Soru oneplus alınır mı?

• Konbuyu başlatan sin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 23
  • Görüntüleme 3K

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
oneplus
Telefon Modeli
oneplus
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
merhabalar.

xiaomi den aşırı derecede sıkıldığım için telefonu satmak istiyorum artık. hedefimde ise iki telefon var; samsung m52 5g ve oneplus 8t.

oneplus'a ta 3 döneminden beri hayranım. zamanında 3 ya da 3t alabilmiş olsaydım eminim hala kullanıyor olurdum. şimdi gözümü 8t ve 8 pro ya diktim. 8 pro özellikler ve genel görünüm itibariyle çok iyi olsa da amoled ekran sorunları ve pil ömrünün kısa olması dedikoduları yüzünden beni korkutuyor. ayrıca o muhteşem 2k 120hz ekranın yedek parça fiyatı 3500 civarından geziniyor (oha o.0).

8t ise daha geleneksel bir model. kamerası başta benim redmi note 10 ile aynı modül gibi görünüyor ama muhteşem bir yazılımı var belli ki sonuçlarının hiç alakası yok çünkü benimkiyle. ekranı kavisli olmadığı ve 1080p olduğu için yedek parça olarak lazım olduğunda daha az üzer gibi görünüyor.

açıkçası oneplus muhteşem görünüyor ama oppo oneplus'ı sindirmeye başladı gibi görünüyor, coloros'a geçmeye başlamış oneplus cihazlarda ve yazılım desteği ilerde nasıl olur meçhul.

bir diğer yanda çirkin kral m52 5g var. performans olarak çok iyi, ekran gayet iyi, kameralar fiyatına göre iyi, garantisi var, ince hafif... türkiye garantili böyle bir cihaz varken oneplus alınır mı diye düşünüyor insan ister istemez.

siz ne düşünüyorsunuz?

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
Sıkıldım artık ve bilin bakalım kim kazandı. Samsung Galaxy m52 siparişi vermiş bulunmaktayım.

Oneplus sahiplerinin afra tafrasından geçilmiyor ikinci el satışlarında, sıfırlara da benim gücüm yetmiyor. İstediğim fiyata istediğim cihazı bulamadığım için oneplus sevdası bir başka bahara kaldı.

Xiaomi'ye de lanet edecek seviyeye geldim. Bir tarafta sd778, amoled 120hz, 7.4mm kalınlık, 170gr bir telefon, diğer tarafta 215gr, 9.5mm, sd860, daha kötü kameralar, buggy os MIUI, ta daaa; proximity sensör problemi. Gerçekten nasıl böyle oldu bilmiyorum, kim a52, m52, a52s 5g, s20 fe dururken, x3 pro, redmi note 10 pro, mi 11 lite, f3 alır ki? Xiaomi nasıl bu kadar geriye düştü bu yarışta bilmiyorum fakat benim düzgün bir Xiaomi cihaz kullanabileceğime dair umudum kalmadı.

Memleket memleket değil orası ayrı konu, 250 dolarlık cihaza 6000tl verirken hepimizin içi acıyor ama Samsung yapabiliyorken Xiaomi nasıl yapamıyor akıl alır gibi değil. Android çıktığı günden beri Samsung alınmaz diyip hep, HTC, Xiaomi, LG gibi farklı alternatiflere yöneldim. Bir ara Samsung un mobil tarafının batacağına bile inanıyordum. Sonra Xiaomi'nin özgüveni geldi ve saçma sapan cihazları akıl almaz fiyatlarla satmaya çalıştı, yazılım ekibini de dönmemek üzere tatile gönderdi belli ki. Samsung dan Android telefon aldığımda inanamıyorum ve buna sevindiğime de ama durum budur. Alacağın olsun Xiaomi. Daha da MIUI a gelmem. One minute, one minute, one ui...
hayırlı olsun hocam cihaz elinize ulaştı mı ? nasıl bu yeni göz bebeği(telefondan bahsediyorum) :D

Oyla:

