Çözüldü Note 9 Pro Rom Yükleme Çok Uzun Sürüyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global v12
Telefon Modeli
Redmi Note 9 Pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Telefona rom atarken unutkanlıktan kilitle seçeneği aktifken flasladım telefonu fastboot modunda. Biraz ilerledikten sonra usb kabloyu bilgisayardan çektim ve yine taktım. Sonra programı kapatıp tekrar açıp yine rom yükleme başlattım.

Ama bu rom yükleme baya uzun sürdü. Daha önceden de anı dosyalarla rom yükledim sorun olmadı. Bu arada usb yi bilgisayardan çıkartırken ve takarken usb çıkarılma ve takılma sesi geldi. Acaba bootloader kapanmış mıdır? İlk resimdeki işlemden biraz sonra çıkarıp taktım kabloyu. Telefon bilgisayarda ikinci resimdeki şekilde gözüküyor.

Şu an telefon fastboot da saniye 5 binlerde halen daha devam ediyor. Sanırım telefonun şarjı bitene kadar durmayacak. Herhangi bir önerisi olan var mı arkadaşlar? Kabloyu çekip çıkarıyım mı yoksa başka birşey mi yapıyım?

Çözüm
Herkese yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. Bugün EFS sıfırlayınca telefon düzeldi ve ardından root atıp imei girme işini tamamladım. Sonrasında son sürüm global mui 12.5 romunu telefona fastboot modunda mi flash tool ile yükledim. Artık telefon sıkıntısız çalışıyor.

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Artık dayanamadım ilk resimdeyken bilgisayardan çektim kabloyu. Kabloyu çekktiken sonra program ikinci resimdeki hatayı verdi ve saniye ilerlemeye devam etti. Şimdi the system was destroyed diyor. Twrp de silinmiş. Acaba fastboot da twrp kurup oradan mı rom yükleyeyim yoksa normal flash tool dan mı? Haa bu arada bootloader kilitlenmemiş hala açıkmış çok şükür. Ve de xioaminin kendi normal recovery si ve fastboot açılıyor. Denedim sorun yok.

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423

Artık dayanamadım ilk resimdeyken bilgisayardan çektim kabloyu. Kabloyu çekktiken sonra program ikinci resimdeki hatayı verdi ve saniye ilerlemeye devam etti. Şimdi the system was destroyed diyor. Twrp de silinmiş. Acaba fastboot da twrp kurup oradan mı rom yükleyeyim yoksa normal flash tool dan mı? Haa bu arada bootloader kilitlenmemiş hala açıkmış çok şükür. Ve de xioaminin kendi normal recovery si ve fastboot açılıyor. Denedim sorun yok.
O işlem normalde de uzun sürer zaten, kabloyu çekmeniz sistemi çökertmiş. Yapabiliyorsanız twrp üzerinden rom yükleyin, olmazsa fastboot üzerinden.

Oyla:

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
2
O işlem normalde de uzun sürer zaten, kabloyu çekmeniz sistemi çökertmiş. Yapabiliyorsanız twrp üzerinden rom yükleyin, olmazsa fastboot üzerinden.
Hocam iyi de daha gecende rom attim. 1000 de falan bitiyordu. Ayrica yani rom esnasinda programda super writing, okay falan yazardi ikinci islemde hicbirsey yazmadi.

Acaba telefonu hic kapatip acmadan direkt oldugu fastboot da yine islem baslattim diye mi?

Hocam birde dun cok fazla format attim telefona root falan da kurdum ondan onceki gun de telefona rom atmistim flash tool uzerinden. Simdi yine rom aticam Acaba bunlarin telefona herhangi bir zarari olur mu? Bu isin riski var mi aceb?

Oyla:

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular
13
Hocam iyi de daha gecende rom attim. 1000 de falan bitiyordu. Ayrica yani rom esnasinda programda super writing, okay falan yazardi ikinci islemde hicbirsey yazmadi.

Acaba telefonu hic kapatip acmadan direkt oldugu fastboot da yine islem baslattim diye mi?

