İnceleme OnePlus OxygenOs 10 İncelemesi - Mükemmel Yazılım !

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Hocam isterseniz elimdeki mi9 ile sizin Oneplus 7t'sinizi takas yapabilirim :)
Düşünürseniz mesaj atin.
Anlattığınız sadelik tam aradığım şey .

Baroone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Hı hı evet miui çok üstün hıhı... 2 yıldır illallah demesem ben de inandım inanıyordum...

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Xiaomi tarafında Mi6, Mi8, Mi8 SE, Mi9 SE, Mi Mix2S, Mi Mix3, Mi Note 10 kullandım, OnePlus tarafında 5T, 6, 7, 7 Pro, 7T, 7T Pro kullandım. Meizu forumda dün de yazdım, şimdi Meizu 16S kullanıyorum...

Bunca telefon tecrübelerimde Oneplus beni bir kere bile üzmedi, bir kere bile takılma donma kasma uygulama hatası olmadı, eksikleri diğer yazılımlara göre elbette var, ama ben Xiaomi kullanırken bildirim sorunu sık sık yaşadım, pil performansı günü gününe uymuyordu, saçma sapan kronik arızalar çıkıyordu birçok kişide, sürekli bir rom arayışı, sürekli mutlu olamama vardı. Ha bunları bilerek isteyerek alıyordum o ayrı, kimse bana o fiyata o donanımı vermez. Ki artık fiyat avantajı kalmadı gibi, o da ayrı bir konu.

Oneplus yazılımı için bu söylediklerinizin hiçbirisi, sokaktaki standart kullanıcı için eksiklik değil inanın. Çevremdeki en az 7 8 kişi oneplus aldı, yarısı eski iphonecu yarısı ise eski xiaomici, hepsi dua ediyor bana. Sorunsuz dertsiz kullanıyoruz diyorlar. Ki bunlar içinde tuşlu telefon yetecek olan da var, telefonun her şeyini kurcalayan didik didik eden yazılım vs uğraşmayı seven de var.

Evvela oneplus markası yüksek donanım verir, xiaomi hala 4 GB Ram li telefon çıkarırken oneplus 8 GB rami 5t sine koyuyordu, 6/128 GB den aşağı oneplus yoktur neredeyse, hele de yeni nesiller 8/256 GBdır genelde. Birçok marka hala usb 2 kullanırken oneplus usb 3 kullanır. Malzeme kalitesi üst seviyedir. Ekran parmak izi okuması çok süratlidir, xiaomi ya da Samsung yanına yaklaşamaz.

İstenilen görsellik ise, birçok Launcher ile kolayca halledilebilir şeylerdir.

Madem arabalardan misal verilmiş, xiaomi Renault gibidir, bol modeli, bol paketi vardır, fiyatı da makuldür az yakar, ama sık sık arıza verir, kronik yazılım ya da donanım arızalarıyla her an karşılaşabilirsiniz. Oneplus Toyota gibidir, model sayısı azdır, standart kalıpları vardır, elektronik çok fazla hatası yoktur, sanayiye az uğratır, işini yapar, üzmez. Kullanırken yav şu da olsaydı keşke dersiniz, ama o şeyin olmaması da çok etkilemez.

Oneplus size sürpriz yapmaz kolay kolay, bataryası standart kullanımda 7 saat gidiyorsa 8 ya da 6 olmaz. Bildirimler gelir, sürekli sahibinden i whatsapp ı açıp acaba bildirim gelmiş mi demezsiniz, imei atılmış aldığınız zaman telefonun içinden sıfırlamaya korkmazsınız, acaba imei gider mi diye endişe etmezsiniz, hayalet ekran hayalet dokunma gibi dertleriniz olmaz, ekran flaş çakması gibi derdiniz olmaz, şebeke sıkıntınız olmaz, band 20 derdiniz olmaz, kameradan galeriye geçiş gibi saçma sapan hatalar için aylarca beklemezsiniz, yazılım güncellemesi ile telefonun içine etmez yavaşlatmaz, kaç senelik 3t ye bile hala güncelleme verir ve gayet de stabil çalıştırır, istemediğiniz google uygulamalarını çok basit şekilde root falan uğraşmadan rom falan atmadan bilgisayara bağlamadan devre dışı bırakabilirsiniz

E ufak tefek şeylere de katlanabilirsiniz böylece, çünkü onlar olmazsa olmaz şeyler değildir, uygulama yükleyerek rahatlıkla halledilebilecek şeydir çoğusu, varsın sistemin kendisiyle gelmesin

Çok özellik demek, çok sorun demektir.

MTOLGA

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M. TOLGA
Cihazım
MiPad264gb
Konular
22
Verileri belleğe yedekleme olayı nedir hocam? Mi 8 kullanıyorum. Bizim cihazlarda varmı böyle bişey?
Sony ve Meizu da var hocam titanium backup gibi hem uygulamayı hemde uygulama içindeki bilgilerinizi yedek alabiliyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hı hı evet miui çok üstün hıhı... 2 yıldır illallah demesem ben de inandım inanıyordum...
MIUI çok üstün diyen mi var?

Xiaomi tarafında Mi6, Mi8, Mi8 SE, Mi9 SE, Mi Mix2S, Mi Mix3, Mi Note 10 kullandım, OnePlus tarafında 5T, 6, 7, 7 Pro, 7T, 7T Pro kullandım. Meizu forumda dün de yazdım, şimdi Meizu 16S kullanıyorum...

Bunca telefon tecrübelerimde Oneplus beni bir kere bile üzmedi, bir kere bile takılma donma kasma uygulama hatası olmadı, eksikleri diğer yazılımlara göre elbette var, ama ben Xiaomi kullanırken bildirim sorunu sık sık yaşadım, pil performansı günü gününe uymuyordu, saçma sapan kronik arızalar çıkıyordu birçok kişide, sürekli bir rom arayışı, sürekli mutlu olamama vardı. Ha bunları bilerek isteyerek alıyordum o ayrı, kimse bana o fiyata o donanımı vermez. Ki artık fiyat avantajı kalmadı gibi, o da ayrı bir konu.

Oneplus yazılımı için bu söylediklerinizin hiçbirisi, sokaktaki standart kullanıcı için eksiklik değil inanın. Çevremdeki en az 7 8 kişi oneplus aldı, yarısı eski iphonecu yarısı ise eski xiaomici, hepsi dua ediyor bana. Sorunsuz dertsiz kullanıyoruz diyorlar. Ki bunlar içinde tuşlu telefon yetecek olan da var, telefonun her şeyini kurcalayan didik didik eden yazılım vs uğraşmayı seven de var.

Evvela oneplus markası yüksek donanım verir, xiaomi hala 4 GB Ram li telefon çıkarırken oneplus 8 GB rami 5t sine koyuyordu, 6/128 GB den aşağı oneplus yoktur neredeyse, hele de yeni nesiller 8/256 GBdır genelde. Birçok marka hala usb 2 kullanırken oneplus usb 3 kullanır. Malzeme kalitesi üst seviyedir. Ekran parmak izi okuması çok süratlidir, xiaomi ya da Samsung yanına yaklaşamaz.

İstenilen görsellik ise, birçok Launcher ile kolayca halledilebilir şeylerdir.

Madem arabalardan misal verilmiş, xiaomi Renault gibidir, bol modeli, bol paketi vardır, fiyatı da makuldür az yakar, ama sık sık arıza verir, kronik yazılım ya da donanım arızalarıyla her an karşılaşabilirsiniz. Oneplus Toyota gibidir, model sayısı azdır, standart kalıpları vardır, elektronik çok fazla hatası yoktur, sanayiye az uğratır, işini yapar, üzmez. Kullanırken yav şu da olsaydı keşke dersiniz, ama o şeyin olmaması da çok etkilemez.

Oneplus size sürpriz yapmaz kolay kolay, bataryası standart kullanımda 7 saat gidiyorsa 8 ya da 6 olmaz. Bildirimler gelir, sürekli sahibinden i whatsapp ı açıp acaba bildirim gelmiş mi demezsiniz, imei atılmış aldığınız zaman telefonun içinden sıfırlamaya korkmazsınız, acaba imei gider mi diye endişe etmezsiniz, hayalet ekran hayalet dokunma gibi dertleriniz olmaz, ekran flaş çakması gibi derdiniz olmaz, şebeke sıkıntınız olmaz, band 20 derdiniz olmaz, kameradan galeriye geçiş gibi saçma sapan hatalar için aylarca beklemezsiniz, yazılım güncellemesi ile telefonun içine etmez yavaşlatmaz, kaç senelik 3t ye bile hala güncelleme verir ve gayet de stabil çalıştırır, istemediğiniz google uygulamalarını çok basit şekilde root falan uğraşmadan rom falan atmadan bilgisayara bağlamadan devre dışı bırakabilirsiniz

E ufak tefek şeylere de katlanabilirsiniz böylece, çünkü onlar olmazsa olmaz şeyler değildir, uygulama yükleyerek rahatlıkla halledilebilecek şeydir çoğusu, varsın sistemin kendisiyle gelmesin

Çok özellik demek, çok sorun demektir.

yazınız tamamen xiaomi üzerine olmuş. :) Xiaomi nin amiral gemisiyle Oneplus arasında çok ciddi fiyat farkları vardı Mi10 serisi duyurulana kadar. Ayrıca HAYALET EKRAN HAYALET Dokunma Oneplus larda çokca ve sıklıkla karşılaşılan bir sorun. OnePlus ve xiaomi en çok screen burn in olan 2 marka. fiyatına göre 16s ile de kıyaslayın isterseniz.

Hocam isterseniz elimdeki mi9 ile sizin Oneplus 7t'sinizi takas yapabilirim :)
Düşünürseniz mesaj atin.
Anlattığınız sadelik tam aradığım şey .
mi9 la takas yapılacak cihaz değil ki 7T :) sattım hocam yeni cihaz arıyorum.

Son düzenleme:

Baroone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Evet dolaylı anlatımın ana fikri o...

MTOLGA

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M. TOLGA
Cihazım
MiPad264gb
Konular
22
Mesaj sahibi uygunsuz dil nedeniyle uyarı cezası almıştır.
Evet dolaylı anlatımın ana fikri o...
İyi bir Devlet üniversitesinde iyi bir bölüm kazanamadınız sanırım, veya Türkçede Kelimede anlam, Cümlede anlam, paragrafta anlam konularınız baya bir eksik. :)

Baroone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi 8
Konular
5
İyi bir Devlet üniversitesinde iyi bir bölüm kazanamadınız sanırım, veya Türkçede Kelimede anlam, Cümlede anlam, paragrafta anlam konularınız baya bir eksik. :)

Ben taraflı olduğunu düşündüğüm fikirleriniz için size bir hakarette bulunmadım, üniversite mezunu olmanız sizi adam yapmaz, örneği üstteki yorumunuzda belli zaten.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
79
Bunu söyleyip yazdığınız cümlede hata yapmanız ? Dostum iş okumakla bitseydi şuanki koyunlar olmazdı, zaten herhangi bir hakaret de söz konusu değil.

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Yazınız tamamen xiaomi üzerine olmuş. :) Xiaomi nin amiral gemisiyle Oneplus arasında çok ciddi fiyat farkları vardı Mi10 serisi duyurulana kadar. Ayrıca HAYALET EKRAN HAYALET Dokunma Oneplus larda çokca ve sıklıkla karşılaşılan bir sorun. OnePlus ve xiaomi en çok screen burn in olan 2 marka. fiyatına göre 16s ile de kıyaslayın isterseniz.

Henüz kıyaslayacak kadar uzun kullanmadım 16S yi, yazılım ya da donanım özellikleri olarak kendisine göre + ve - leri var her ikisinin de.

Hayalet ekran Oneplus larda nasıl oluyor ki, Amoled Ekran kullanıyor oneplus tüm telefonlarında. Amoledlerde en fazla yanık olabilir, ki bu da %80 %90 oranda kullanıcı ile alakalı, Samsung ya da Huawei de de oluyor, son parlaklıkta şarja takılı ağır oyun oynanan ya da ekran açık unutulan her amoled ekranı birkaç güne yakarsınız :)

Demem o ki, eksik diye belirttiğiniz birçok şey aslında birçok kimse için eksik değil, ya da farkedilebilir derecede önemli bile değil. Ama mesela meizu da navigasyon tuşlarının yerini değiştirememek bile öyle kullanmaya alışmış olan birisi için vazgeçme sebebi olabilir, 6 yıl önceki LG G2 de bile vardı bu özellik ;)

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
stabilite konusunda oxygen os, miui den daha olumlu yorumlar alıyor her zaman