Yardım Numara engelleme çalışmıyor, gizli no arayabiliyor?

Kara Murat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi note 3
Konular
3
Mi note 3 telefonumda ne olduysa engelli no listesi silinmiş ve beni engellediğim no'lar arayabiliyor. İşin ilginç tarafı numarayı engellemeye çaşılıyorum, menüden yapmıyor bir türlü. Numarayı listeye eklememe dahi izin vermiyor. Yetmezmiş gibi gizli no engelleme açık olduğu halde beni gizli no'dan arayan oldu, ayarı kapatıp açtım düzelmedi, telefonu kapatıp açtım düzelmedi. Bu olaylar son 1 haftadır var. Öncesine kadar yıllardır sorunsuz kullanıyordum bu özellikleri. Ne yapmak lazım?

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Güvenlik uygulamasında sorun var gibi... Uygulamanın verileirini temizlemeyi bir deneyin isterseniz.

Gizli numara engelleme cihazla değil operatör üzerinden gerçekleştirilen bir özellik. Durumu operatörünüze bildirebilirsiniz.

Kara Murat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi note 3
Konular
3
Cevap için teşekkürler. Turkcell sanırım bazı yerlere el koymuş. Do uygulamasından gizli no arama engellemeyi açtım. Bunu çözdüm ancak beni arayan istemediğim 0850 v.b. noları engelleme yerine ekleyemiyorum. Güvenlik uygulaması dahil denemediğim bakmadığım yer kalmadı. Liste boş görünüyor ve haliyle engelli no lardan çağrı gelmeye başladı. Deli eder bu iş adamı yakında..

akaragoz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
mi8 lite
Konular
0
merhaba, aynı dert bende de başladı. engelli listesi yok. ekleme yapılamıyor. numartı engelle diyorum sanki engeller gibi yapıyor. çok kısa bir yazı çıkıyor ki okumak mümkün değil. daha önce engellemeyi kaldır yazan yerdeyine engelle çıkıyor. sanki hiç komutu almamış kabul etmemiş gibi. deli etti sabahtan eri +90850 4804553 nolu numara

calderon61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismet
Cihazım
mi 8
Konular
38
Arkadaşlar bu konu ile alakalı bende konu açmıştım daha sonra sorunun nerden kaynaklandığını çözdüm. Sorun şu : güvenlik uygulamasına gelen son güncelleme ile numara engelleme ve sms engelleme çalışmıyor. Daha önce eklediğiniz numaralar, ön ekler ve sms içinde geçebilen kelime listesi siliniyor. Çözümü şu : uygulamalar içerisinde güvenlik uygulamasının güncellemesini silmeniz halinde tekrardan engelleme aktif olupçalışıyor. Yalnız listeniz geri gelmiyor. Tekrar numara ekleme yapmanız gerekiyor.
Not: güvenlik uygulaması güncellemesini silince tekrar güncelleme geliyor. tekrar güncelleme yapmayın tekrar çalışmıyor yoksa.
akaragoz , Kara Murat
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

merhaba, aynı dert bende de başladı. engelli listesi yok. ekleme yapılamıyor. numartı engelle diyorum sanki engeller gibi yapıyor. çok kısa bir yazı çıkıyor ki okumak mümkün değil. daha önce engellemeyi kaldır yazan yerdeyine engelle çıkıyor. sanki hiç komutu almamış kabul etmemiş gibi. deli etti sabahtan eri +90850 4804553 nolu numara
Bunu güncellemeyin.

Ekli dosyalar

• IMG_20211123_170222.jpg
    IMG_20211123_170222.jpg
    261,7 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

akaragoz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
mi8 lite
Konular
0
arkadaşlar selam, kendimce bir çözüm buldum. miui nin telefon uygulamasını iptal ettim. daha doğrusu, google kişiler ve google telefon uygulamlarını kurdum. Zaten kurulumdan sonra varsayılan ben olayım mı diye soruyor. Hee ol dedim. akabinde ana sayfadaki mi telefon ikonunu kaldırıp google telefon ikonunu koydum. deneme de yaptım, telefonu engellemeyi yaptı çok şükür. Ama tabiki eski liste güme gitti. şimdi tek tek gelen o bela aramaları açıp haa bu internet paketi bitti yalanıymış deyip tek tek goole telefon içinden o numaraları engelleyeceğiz. Bunada şükür.