Hocam birde dun cok fazla format attim telefona root falan da kurdum ondan onceki gun de telefona rom atmistim flash tool uzerinden. Simdi yine rom aticam Acaba bunlarin telefona herhangi bir zarari olur mu? Bu isin riski var mi aceb?
telefona zararı olmaz dikkatli yapınız işlemlerinizi

Oyla:

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
2
telefona zararı olmaz dikkatli yapınız işlemlerinizi
Hocam flash tool ile normal romu attim oldu da ve telefon da acildi fakat bu sefer ekran karariyor. Sonra beyaz bi tane daire donup beni recovery menusune atiyor.

Dun telefona imei atmak istedim. Jja qcn builder programiyla tek imei yapmam gerekirken cift imei yaptim. Ardindan qpst programiyla qcn yi telefona attim. Sonra telefonu resetleyince telefon acildi fakat bu hale geldi. Yani ekran aciliyor hemen ardindan karariyor ve beyaz bi daire dönuyor. Yukleniyor isareti iste. Ardindan da telefonu recovery menusune atiyor.

Iste bu yuzden rom attim ama yine olmadi. Normalde romun telefonu duzeltmesi gerekmez miydi?

Oyla:

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
Hocam flash tool ile normal romu attim oldu da ve telefon da acildi fakat bu sefer ekran karariyor. Sonra beyaz bi tane daire donup beni recovery menusune atiyor.

Dun telefona imei atmak istedim. Jja qcn builder programiyla tek imei yapmam gerekirken cift imei yaptim. Ardindan qpst programiyla qcn yi telefona attim. Sonra telefonu resetleyince telefon acildi fakat bu hale geldi. Yani ekran aciliyor hemen ardindan karariyor ve beyaz bi daire dönuyor. Yukleniyor isareti iste. Ardindan da telefonu recovery menusune atiyor.

Iste bu yuzden rom attim ama yine olmadi. Normalde romun telefonu duzeltmesi gerekmez miydi?
telefonu tekrar fastboot modda başlatmayı denediniz mi acaba

Oyla:

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
2
telefonu tekrar fastboot modda başlatmayı denediniz mi acaba
Evet yani telefon fastboot modda sorunsuz aciliyor. Acaba telefona twrp yukleyip twrp modunda bilgisayardan imei silme islemi yapsam ise yarar mi?

Yada ayni romu yukledim acaba global android 12 rom yerine farkli bir surum veya farkli bir rom turk, hint, avrupa falan yuklesem. Yada mi flash tool yerine twrp den rom atsam.

Sorun tamamen yazilimsal da ne yapacagimi bilemiyorum eski orjinal qcn dosyasinin yedegini almistim acaba o isime yarar mi?

Oyla:

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
Evet yani telefon fastboot modda sorunsuz aciliyor. Acaba telefona twrp yukleyip twrp modunda bilgisayardan imei silme islemi yapsam ise yarar mi?

Yada ayni romu yukledim acaba global android 12 rom yerine farkli bir surum veya farkli bir rom turk, hint, avrupa falan yuklesem. Yada mi flash tool yerine twrp den rom atsam.

Sorun tamamen yazilimsal da ne yapacagimi bilemiyorum eski orjinal qcn dosyasinin yedegini almistim acaba o isime yarar mi?
adb ye aşağıdaki komudu girer misiniz ve girdikten sonra "devices unlocked : " kısmında true mi yoksa false mi yazdığını buraya yazar mısınız
fastboot oem device-info
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ayrıca bence bundan sonra mi flash ile değil cmd ile atın romlarınızı en azından risk daha az

Oyla:

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
2
adb ye aşağıdaki komudu girer misiniz ve girdikten sonra "devices unlocked : " kısmında true mi yoksa false mi yazdığını buraya yazar mısınız
fastboot oem device-info
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ayrıca bence bundan sonra mi flash ile değil cmd ile atın romlarınızı en azından risk daha az

Hocam adb dediğiniz herhalde buydu. cmd den rom yüklendiğini ilk kez şimdi sizden duydum. haa bu arada bootloader kiliti açık yani telefonda kilit yok. Telefon açılırken ekranda kilit açık işareti var zaten.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt