OnePlus One ve Mİ4 fiyatları

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Arkadaşlar uzun süredir akıllı telefon kullanmıyorum, Samsung'un açılır kapanır kapaklı telefonunu kullanıyorum. Bir umut belki Xiaomi, Oppo, OnePlus ya da Meizu Türkiye piyasasına girer de uygun fiyata alırım diye bekledim. Malum, bu markaları bu denli öne çıkartan ve ürünlerini dört gözle bekleten en önemli etken üstün özellikleri uygun fiyatla sunmaları. Elbette Türkiye'deki kimi sitelerde de bu ürünler satılıyor, ama gerçek satış fiyatlarının üstüne %100 kâr konarak satılıyor. Ben de açıkçası bu yüzden almak istemiştim. Ama şimdi tabloya baktığımızda bu firmaların, en azından Xiaomi'nin ülkemize gelmesi 2015 yılının ikinci yarısını ve hatta belki sonlarını bulabilir. (Açıkçası 2015 yılında girme ihtimalleri de düşük şu an için). Eh o zamana kadar akıllı telefon beklemek de safdillik olur. Velhasıl-ı kelam, Çin'den mal getirip satan biri üzerinden Xiaomi almaya karar verdim. Mİ4 64GB Global Versiyon için 1400-1450 TL gibi bir fiyat istiyor. OnePlus One için ise 1250TL. Bu ürünlerin fiyatları konusundaki fikriniz nedir? Bu fiyatlara bunlardan birini -ki Xiaomi esas, ama onun 64GB bulamazsa OnePlus One- almamı mı önerirsiniz, yoksa burada garantili satılan popüler bir markayı mı? Ki bu durumda büyük ihtimalle Sony Xperia Z2/Z3 ürünlerinin peşine düşeceğim... Önerilerinizi bekliyorum...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Cvp: OnePlus One ve Mİ4 fiyatları

@siranusta hocam siz bu telefonu sevmediniz herhalde :D

@golgeadam hocam oldukça mantıklı aslında düşündkleriniz. Son zamanlarda içerisinde pil bulunan şeyleri bile kabul etmiyorlar diye duydum. (powerbank, tablet vs.) galiba birileri sizin gibi yapmış powerbank veya tablet içinde telefon sokmuş. Bu gidişle HDD getirmeyi de yasaklatacaksınız :D

Bu arada biraz önce alt komşumla konuştum haftaya çine gidiyormuş. Ne istersin dedi mi4 istedim :haha: Birden fazla getir dedim ama zaten malzeme almaya gidiyormuş, eğer gümrükte sorun olmazsa getiririm dedi. Eğer sorun olmayacak gibi olursa bana haber verecek artık ne kadar getirebilirse getirmesini isteyeceğim. Eğer sorun olmazsa en azından buradaki küçük grubumuz için telefon sıkıntısı olmaz ;)

Oyla:

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
@cantara hocam, Allah seni inandırsın, sırf HDD yasaklanmasın diye vazgeçtim :)
Komşun olayına çok sevindim. Hem senin adına, hem kendim adına, hem de ekmek yiyecek olan diğer arkadaşlar adına. Beni kuyruğa yaz. Telefonlar gelirse bir kırtik alırım, ona göre :)

Oyla:

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98

@Cantara üstat oneplus one güzel telefon ama cyanogen mod'u sevmedim ben, Miui de sağlıklı çalışmadı mail, wifi, web browser, sms hata verdi o yüzden sırf miuiyi sağlıklı kullanmak için mi4 almayı planlıyorum

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

@golgeadamm @catlax66 Kendim gidiyor olsam kesn her isteyene getirirdim ama komuşum kızına çakma parfüm, takı vs. satacağı bir yer açacakmış, ona malzeme almaya gidiyor. Alacağı malzeme miktarına bağlı. Eğer çok alırsa gümrükte sorun olmaması için telefon getiremeyecek, ama uygun malzeme bulamazsa onun yerine telefon getirecek :)

@chatin_62 İlkay ablam da ne güzel söyler... Dur hemen açayım da dinleyeyim :)

@siranusta hocam one plus one resmi destek alıyor... Galiba dil eklemesi sonucunda ortaya çıkan bir durum, global v6 yayınlanması ile birlkte bu sorunlar da çözülecektir zannediyorum.

Oyla:

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98

@cantara ne zaman global v6 sürüm yayınlanacak bir tarih varmı?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

siranusta pid=12659 dateline=1415443718' Alıntı:
@cantara ne zaman global v6 sürüm yayınlanacak bir tarih varmı?

Hocam ben bunaldım "very soon" yazmalarından... Bir defa daha yazarlarsa kavga çıkartacağım o yüzden sormuyorum artık. :(

Oyla:
Üst Alt