Yardım Oneplus 9 almayı düşünüyorum

yasin.bfa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Note 8 pro
Konular
11
Avrupa ve Amerika versiyonu varmış farkları neler kodları ne bilmiyorum cihaz nasıl alınır mı yd kaça alınır bilgisi olan paylaşabilirmi şimdiden teşekkürler

Alibeyy.1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 11t
Konular
7
Avrupa ve Amerika versiyonu varmış farkları neler kodları ne bilmiyorum cihaz nasıl alınır mı yd kaça alınır bilgisi olan paylaşabilirmi şimdiden teşekkürler
Kodlar arasındaki farkları hakkında bilgim yok, bildiğim bi satıcıda güncel fiyat şuan 7300. Alınırmı diye sorarsan da en yakın rakibi olan Xiaomi 11T ile kıyaslayarak anlatayım, ekran anlamında çok yakınlar ama bence ekran kalitesi olarak 11t çok az iyi gibi, sistem stabilitesi olarak oneplus iyi diyorlar deneyimlemedim ama çok aman aman fark yoktur,en önemli nokta işlemci ve pil, işlemci olarak oneplus da sd888 var 11t de ise dimensity 1200 var, kâğıt üstünde 888 daha iyi gibi görünüyor fakat pratikte özellikle oyunda 888 çok ısınan belalı bir işlemci, ısınınca aşırı derecede performans düşüşü yaşıyor ona takip olan dimensity 1200 ise tam anlamıyla canavar gibi olmuş, mediatek kötüdür genellemesini dimensity serisi ile yıktı geçti bence , şuan 888 den daha iyi performanslı bir işlemci dimensity 1200, pil konusunda 11T oneplus 9 u baya baya eziyor, şuan aktif olarak 11t kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım gayet canavar cihaz, kamera konusunda onepluslar önde oluyor derler,bende buna katılıyorum fakat 11T fotoğraf konusunda oneplus 9 dan bi tık iyi gibi ama işler video ya geçince oneplus 9 baya farkla daha iyi sanırım snapdragon un görüntü işleme teknolojisi iyi olduğu için olabilir ama 11t de seni pek üzmez

yasin.bfa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Note 8 pro
Konular
11
Kodlar arasındaki farkları hakkında bilgim yok, bildiğim bi satıcıda güncel fiyat şuan 7300. Alınırmı diye sorarsan da en yakın rakibi olan Xiaomi 11T ile kıyaslayarak anlatayım, ekran anlamında çok yakınlar ama bence ekran kalitesi olarak 11t çok az iyi gibi, sistem stabilitesi olarak oneplus iyi diyorlar deneyimlemedim ama çok aman aman fark yoktur,en önemli nokta işlemci ve pil, işlemci olarak oneplus da sd888 var 11t de ise dimensity 1200 var, kâğıt üstünde 888 daha iyi gibi görünüyor fakat pratikte özellikle oyunda 888 çok ısınan belalı bir işlemci, ısınınca aşırı derecede performans düşüşü yaşıyor ona takip olan dimensity 1200 ise tam anlamıyla canavar gibi olmuş, mediatek kötüdür genellemesini dimensity serisi ile yıktı geçti bence , şuan 888 den daha iyi performanslı bir işlemci dimensity 1200, pil konusunda 11T oneplus 9 u baya baya eziyor, şuan aktif olarak 11t kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım gayet canavar cihaz, kamera konusunda onepluslar önde oluyor derler,bende buna katılıyorum fakat 11T fotoğraf konusunda oneplus 9 dan bi tık iyi gibi ama işler video ya geçince oneplus 9 baya farkla daha iyi sanırım snapdragon un görüntü işleme teknolojisi iyi olduğu için olabilir ama 11t de seni pek üzmez
Güzel aciklamissiniz elinize emeğinize saglik

Ferhat_72

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 9 Lite
Meslek
Eczane Teknisyeni
Konular
12
Oneplus ın pil batarya performansı kötü bunu göze alarak değendirin..

CALİSCİ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
CALİSCİ
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
5
Gayet güzel değerlendirme ayrıca bir şey eklemek istiyorum kayıt konusunda oneplus 9 çok daha rahattır hiçbir türlü başınız ağrımaz le2115 Avrupa sürümü var android 12 13 yaptım sonra geri 11e döndüm hiçbir türlü IMEI problemi olmadı. Mi 11t bakarken güncelleme yaparsan IMEI gider tarzı şeyler okuduğumu hatırlıyorum.