Mutlaka bir güncelleme sorunu olduğu bariz belli. Neden diye soracak olursanız kurcalarken sol sayfaların en sonunda tarama optimizasyon vs. bir uygulama pencesi çıkıyor mi nin kendisinin. Ayarlarda bir yerde kurcalarken engelli listesi ikonunu göster diye bişey buldum. İkonu ekrana çıkardı. O ikonu tıklayarak bakarsanız liste bir yerlerde aslanlar gibi duruyor. Listeyi gösteren de mi nin kendi yazılımı. Liste yok diyen mi telefon uygulamasıda onların yazılımı. gelde çık işin içinden. biri var biri yok diyor. Sıkıntı, lazım olan yok diyor.

Neyapacağız ? boş vakitte ya o listedeki telefonları tek tek google telefon uygulamasına geçireceğiz, yada arama geldikçe tekrar engelleyeceğiz. Eziyete bak yaaa. ne varda kurcalarsınız kardeşim durdu yere insanlara eziyet çektirirsiniz.

güncellemeyi kadırınca belki düzelecek ama zırt pırt güncelleme var hadi yap diyecek. bazende boş bir vakit buldumu kendisi hiç sormadan güncelliyor. bunun kontrolünü sağlamak zor sanki.

Kara Murat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi note 3
Konular
3
Arkadaşlar, maalesef anlattıklarınız ile bir yere varılmıyor. Bahsedilen güvenlik güncellemesini kaldırmak için bir menü yok. Telefon bu güncellemeyi yapmış. Silinmiyor çünkü böyle bir seçenek yok. Varsa yerini bi zahmet yazın. Bu xiomi den sırf bu sebeple nefret ettim. Bir daha xiomi telefon almam. Playstore dan uygulama bulup tel.e kurdum. O da bi çalışıyor engelliyor, bi çalışmıyor engellemiyor. Koca muiu turkiye forumunda bu işten anlayan da yok. Telefon benim gözümde artık rezil. Arkadaşta başka xiomi var sorun yok engelliyor diyor. Bizim bu note 3 lerde var bu salaklık. Ne kurdularsa berbat ettiler ve çözecek güncellemeyi de yapmıyorlar çünkü bundan haberleri yok.

Kara Murat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi note 3
Konular
3
Son durum: Zar zor güvenlik güncellemesinin olduğu son güncellemeyi bulup kaldırdım. Engelleme özelliği geri geldi evet. Üstteki yöntem işe yaradı. Fakat tüm liste uçmuş. İstenmeyen numaralar aradıkça birer birer engellemekten başka çare yok. Hiç yakışmadı xiomi..ne gerek vardı kurcalamaya!

Kara Murat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi note 3
Konular
3
Yeni gelişme: telefonda engellemeyi başardığım halde engelli numaradan bugün yine çağrı geldi hatta sms bile gönderebildi. Bu da telefonun kendi özelliğinin açık olmasına rağmen işe yaramadığı anlamına geliyor. Harici uygulama kullanmaya devam etmekten başka çare görünmüyor. Bu işi arap saçına döndürdüğü için an itibariyle xiomi ile bundan sonra muhattap olmayacağım. İleride en iyi telefonunu uygun fiyata verse dahi almam. Bu telefonla da 2 kez ekran değişme sorunu yaşadım. Arızaları bitmeyen bir telefon olarak hafızalarda kalacak. Herkese sorunsuz paylaşımlar dilerim.

skalaytr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
note 10 Pro
Konular
20
güvenlik uygulamasının güncellemesini nasıl sileceğiz onu bi yazsanız da herkes faydalansa

Üst Alt