MIUI 12 [Official] Mi 8 Lite OneOs Rom Miui 12 Android 10

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
79
Aosp rom kurarken öncelikle kurulması gereken yazılımdır fw kurulmadığı takdirde cihaz bocalamaya başlar, miui romlara fw entegre olduğu için özel bir kurulum gerekmez istisnai durumlar hariç.(Kurulum esnasında oluşabilecek bir bug sizi fw flashlamak zorunda bırakabilir) Bu arada şaka yaptım hocam size umarım kırılmadınız yn~~
Hocam OneOS için hangi fw kurulacak? Android 10 olacak ama Çin ya da Global fark ediyor mu yoksa Çin bazlı olduğu için 2. mi ? Ben de AOSP dışında hiç kurmadım, onların da açıklamasında ya da dosyası içinde bulunuyordu, şimdiden teşekkür ederim :)

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hocam OneOS için hangi fw kurulacak? Android 10 olacak ama Çin ya da Global fark ediyor mu yoksa Çin bazlı olduğu için 2. mi ? Ben de AOSP dışında hiç kurmadım, onların da açıklamasında ya da dosyası içinde bulunuyordu, şimdiden teşekkür ederim :)
Rom çin tabanlı ise çin fw global tabanlı ise global fw daha iyi olur hocam, hata almıyorsanız yüklemeye gerek yok.

manisa4506

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
mi 10
Konular
11
Aosp rom kurarken öncelikle kurulması gereken yazılımdır fw kurulmadığı takdirde cihaz bocalamaya başlar, miui romlara fw entegre olduğu için özel bir kurulum gerekmez istisnai durumlar hariç.(Kurulum esnasında oluşabilecek bir bug sizi fw flashlamak zorunda bırakabilir) Bu arada şaka yaptım hocam size umarım kırılmadınız yn~~
Bilmediğini bilmek güzeldir

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
79

omrfarukarpa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Konular
8
Bu romu kurmak için telefonu full resetlemem mi gerek? Çok dosyam varda o yüzden sordum. Birde kernel ne işe yarıyor?

omrfarukarpa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Konular
8
Evet temiz kurulumla geçiyorsunuz.
Birde kernel ne işe yarıyor acaba? Ben orangefox kurup eu beta rom kurmuştum sadece 1 yılı aşkındır da onu kullanıyorum ancak ışık hızında pil gidiyor artık dayanmıyor. Birde bununla ilgili bir konu açtım burdan gidebilirsiniz bu romu ordan önerdiler. Idea~~

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Birde kernel ne işe yarıyor acaba? Ben orangefox kurup eu beta rom kurmuştum sadece 1 yılı aşkındır da onu kullanıyorum ancak ışık hızında pil gidiyor artık dayanmıyor. Birde bununla ilgili bir konu açtım burdan gidebilirsiniz bu romu ordan önerdiler. Idea~~
Standart bir kullanıcıya kernel gerekmiyor, cihazın güç yada pil tasarrufu işini romda gömülü gelen kernel sorunsuz hallediyor, custom kernel yüklerseniz istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz (riskleri göz ardı etmeyin) sürekli yavaş çalıştırarak pil tasarrufu yapabileceğiniz gibi tam güçte çalıştırıp cihazı uçak gibi de kullanabilirsiniz. Bu romda pil konusunda çoğu kullanıcı memnun, kendiniz test ederek deneyimleyebilirsiniz.

omrfarukarpa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Konular
8
Standart bir kullanıcıya kernel gerekmiyor, cihazın güç yada pil tasarrufu işini romda gömülü gelen kernel sorunsuz hallediyor, custom kernel yüklerseniz istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz (riskleri göz ardı etmeyin) sürekli yavaş çalıştırarak pil tasarrufu yapabileceğiniz gibi tam güçte çalıştırıp cihazı uçak gibi de kullanabilirsiniz. Bu romda pil konusunda çoğu kullanıcı memnun, kendiniz test ederek deneyimleyebilirsiniz.
80GB bir verim var telefonda PC'ye yedekledikten sonra kuracağım. Konuda belirttiğiniz OTA ve Recovery'den hangisini indirmem gerek?

Üst Alt