Rom Oneos rom 21.4.17 Resmi Note 9s CURTANA

Lor24

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Remzi
Cihazım
GM 9
Konular
27
oneos-jpg.139907

OneOs rom geçen yıl geliştirilmesi durdurulan meşhur RevOs romun yeni bir ad ve dokunuşla tekrardan yayınlanan güçlü ve tecrübeli bir ekip tarafından geliştirilen MIUI tabanlı rom.
Nisan ayının başında Resmi Note 9s CURTANA için destek vermeye başlayacağını açıklamıştı ve 21.4.17 sürümü ile ilk 9s romu yayınlandı. Port değildir OneOs kaynaklarından Android 10 MIUI 12 olarak derlenmiştir.
MIUI arama ve mesajlaşma uygulamaları var. Gereksiz ve tercihe dayalı herşey çıkartılmış. Sadeleştirilmiş bir MIUI sürümü.
En önemli özelliği müthiş hızı ve akıcılığı ile enfes pil ömrü. Bu güne kadar 9s için en iyi rom miuimix diyordum. Ancak miuimix eu güncellemesine dayalı olduğu için güncelleme geç geliyor. OneOs hem bağımsız güncelleme alıyor hemde daha hızlı. Ayrıca çekim gücü bir tık yükseldi. Bariz bir hataya rastlamadım. Sadece MIUI mesajlaşma uygulamasındaki OTP özelliğini göremedim. (Şifre içeren mesajlarda ki şifreleri otomatik tanıyıp okuma)
Tabi bu kullanıma engel bir durum değil. Resmi Note 9s için yapılan en iyi rom denilebilir. Tabi romdan ne beklediginize bağlı. Ben hız akıcılık ve iyi batarya ömrü istiyorum diyorsanız en iyisi budur.

KURULUM:
MIUI hesabınızdan çıkış yapın.
Yedeklerinizi alın.
Twrp (orangefox, PBRP, twrp 3.5 herhangi biri) açın ve data format yapın.
Twrpyi kapatıp yeniden açın ve full wipe yapın.
Son twrpler ile bu aşamada bilgisayara bağlandığınız da dahili depolama görünmüyor. Bunu aşmak için wipe den sonra efs vb gibi Küçük bir twrp yedeği alıp tekrar twrpyi kapatıp açın.
Romu hafızaya yükleyin ve flaşlayın. Kurulum bitince önbelleği temizle seçip reboot yapın.
Tercihe göre ilk açılıştan sonra magisk root yapabilirsiniz.
Hocam rom u kurdum biraz kasmalar var sanki uygulama açarken titreme oluyor ve safynet geçmiyor modül yükledim resimler aşağıdave tema kaynaklı sorunlar var yazılar görünmüyor teşekkürler
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Lor24,
Temiz kurulum yaptınız degilmi?
Anlattığınız sorunların hiçbirini yaşamadım. Öyle olsa zaten hiç paylaşmam. Tema sorununa bir şey diyemem. Ama kasma titreme asla olmadı.
Öncesinde Android 11 var mıydı yada hangi rom yüklüydü? Birde telefonunuz 4/64 değil inşallah.
Safetynet dünden beri genel sorun.

Lor24

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Remzi
Cihazım
GM 9
Konular
27
Lor24,
Temiz kurulum yaptınız degilmi?
Anlattığınız sorunların hiçbirini yaşamadım. Öyle olsa zaten hiç paylaşmam. Tema sorununa bir şey diyemem. Ama kasma titreme asla olmadı.
Öncesinde Android 11 var mıydı yada hangi rom yüklüydü? Birde telefonunuz 4/64 değil inşallah.
Safetynet dünden beri genel sorun.
Yine eu.rom yüklü idi mi 11 android 10 onda bir sorun yaşamadım safeynet normaldi onda kurulumu dediğiniz gibi yaptım cihaz 6/128

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Yeni sürüm geldi.

OneOS Version: 21.4.27
Upload date: 2021.04.29-04:37

mtolgae

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
11
Yeni versiyonda oneos özellikleri açılıyor mu?

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
mtolgae,
Güncelleme notlarını kısıtlı yazmışlar. Bir bilgi yok. Ben miuipro roma geçtiğim için bilmiyorum.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
redmi note 9s icin var mi ? miuipro rom ? sitelerinde bulamadim da
9s için miuipro desteği yeni başladı. İki güncelleme aldı. Haftalık veriliyor güncelleme. Miuipro sitesinden ücretli üyelik almanız gerekiyor. Başka bir yerde bulamazsınız. Sadece curtana 9pro desteği yok.

xkobra21

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
9s için miuipro desteği yeni başladı. İki güncelleme aldı. Haftalık veriliyor güncelleme. Miuipro sitesinden ücretli üyelik almanız gerekiyor. Başka bir yerde bulamazsınız. Sadece curtana 9pro desteği yok.
paylasma imknanin varmi peki rom'u ?

xkobra21

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
yada siteye nasil uye olabilirim :) durmadan eposta yada ip block diye donuyor bende.

Üst Alt