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
öncelikler merhaba hocam uzun süredir iphone kullanıyordum sonrasında şubat başında mi 11 ultra aldım malesef cihazda çıkan sorunlardan dolayı cihazı geri verip Oneplus 9 pro ya geçtim.
ben direk mi 11 Ultra ile kıyaslıcam batarya anlamında pek farkları yok ikiside sd888 ile çalısıyor. kamera konusunda ultra baya önde. ama yazılımda baya farklar var oxygen os gerçekten çok sade ve stabil miui a göre. sd 888 ısınan bir işlemci ultrada bunu deneyimledim ama oneplus'ın ısındığına şahit olmadım oyun oynayan birisi değilim baştan söyliyim. miui bende büyük bir alıskanlıktır bu arada bende şaşkınım farklı bir arabirimi beğendiğim için :)
bir arkadasıma 9 aldık 6800 e aldı. ortalama 6 -7 saat ekran süresi aliyor. kısa ve öz şunu diyebilirim bir oneplus deneyimi yaşayabilirsin en azından deneyim sahibi olursun bütce varsa 9 pro öneririm ama :)
ek olarak çin DIŞINDA modelleri alabilirsin t mobile de alsan yazılımsal olarak global e çevirip çift hat yapabiliyorsun 9 pro da.

Alibeyy.1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 11t
Konular
7
Gayet güzel değerlendirme ayrıca bir şey eklemek istiyorum kayıt konusunda oneplus 9 çok daha rahattır hiçbir türlü başınız ağrımaz le2115 Avrupa sürümü var android 12 13 yaptım sonra geri 11e döndüm hiçbir türlü IMEI problemi olmadı. Mi 11t bakarken güncelleme yaparsan IMEI gider tarzı şeyler okuduğumu hatırlıyorum.
Evet o konuyu atlamışım 11T de IMEI attırınca güncelleme ve sıfırlama yaparsan IMEI gidiyor ama oneplus lar da öyle bir sorun yok o konuda

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Güzel cihaz bende 11t den oneplus 9 a geçtim oyun oynamadığımdan ısınma şikayetim pek olmadı nerdeyse sadece aşırı yüklenme yaprsam ısınıyor .Sarj konusunda 7-8 saat alınıyor 120hz ile ve arayüzün akıcılığını miui ile değilmem onu söyleyim.Yani kısa ve özetle bende memnunum ama bu senenin sonunda doğru iphone 13 hedefimiz var yd olarak :)

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
One plus 9 dün elime ulaştı. Söylendiği kadar pil süresi kötü değil. İki tam sarj kullandım ilk gün and11den and13 e kadar 3 büyük güncelleme 3 küçük güncelleme yaptığım için ilk şarj ekran süresi olarak 4.30 saat verdi . Fulleyip tekrar kullandıktan sonra 2. Şarjda 120 fps oyunlar oynamama rağmen 6.30 saat aldım . 4500 bataryaya göre iyi bir rakam . Yüzde 9dan yüzde 100e 30 dakikada şarj oluyor . Arayüz akışkanlığı, stabilliği miuiye göre en büyük artısı olur. Muhteşem bir kullanım sunuyor . 120 fps yüksek ayarlarda oyunlarda söylendiği gibi hafif ısınma var ama aynı şekilde hangi cihazda oynarsanız oynayın telefon ısınır. IMEI ne yaparsanız yapın gitmiyor , güncellemede sıfırlamada sürüm düşürmede sürüm yükseltmede korkusuzca hareket edebiliyorsunuz . Kamerası orta düzey, çok iyi kamera isteyen ois özellikli pro modelini tercih edebilir . Aksesuar xiaomiye göre daha zor bulunuyor. 7000 lira bandında kaçırılmaz fırsat olarak görüyorum. Ben tavsiye ederim

manhat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Poco x3 nfc
Konular
3
beklediğim yorum buydu.kaç gündür alıp almamak arasında gidip geliyorum. oyun oynayan biriyim ve şuan yd bu fiyatlara alınabilecek en iyi telefon gibi duruyor

Üst Alt