Tavsiye note 8 pro mu? redmi 9t mi?

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12
Telefon Modeli
note8 pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
1820 lira note 8 pro 6/128 (yurtdışı)
1524 lira redmi 9t 4/128 (yurtdışı) fiyatlar bu

arkadaşlar ev hanımı profili olan birine telefon alacağım ( kendisi evden çıkmayan bi tip bunu şarz problemi olmayacak birisi oldugu için belirtiyorum.)
kendisi çiftlik oyunları falan oynuyor ama gunluk kullanımı yogun diyebiliriz hal böyleyken;

2022 arefesine geldiğimizi düşünürsek 2 yıl önce çıkan 6/128 ve işlemcisiyle dikkat cekmiş ama 4500 mahla enerjide bi tık geri kalan note8 pro bugun 300 lira fazla verilip alınırmı yani benim için şuan 300 lira buyuk para diyebileceğim bir dönemdeyim değer kardeşim 300 fazla ver al mı dersiniz yoksa 300 lira fazlaya gerek yok redmi 9t al geç kardeşimmi dersiniz?

fikirlerinizi bekliyorum bu akşam mesai çıkışı gidip alacagım burdan çıkan fikirler bana yön verecek

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
mcaglarr hocam 9T ve M3 modellerinde güncelleme sonrasında modem flashlamak gerekli. Belirttiğiniz kullanıcı profili de bu işlemi yapabilecek gibi görünmüyor. Her güncelleme sonrasında sizin cihaza bir el atmanız gerekir, tercihinizi yaparken bence bunu da göz önüne alın :)

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
8 pro kullanmış biri olarak bende önerebilirim. İşlemcisi çok başarılı, kullandığım 1 yıllık dönemde çok olmasa da ısınma sorunu yaşadım ama hiç bir donanımsal sorunla karşılaşmadım.

Oyla:

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
arkadaşlar çin versiyonuymuş 8/128 li band20 olmaması şehirmerkezlerinde duranlara çok ciddi sıkıntı oluşturuyormu acaba? acil cevap verirseniz çok sevinirim

#cantara
#mustafaozkan1414

Oyla:

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
mccaglarr, telefon özelliklerini fiyat segmentini IMEI repair durumunu bildiğiniz her türlü telefonu alabilirsiniz. Not8 pro global şuanda bulmak çok zor. Çin versiyonu kullanıp memnun olanda var olmayanda hassas iseniz almayın. Redmi 9T telefona güncelleme veya sıfırlama yapmazsanız alabilirsiniz tabi tecrübeniz varsa sıkıntı minimum olur. Hatta kamera önemli değil derseniz redmi 9 alabilirsiniz. Ben 9T yi bı yakınıma aldırdım gayet memnun fakat telefon yanlış işlem sonucu redmi yazısında kalmış. Forumda miflash konularını takip ederek kurtardık. Tekrar kolay gelsin
hocam burda cevap vermişsiniz çok sagolun hocam bende dikkat dagınıklığı var görmemişim :)band 20 ne kadar can sıkan bir durum acaba

Oyla:

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
mcaglarr turksel hat kullananların bir kısmı memnunlar. Ama yinede sizin olduğunuz bölgede nasıl bilmek lazım yani kullanıcı deneyimli arkadaşlar cevap verse daha sağlıklı olur. Tecrübeli arkadaşlar veya telefoncular çin versiyonu BAND 20 olmayan telefonu tavsiye etmezler. Kolay kolay kimse al demez. Şaibeli durum kararı kendiniz vereceksiniz

Oyla:

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
mcaglarr turksel hat kullananların bir kısmı memnunlar. Ama yinede sizin olduğunuz bölgede nasıl bilmek lazım yani kullanıcı deneyimli arkadaşlar cevap verse daha sağlıklı olur. Tecrübeli arkadaşlar veya telefoncular çin versiyonu BAND 20 olmayan telefonu tavsiye etmezler. Kolay kolay kimse al demez. Şaibeli durum kararı kendiniz vereceksiniz
peki hocam m3 pro için ne dersin 2000 tl bandında veriyor arkadas
(note 10 5g imei repeir olmuş aynı işlemci buda cıkar yakında herhalde değil mi)

Oyla:

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Hocam M3 te çok bilgi sahibi değilim. Acele etmeyin biraz araştırıp bilerek alın derim. Çok seçenek insanı bezdirir

Oyla:

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
peki hocam m3 pro için ne dersin 2000 tl bandında veriyor arkadas

Hocam M3 te çok bilgi sahibi değilim. Acele etmeyin biraz araştırıp bilerek alın derim. Çok seçenek insanı bezdirir
Malesef xiaomi işimizi rsa ile secenekleri azaltarak kolaylaştırıyor yardımların teşekkür ederim
şuan 2 cihaz arasında karar vermeye gidiyorum Fikri olan arkadaşlar varsa çok sevinirim

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
arkadaşlar çin versiyonuymuş 8/128 li band20 olmaması şehirmerkezlerinde duranlara çok ciddi sıkıntı oluşturuyormu acaba? acil cevap verirseniz çok sevinirim

#cantara
#mustafaozkan1414
Yaklaşık 2.5 yıldır Turkcell ile Band 20 olmayan Mi9 kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım hocam. Önceki cihazlarımda Band 20 vardı ve uzun yolda giderken dağ başında 3G olması dışında bir fark hiç olmadı. Aracı da hep ben kullandığım için açıkçası bence fark yok ve kendi adıma kriter değil.

Oğluma telefon alırken Poco X3 ve X3 NFC arasında kalmıştım. X3 NFC'nin artısı Band 20 ve NFC olması, X3'ün ise bataryanın büyük olması. Band 20 olmayan modeli tercih ettim ve kendisi Bimcell hattı ile çok memnun. Hatta batarya artısı nedeniyle arada telefona el koysam mı diye bile düşünüyorum :D

Eşim de yıllardır Band 20 olmayan Mi8 SE kullanıyor ve bir defa bile çekmiyor diye şikayet etmedi. O da Turkcell kullanıcısı...

Özetle bir cihazda Band 20 var diye kişisel olarak tercih etmem, diğer özellikleri benim için çok daha belirleyici. Fakat Miuimai hocamın da dediği gibi bu bir tavsiye değil. Vodafone kullanır ve merkezi olmayan bir yerde yaşıyorsanız sorun yaşamanız da olası. (Hoş vodafone kullanıp da sorun yaşamamak zaten mümkün değil :D)

Oyla:

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Yaklaşık 2.5 yıldır Turkcell ile Band 20 olmayan Mi9 kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım hocam. Önceki cihazlarımda Band 20 vardı ve uzun yolda giderken dağ başında 3G olması dışında bir fark hiç olmadı. Aracı da hep ben kullandığım için açıkçası bence fark yok ve kendi adıma kriter değil.

Oğluma telefon alırken Poco X3 ve X3 NFC arasında kalmıştım. X3 NFC'nin artısı Band 20 ve NFC olması, X3'ün ise bataryanın büyük olması. Band 20 olmayan modeli tercih ettim ve kendisi Bimcell hattı ile çok memnun. Hatta batarya artısı nedeniyle arada telefona el koysam mı diye bile düşünüyorum :D

Eşim de yıllardır Band 20 olmayan Mi8 SE kullanıyor ve bir defa bile çekmiyor diye şikayet etmedi. O da Turkcell kullanıcısı...

Özetle bir cihazda Band 20 var diye kişisel olarak tercih etmem, diğer özellikleri benim için çok daha belirleyici. Fakat Miuimai hocamın da dediği gibi bu bir tavsiye değil. Vodafone kullanır ve merkezi olmayan bir yerde yaşıyorsanız sorun yaşamanız da olası. (Hoş vodafone kullanıp da sorun yaşamamak zaten mümkün değil :D)
Aa bende mi9 kullanıyorum acaba bendedemi yok hiç farkında değilim😂 izmirde sıkıntı yasadım sanki ama. Hocam arif olana yeterli bir cevap çok teşekkür ederim 1830 alacagımı umuyordum ama rakam 1950 yi görüyor 2000 bandında m3 pro bakmama gerek var mı bu konuda tek cevap bile verseniz benim için yeterli olur

Oyla:
Üst Alt