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
hayırlı olsun hocam cihaz elinize ulaştı mı ? nasıl bu yeni göz bebeği(telefondan bahsediyorum) :D
yarın inşallah giggle~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hayırlı olsun hpcam oneplus nord ce 5g düşündünüz mü 4000-4300 arasında hem kibar hem işlemci kamerası güçlü
işlemci performansı, garanti, ekran ve daha iyi kameralar sebebiyle m52 tercih ettim. ce 5g yerine nord daha yakın geliyordu bana ama benzer sebeplerden m52'ye çevirdim rotayı.

aslında nord 2 5g çok hoşuma gitti fakat cihazın yandığı ile ilgili haberler var. ikinci bir note 7 vakası var ve oneplus arkasında durmamış.

Oyla:

mfa5

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mİ5s-RNote8
Meslek
Öğrenci
Konular
13
nord 2 için kayıtta yok iyi bir tercih olmuş güzel günlerde kullanın

• Beğen
Tepkiler: sin
Oyla:

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
m52 5g bugün geldi kullanıyorum.

gördüğüm kadarıyla miui'dan daha fazla bloatware ile geliyor. bunları silmeye uğraşacağız. akıcılık ve performans üst düzey kesinlikle. kasa kalitesiz yorumları yapanlar olmuş kesinlikle öyle bir durum yok redmi note 10 ile aynı ya da biraz daha iyi bence.

tek ifrit olduğum konu şarj aleti ve kablosu. gerçekten milyoncuda daha kaliteli şarj aleti ve kablosu var. çoğu şarj aleti ile de 25w şarj desteklemiyor. deji kendisi şarj aleti satıyor 25w uyumlu diye onay aldım bakalım onunla hızlı şarjı çalıştırabilecek miyiz...

edit: deji şarj aleti de geldi. hızlı şarjı çalışıyor. normalde samsung'un 25w şarjıyla super hızlı şarj diye bildirim veriyor, dejinin şarjıyla sadece hızlı şarj bildirimi veriyor ama 67dk'da %19'dan %100'e ulaşıyor şarj. kablosu oldukça kaliteli, adaptörün plastik kalitesi de fena sayılmaz. ebatları da oldukça ufak. adaptör şarj esnasında baya ısınıyor fakat cihaza ve kabloya hiç ısınma yapmıyor, redmi note 10 hızlı şarjda 41-42 dereceleri görüyordu m52 dejinin şarjıyla 38 dereceyi hiç geçmedi. dışında çok az bir ılıma hissediliyor sadece. tavsiye ederim kesinlikle.

Edit 2: cihazı merak edenler için biraz deneyimlerimi anlatayım. Performans hissi kesinlikle üst düzey. En ufak bir glicth takilma ya da hata görmedim. One ui akıyor yani. Kamera yazılımı MIUI dan daha kötü bu çok net. Gcam ile baya toparlanıyor dert değil yani. Batarya redmi note 10 kadar gitmiyor. 5-6 saat arası ekran süresi aldım. 1 buçuk gün zor gidiyor. Hızlı şarj deji ile fena değil, %25 civarında genelde şarja takıyorum 1 saatte fulleniyor. tabi ki Xiaomi'nin 33w şarjını özleyeceğim ama orası açık. Mono hoparlörden dolayı eleştiriliyor ama ses yüksekliği gayet yeterli. Kalitesi stereo xiaomi'lerin altında ama bunun batması için ses kalitesi ciddi takıntılı olmanız lazım. Kasa çok güzel. Arka görseli, çerçevesi, inceliği ve hafifliği ile telefon obje olarak çok güzel. Kocaman ekrana rahmen tutuş hissi ve kontrol etmesi zor değil. Kasa ile ilgili tek şikayetim oleophobic kaplama olmaması. Evde ya da masa başında kılıftan çıkarıyorum arka taraf parmak izi kaynıyor, redmi note 10'da bir tane parmak izi görmedim hiç. Özetle fiyatına göre harika. Kamera belki harikalar yaratmıyor ama vasatta değil. Video kalitesini daha iyi beklerdim ama samsungdan.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt