Çözüldü Note 8 Unlocked Fakat Hesap Kısmında Kilitli Görünüyor

Yuspedile

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Ginkgo
Konular
4
İyi forumlar, telefonun bootloader kilidini 2-3 hafta önce açtım ve Custom Rom denemek için Pixel indirmiştim.

TWRP Error 7 hatası verince telefon bricke çıkmıştı. Tamirciye yaptırdıktan sonra da bu işlerle uğraşmadan Stocktan devam ederim diye düşündüm ama kendime engel olamıyorum. Az önce de bir Pixel yükleme videosu izlerken eleman geliştirici seçeneklerinden Mi Durumuna giriyor ve cihaz unlocked olarak gözüküyor. Aynı yere ben girdiğimde bu cihaz kilitli diyor fakat bootanimationda alt kısımda Unlocked yazıyor. Cihazda Magisk Xposed gibi bilimum programlar kurulu ve çalışır durumda
.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Merhaba,

Bootanimation'da Unlocked yazıyorsa BL kilidinizin açık olması kanaatindeyim. Fakat aşağıdaki mesajda 2. yöntemi deneyebilir misiniz? Kesin sonuç almanızı sağlayacaktır.

Telefon tamiri esnasında Bootloader kilidi kapanmış ise RN8 için Bootloader kilidi açma yöntemi de aşağıda. Fakat, teknik bilginize bu anlamda güven duymuyor iseniz ücreti mukabilinde bootloader kilidi açtırmak için destek alabilirsiniz.

Keyifli forumlar.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
İyi forumlar, telefonun bootloader kilidini 2-3 hafta önce açtım ve Custom Rom denemek için Pixel indirmiştim.

TWRP Error 7 hatası verince telefon bricke çıkmıştı. Tamirciye yaptırdıktan sonra da bu işlerle uğraşmadan Stocktan devam ederim diye düşündüm ama kendime engel olamıyorum. Az önce de bir Pixel yükleme videosu izlerken eleman geliştirici seçeneklerinden Mi Durumuna giriyor ve cihaz unlocked olarak gözüküyor. Aynı yere ben girdiğimde bu cihaz kilitli diyor fakat bootanimationda alt kısımda Unlocked yazıyor. Cihazda Magisk Xposed gibi bilimum programlar kurulu ve çalışır durumda
.
Magisk kullanıyorsanız cihazda bootloader kilidinin açık olduğunu gizliyor

Yuspedile

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Ginkgo
Konular
4
StreX Magisk Hide'ı kapattım, dediğiniz gibiymiş. Şu an açık olarak görünüyor. Hızlı cevaplarınız için teşekkür ederim herkese. Bir de Custom Rom yüklerken dediğim gibi Error 7 gibi hatalar alıyorum. Sitede bulunan 3.4.0.0 mau bilmem ne sürümü kurulu. Acaba ondan mı oluyor çünkü gördüğünüz gibi her kilit açık.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
StreX Magisk Hide'ı kapattım, dediğiniz gibiymiş. Şu an açık olarak görünüyor. Hızlı cevaplarınız için teşekkür ederim herkese.
Rica ederim hocam
Bootloader kilidini kapatmanın iki yolu vardır
Birincisi Mi Flash da Clean and lock komutu
İkincisi de komut yöneticisinden lock komutu girmek
Harici bootloader kilidi kendiliğinden kapanmaz,hiç bir IMEI işlemi yapan tamirci de bootloader kilidini kapatmaz (eğer işini biliyorsa)
çünkü IMEI işlemi sonrası bootloader kilidi kapanınca MTK cihazlarda kilit tekrar açılmıyor
Snapdragon cihazların bazılarında ise fabrika ayarlarına döndürmek IMEI sıfırladığı için kilidin açılamama gibi riskleri var

Son düzenleme:

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Error 7 ( Error installing zip file ) flashladığınız dosyalardan birinde eksiklik veya hata var ki uzantısıyla beraber hangi dosyaya error verdiğini de yazar. Rom flashladıktan sonra wipe dalvik/cache yapın veya dosyada tamamen hataya sebep veriyorsa başka bir sürüm yüklemesi yapın. Dosya yedeklerinizi alıp her zaman temiz kurulum yapmanızı öneririm. :)
Bir de Custom Rom yüklerken dediğim gibi Error 7 gibi hatalar alıyorum. Sitede bulunan 3.4.0.0 mau bilmem ne sürümü kurulu. Acaba ondan mı oluyor çünkü gördüğünüz gibi her kilit açık.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
StreX Bir de Custom Rom yüklerken dediğim gibi Error 7 gibi hatalar alıyorum. Sitede bulunan 3.4.0.0 mau bilmem ne sürümü kurulu. Acaba ondan mı oluyor çünkü gördüğünüz gibi her kilit açık.
Evet ondan kaynaklanıyor
Bu son sürüm TWRP çok olmamış kendim de kullanmıyorum çünkü sıkıntılı Redmi Note 8 Bölümünden Orangefox Stabil kurup deneyin muhtemelen sorun yaşamayacaksınız.

Yuspedile

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Ginkgo
Konular
4
Pixel romumuz hayırlı olsun hocam StreX, bilgilendirme için çok çok teşekkür ederim.

Üst Alt