Soru oneplus alınır mı?

• Konbuyu başlatan sin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 23
  • Görüntüleme 3K

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
oneplus
Telefon Modeli
oneplus
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
merhabalar.

xiaomi den aşırı derecede sıkıldığım için telefonu satmak istiyorum artık. hedefimde ise iki telefon var; samsung m52 5g ve oneplus 8t.

oneplus'a ta 3 döneminden beri hayranım. zamanında 3 ya da 3t alabilmiş olsaydım eminim hala kullanıyor olurdum. şimdi gözümü 8t ve 8 pro ya diktim. 8 pro özellikler ve genel görünüm itibariyle çok iyi olsa da amoled ekran sorunları ve pil ömrünün kısa olması dedikoduları yüzünden beni korkutuyor. ayrıca o muhteşem 2k 120hz ekranın yedek parça fiyatı 3500 civarından geziniyor (oha o.0).

8t ise daha geleneksel bir model. kamerası başta benim redmi note 10 ile aynı modül gibi görünüyor ama muhteşem bir yazılımı var belli ki sonuçlarının hiç alakası yok çünkü benimkiyle. ekranı kavisli olmadığı ve 1080p olduğu için yedek parça olarak lazım olduğunda daha az üzer gibi görünüyor.

açıkçası oneplus muhteşem görünüyor ama oppo oneplus'ı sindirmeye başladı gibi görünüyor, coloros'a geçmeye başlamış oneplus cihazlarda ve yazılım desteği ilerde nasıl olur meçhul.

bir diğer yanda çirkin kral m52 5g var. performans olarak çok iyi, ekran gayet iyi, kameralar fiyatına göre iyi, garantisi var, ince hafif... türkiye garantili böyle bir cihaz varken oneplus alınır mı diye düşünüyor insan ister istemez.

siz ne düşünüyorsunuz?

mfa5

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mİ5s-RNote8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Oneplus nord kullanıyorum hocam 12-256 ois vs amoled ekran ekrandan parmak izi yazılım konusunda bir sorun çıkarmadı şimdiye kadar rom vs kurma derdim yok brick olsa edl modda kurtarılıyor IMEI sorunu yok çift hat yapıyor ve sifirlayinca vs gitmiyor birde bataryası 5000 olaydı iyiydi
nord kaç saat ekran süresi veriyor

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
nord kaç saat ekran süresi veriyor
hocam hiç denemedim powerbank sarj aleti vs sürekli yanımda ve telefonun şarjını %30 dan aşagı indirmiyorum net birşey söylemem mümkün degil

Oyla:

Mehmet.celik1990

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco m3
Konular
8
redmi note 10 kullanıp benim kadar sık rom değiştiren yoktur sanıyorum. pixel ex, dot os, bliss, cherish, sakura vs denemediğim şey kalmadı. artık sd6xx serisinden ve 4gb ramli telefondan gına geldi. naparsam yapayım tatmin etmiyor.

samsung a ısınamama sebebim root ve rom işlerinin yok derecesinden kısıtlı olması. çünkü ilk telefonum htc wildfire s'den beri elime geçen cihazın ilk günü bootloaderını açar root yapar adaway yüklerim. çok sık rom değiştiririm. lg v30 kullanıyordum çok sevmeme rağmen rom işleri vasat olduğu için satmıştım cihazı. samsungta da aynı şey olur diye düşünüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ekran süresi nasıl çıkıyor? pil tüketiminden memnun musunuz? birde kavisli ekran kullanımı zorluyor mu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
Hocam FHD+ ekranda. Bana 7 saat 8 saat süre veriyor günü rahat çıkarıyor tabi oyun oynanırsa ayrı bir durum ama ben oynamayan biriyim kavisli ekran da kesinlikle düz ekran kadar kolay kullanılıyor bu cihazda

• Beğen
Tepkiler: sin
Oyla:

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
İki cihaz arasindaki en buyuk fark ekran vs vs donanim olarak bakma derim.
En buyuk fark yazilim.
Su anki cihazinda herhangi bir aosp rom kullanabiliyorsan oneplus kullanabilirsin.Ama aosp a tahammulun yok ise oneplus i cikar aklindan derim kardesim.

M2007J1SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
İki cihaz arasindaki en buyuk fark ekran vs vs donanim olarak bakma derim.
En buyuk fark yazilim.
Su anki cihazinda herhangi bir aosp rom kullanabiliyorsan oneplus kullanabilirsin.Ama aosp a tahammulun yok ise oneplus i cikar aklindan derim kardesim.

cyanogen mod zamanlarını yaşamış biriyim beni one ui basar asıl :D

Oyla:

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
cyanogen mod zamanlarını yaşamış biriyim beni one ui basar asıl :D
Cyanogenmode samsung s2 zamani 2011 civarlari kullanmistim.
O zamanda kamera kullanilmazdi halende oyle :)
Telefonu kullanma amaciniza gore bakin derim.
Benim ilk onceligim her zaman kamera olmustu o yuzden hizi vs pek ilgilendirmiyor beni.
Yazilim konusunda oneplus ama arayuz olarak kesinlikle samsung tercih ederdim ki mi10 ultra oncesii kullandigim cihaz s20ultra idi.
Ama arayuzden ziyade samsung o telefonda da stabiliteyi tutturamamisti :))

Oyla:

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Cyanogenmode samsung s2 zamani 2011 civarlari kullanmistim.
O zamanda kamera kullanilmazdi halende oyle :)
Telefonu kullanma amaciniza gore bakin derim.
Benim ilk onceligim her zaman kamera olmustu o yuzden hizi vs pek ilgilendirmiyor beni.
Yazilim konusunda oneplus ama arayuz olarak kesinlikle samsung tercih ederdim ki mi10 ultra oncesii kullandigim cihaz s20ultra idi.
Ama arayuzden ziyade samsung o telefonda da stabiliteyi tutturamamisti :))

mi 5s almadan önce oneplus 3 e çok yükselmiştim, almancı akrabalar çok ilgili oldukları için getirtemedik :D o zaman almış olsam hala kullanırım eminim buna. oneplus a hep hayranlık duydum ama diğer firmalarda zaman içinde boş durmadı. benim en çok ilgilendiğim 8t ve 9r, en çok s20 fe ile kıyaslanıyor ve hemen herkes s20 fe özellikle kamera ve ek yazılım özellikleri konusunda daha iyi diyorlar. ben rom root işleri olmadan yapamadığım için oneplus ruhu bana uygun görünüyor. sanırım yönümü 8t'ye çeviriyorum.

Oyla:

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
mi 5s almadan önce oneplus 3 e çok yükselmiştim, almancı akrabalar çok ilgili oldukları için getirtemedik :D o zaman almış olsam hala kullanırım eminim buna. oneplus a hep hayranlık duydum ama diğer firmalarda zaman içinde boş durmadı. benim en çok ilgilendiğim 8t ve 9r, en çok s20 fe ile kıyaslanıyor ve hemen herkes s20 fe özellikle kamera ve ek yazılım özellikleri konusunda daha iyi diyorlar. ben rom root işleri olmadan yapamadığım için oneplus ruhu bana uygun görünüyor. sanırım yönümü 8t'ye çeviriyorum.
S20fe snapdragon tercih edilir fakat exynos modeli cok insanin basini agritti.
Tek islemci farki ile adamlar resmen bambaska islere imza atiyolar.
Samsungda exynosun tek avantaji custom romun exynoslarda bol olmasi onun harici sikinti malesef.
Oneplus fiyatlar vs hersey boyleyken tercih edilir tabiki.
Dun kadikoyde denk geldim oneplus 10pro getirmis biri 17k dan fiyat bicmis :)
Ki adamlarin telefonlarina bakiyosun halen 5 serisi canavar gibi calisiyor :)

• Beğen
Tepkiler: sin
Oyla:

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Sıkıldım artık ve bilin bakalım kim kazandı. Samsung Galaxy m52 siparişi vermiş bulunmaktayım.

Oneplus sahiplerinin afra tafrasından geçilmiyor ikinci el satışlarında, sıfırlara da benim gücüm yetmiyor. İstediğim fiyata istediğim cihazı bulamadığım için oneplus sevdası bir başka bahara kaldı.

Xiaomi'ye de lanet edecek seviyeye geldim. Bir tarafta sd778, amoled 120hz, 7.4mm kalınlık, 170gr bir telefon, diğer tarafta 215gr, 9.5mm, sd860, daha kötü kameralar, buggy os MIUI, ta daaa; proximity sensör problemi. Gerçekten nasıl böyle oldu bilmiyorum, kim a52, m52, a52s 5g, s20 fe dururken, x3 pro, redmi note 10 pro, mi 11 lite, f3 alır ki? Xiaomi nasıl bu kadar geriye düştü bu yarışta bilmiyorum fakat benim düzgün bir Xiaomi cihaz kullanabileceğime dair umudum kalmadı.

Memleket memleket değil orası ayrı konu, 250 dolarlık cihaza 6000tl verirken hepimizin içi acıyor ama Samsung yapabiliyorken Xiaomi nasıl yapamıyor akıl alır gibi değil. Android çıktığı günden beri Samsung alınmaz diyip hep, HTC, Xiaomi, LG gibi farklı alternatiflere yöneldim. Bir ara Samsung un mobil tarafının batacağına bile inanıyordum. Sonra Xiaomi'nin özgüveni geldi ve saçma sapan cihazları akıl almaz fiyatlarla satmaya çalıştı, yazılım ekibini de dönmemek üzere tatile gönderdi belli ki. Samsung dan Android telefon aldığımda inanamıyorum ve buna sevindiğime de ama durum budur. Alacağın olsun Xiaomi. Daha da MIUI a gelmem. One minute, one minute, one ui...

Oyla:

mfa5

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mİ5s-RNote8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
hayırlı olsun hpcam oneplus nord ce 5g düşündünüz mü 4000-4300 arasında hem kibar hem işlemci kamerası güçlü

Oyla:
Üst Alt