Çözüldü Oneplus 8 pro color os yükleme hakkında

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Aslında bir hata da yok sadecee volte kullanamıyorum. Dil olayına alıştım sayılır. Fakat volte benim için önemli çünkü bulunduğum yerde 3g alt yapısı zayıf ve arama yaparken 3g ye geçsin istemiyorum.
Root varsa voenabler modülü ile volte ve vowifi açabiliyorsunuz hocam.

Mavi cocuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Pocoyo f1
Konular
1
Merhaba op 8 pro yacolor os yüklemek istiyorum yükleme yapabilmek için önce hos a geçiş yapıp sonra color os yüklenmesi gerekiyormuş hos un msm download tool unu bulamadığım için yükleyemedim bu konu hakkında bir anlatım da bulamadım yöneticiler keşke bir çözüm yayınladılar hem color os yükleme talimatı hem yükledikten sonra Google hizmetlerini yükleme diğer uygulamaları Türkçe kurabilmek için uygulanacak adımları içeren
S.a hocam hocam nasıl memnunmusunuz romdan bende yüklemek istiyorum yardımcı olabilir misiniz bana

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
S.a hocam hocam nasıl memnunmusunuz romdan bende yüklemek istiyorum yardımcı olabilir misiniz bana
As hocam şu an 9 pro color os kullanıyorum çok memnunum 8 pro için yükleme yöntemi konu içerisinde anlatmıştım xda da bulabilirsiniz detaylı anlatımı

onurmabeynci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
mi 9t - note 7
Meslek
Hekim
Konular
5
As hocam şu an 9 pro color os kullanıyorum çok memnunum 8 pro için yükleme yöntemi konu içerisinde anlatmıştım xda da bulabilirsiniz detaylı anlatımı
hocam 9 pro için nasıl yükleniyor xda ya baktım boot kilidi açmadan sürüm düşürerek direk hafızaya atıp yüklüyolar siz nasıl yüklediniz msm ile mi , ayrıca oksijen os ile 7.30 civarı pil süresi alıyorum color os ile süreler nasıl bendeki 11.2.8.8 var LE15DA

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
hocam 9 pro için nasıl yükleniyor xda ya baktım boot kilidi açmadan sürüm düşürerek direk hafızaya atıp yüklüyolar siz nasıl yüklediniz msm ile mi , ayrıca oksijen os ile 7.30 civarı pil süresi alıyorum color os ile süreler nasıl bendeki 11.2.8.8 var LE15DA
9 pro da color os downgrade paketini hafızaya atıp direk yükliyorsunuz hocam. 8 8 proda msm ile yapmıştım ekran üsresi kişiden kişiye değişir hocam ben 7 saat civarı alıyorum oos da daha kısa ekran süresi alıyordum

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
9 pro da color os downgrade paketini hafızaya atıp direk yükliyorsunuz hocam. 8 8 proda msm ile yapmıştım ekran üsresi kişiden kişiye değişir hocam ben 7 saat civarı alıyorum oos da daha kısa ekran süresi alıyordum
hocam merhaba kayıt işini nasıl yaptınız colorosta imei gidiyor mu. 8 pro da coloros kullanıyorum 9 proya geçmek istiyorum fakat colorosta root ve imei sıkıntı diye biliyorum

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
hocam merhaba kayıt işini nasıl yaptınız colorosta imei gidiyor mu. 8 pro da coloros kullanıyorum 9 proya geçmek istiyorum fakat colorosta root ve imei sıkıntı diye biliyorum
8 pro da sıkıntı yok hocam ama 9 pro da kayıtlı şekilde bile yükleseniz kendi imei lerine dönüyor bl açılıp root ile kayıt yapılabiliyor diye biliyorum ama ben yaptırmadım henüz 2022 ağustos a kadar kullanabiliyorum o zaman bakarım diye dokunmadım

@@@@@@

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi9se
Konular
0
hocam aynı şekilde denedim ama şöyle bir hata veriyor.

OnePlus8Pro:/ $ pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION

Exception occurred while executing 'grant':
java.lang.SecurityException: grantRuntimePermission: Neither user 2000 nor current process has android.permission.GRANT_RUNTIME_PERMISSIONS.
at android.app.ContextImpl.enforce(ContextImpl.java:2089)
at android.app.ContextImpl.enforceCallingOrSelfPermission(ContextImpl.java:2117)
at com.android.server.pm.permission.PermissionManagerService.grantRuntimePermissionInternal(PermissionManagerService.java:1461)
at com.android.server.pm.permission.PermissionManagerService.grantRuntimePermission(PermissionManagerService.java:1442)
at com.android.server.pm.PackageManagerShellCommand.runGrantRevokePermission(PackageManagerShellCommand.java:2335)
at com.android.server.pm.PackageManagerShellCommand.onCommand(PackageManagerShellCommand.java:259)
at android.os.BasicShellCommandHandler.exec(BasicShellCommandHandler.java:98)
at android.os.ShellCommand.exec(ShellCommand.java:44)
at com.android.server.pm.PackageManagerService.onShellCommand(PackageManagerService.java:23340)
at android.os.Binder.shellCommand(Binder.java:936)
at android.os.Binder.onTransact(Binder.java:820)
at android.content.pm.IPackageManager$Stub.onTransact(IPackageManager.java:4603)
at com.android.server.pm.PackageManagerService.onTransact(PackageManagerService.java:4842)
at com.android.server.pm.OplusPackageManagerService.onTransact(OplusPackageManagerService.java:150)
at android.os.Binder.execTransactInternal(Binder.java:1166)
at android.os.Binder.execTransact(Binder.java:1130)

bu ne demek ve nasıl çözerim.

Üst Alt