdır, standart kalıpları vardır, elektronik çok fazla hatası yoktur, sanayiye az uğratır, işini yapar, üzmez. Kullanırken yav şu da olsaydı keşke dersiniz, ama o şeyin olmaması da çok etkilemez.

Oneplus size sürpriz yapmaz kolay kolay, bataryası standart kullanımda 7 saat gidiyorsa 8 ya da 6 olmaz. Bildirimler gelir, sürekli sahibinden i whatsapp ı açıp acaba bildirim gelmiş mi demezsiniz, imei atılmış aldığınız zaman telefonun içinden sıfırlamaya korkmazsınız, acaba imei gider mi diye endişe etmezsiniz, hayalet ekran hayalet dokunma gibi dertleriniz olmaz, ekran flaş çakması gibi derdiniz olmaz, şebeke sıkıntınız olmaz, band 20 derdiniz olmaz, kameradan galeriye geçiş gibi saçma sapan hatalar için aylarca beklemezsiniz, yazılım güncellemesi ile telefonun içine etmez yavaşlatmaz, kaç senelik 3t ye bile hala güncelleme verir ve gayet de stabil çalıştırır, istemediğiniz google uygulamalarını çok basit şekilde root falan uğraşmadan rom falan atmadan bilgisayara bağlamadan devre dışı bırakabilirsiniz

E ufak tefek şeylere de katlanabilirsiniz böylece, çünkü onlar olmazsa olmaz şeyler değildir, uygulama yükleyerek rahatlıkla halledilebilecek şeydir çoğusu, varsın sistemin kendisiyle gelmesin

Çok özellik demek, çok sorun demektir.
Yazdıklarınıza aynen katılıyorum...Eski bir iPhone ve yine Xiaomi'nin 9 cihazını kullanan biri olarak..Elinize emeğinize sağlık

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
xiaomi cihaza aosp tabanlı rom da yüklenebilir arayüzü dert etmeyin

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
xiaomi cihaza aosp tabanlı rom da yüklenebilir arayüzü dert etmeyin
Orayı geç hocam, aynı fiyat olsalar One+ varken gidip Xiaomi mi alacaksın ? Hayatımda gördüğüm yazılım anlamındaki en rezil marka, f/p olayı da yeni fiyat politikasıyla rafa kalktı.

Üst Alt