Haber OnePlus 3 ( 6gb ram + 64gb )

fanatik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
OPO
Konular
4
OnePlus One kullanıcısıyım. Gercekten döneminin flagship killer telefonu. Batarya performansı ve işletim sisteminin edit edilebilmesi, dış görünüşü gercekten harika... Sadece kamerası ortanın biraz üstü performans sergiliyor.

OnePlus 2 okuduğum kadarıyla kamera performansı harika. Yeni işletim sisteminin gelişmeye ihtiyacı olduğunu söylüyorlardı.

OnePlus 3 gercekten eger kagıt üzerindeki verileri performansa yansıtıyorsa albenisi olan bir model.RAM konusunu zaten offical olarak acıklama getirdiler ve geliştricilerin üzerinde oynayabilecigini belirttiler.
Bir iki yerde kamera performansının beklenenin altında olduğu, baska yerde iyi bir iş cıkardığı yazıyordu tabiki detaylı testlerle ileriki günlerde acığa cıkar.

Herkesin ortak endişesi halen işletim sisteminin verimi ,batarya performasına etkisi ve kısa süreli güncellemeler.Cünkü yeni bir şirket olduğu icin halen zamana ve gelişmeye ihtiyacı var.

En azından Mi,Meizu tarzında fiyat performans şirketi. Ülkemin insanları hemen 3000 TL ile 1200 tl lik telefonları kıyasıya yarıstırıp başa baş gelmesini bekledikleri icin coğu kişi negatif yorumlara başlar :)

Şu forum garantili OnePlus 3 ü getirse ne güzel olur :D

osmaniye080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
redmi note 3
Meslek
serbest meslek
Konular
52
OnePlus One kullanıcısıyım. Gercekten döneminin flagship killer telefonu. Batarya performansı ve işletim sisteminin edit edilebilmesi, dış görünüşü gercekten harika... Sadece kamerası ortanın biraz üstü performans sergiliyor.

OnePlus 2 okuduğum kadarıyla kamera performansı harika. Yeni işletim sisteminin gelişmeye ihtiyacı olduğunu söylüyorlardı.

OnePlus 3 gercekten eger kagıt üzerindeki verileri performansa yansıtıyorsa albenisi olan bir model.RAM konusunu zaten offical olarak acıklama getirdiler ve geliştricilerin üzerinde oynayabilecigini belirttiler.
Bir iki yerde kamera performansının beklenenin altında olduğu, baska yerde iyi bir iş cıkardığı yazıyordu tabiki detaylı testlerle ileriki günlerde acığa cıkar.

Herkesin ortak endişesi halen işletim sisteminin verimi ,batarya performasına etkisi ve kısa süreli güncellemeler.Cünkü yeni bir şirket olduğu icin halen zamana ve gelişmeye ihtiyacı var.

En azından Mi,Meizu tarzında fiyat performans şirketi. Ülkemin insanları hemen 3000 TL ile 1200 tl lik telefonları kıyasıya yarıstırıp başa baş gelmesini bekledikleri icin coğu kişi negatif yorumlara başlar :)

Şu forum garantili OnePlus 3 ü getirse ne güzel olur :D

adamlar imei atamıyorlar :) hele bi dur

serdalm

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdal Muslu
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
6
One Plus One kullanmıştım gayet başarılı bir cihazdı.
2'sini kullanma fırsatım olmadı ama eminim buda çok iyidir. 8=)

fanatik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
OPO
Konular
4
adamlar imei atamıyorlar :) hele bi dur

:) :) , yalnız bir uyarıda bulunayım OnePlus 2 de bazı TAC Imei lerde türkiyede kayıt sorunu olustu.Firmadan kaynaklı gibi bir sorundu ve kısmen cozebildiler kısmen cozemediler.Bir sürü arkadas pasapport kaydını yaptıramadı.

İmei tamiri yapılabilirliği olursa zaten sorun yok :)

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Nal mı topluyor? 700 dolar vs 400 dolar desem yeterli olur mu?
Donanım karşılaştırırken ne zaman fiyata bakar olduk. Ayriyeten demek istediğim herşey kağıt üzerinde en yüksek değerler le en iyisi olmuyor misal 6 gb ram gibi

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
Fakat OnePlus 3'e sahip kullanıcıların tanıtımda belirtilenin aksine 6 GB RAM'in tamamını kullanamadıklarını farkettiler. Bazı sistem uygulamalarının RAM kullanmasını engellemek mümkün değildi.

XDA forumunda tartışmalara yol açan bu problem root yetkisi olan cihazlar için çözüldü. Yani eğer cihazınıza root yetkisi kazandırırsanız cihazınızda bulunan RAM'in tamamına müdahale edebilirsiniz!

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Root erişimi kazandıktan sonra işletim sistemindeki build.prop dosyasında yapılan küçük bir değişiklik ile işlem tamamlanıyor. build.propdosyasındaki ro.sys.fw.bg_apps_limit ayarını 20'ye ayarlayıp telefonunuzu yeniden başlattığınız takdirde, artık cihazınızın 6 GB RAM'inin hepsini kullanabilirsiniz.
Hocam bunun mi5 icin olani varmi? 4gb tam kullanma ayari gibi?

semihus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
3
Hele bi durun rom güncellendikçe oturur zamanla. Kasa sağlam metal ama kolay çizilebilecek gibi duruyor. Bİ test filan çıksada ona göre karar versek. Ben hatta mi5 i açmadan bunu alacaktım ama halen kararsızım.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Hele bi durun rom güncellendikçe oturur zamanla. Kasa sağlam metal ama kolay çizilebilecek gibi duruyor. Bİ test filan çıksada ona göre karar versek. Ben hatta mi5 i açmadan bunu alacaktım ama halen kararsızım.
OnePlus'un ciddi artıları var.
1) AMOLED ekran
2) 6GB RAM
3) Tasarım (Kişisel olabilir.)
4) Kamera (YouTube'den karşılaştırma videolarını inceleybilirsiniz.)
5) Band 20 muhabbeti
6) 2.5D ekran
vs vs.

Üst Alt