Soru Note 8 Pro Endonezya Rom ve diğerleri hakkında

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Telefonu 1 ay önce Türkiye garantili olarak aldım. Telefona global rom yüklü olarak geldi. Android 9 kullanıyorum. Sitemizden tonlara baktım. Endonezya romu dikkatimi çekti. Fakat hiç bir konuda istediğim cevabı Alamadım/Bulamadım. Bu yüzden burada sormak istedim, şimdiden yanıtlayan herkese çok teşekkür ederim. Endonezya rom ile Global rom arasında cidden büyük pil farkı var mıdır? Endonezya rom daha mı sorunsuzdur ? Ve Son olarak Bootloader kilidini açmam için sizce değer mi ? (Garanti iptal oluyormuş)

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Endonezya deodex rom daha avantajlı bu arada root ile bazı şeyler çok daha kolay olabiliyor.
Kesinlikle birazdan vereceğim konudaki endonezya rom ile normali arasında dağlar kadar fark var hocam. Pil konusu olsun telefon ısınma konusu olsun hepsinde fark ediyor global'de telefonum deli gibi ısınıp şarjım miui 11 güncellemesinden sonra deli gibi gidiyordu. Bu rom'a geçtim gereksiz tüm programlar içinden kaldırılmış performans iyileştirilmesi ve şarj iyileştirilmesi için tweaks ya da kernel paketleri kullanılmış. Gayet akıcı bir rom denemenizi tavsiye ediyorum :)

Oyla:

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Kesinlikle birazdan vereceğim konudaki endonezya rom ile normali arasında dağlar kadar fark var hocam. Pil konusu olsun telefon ısınma konusu olsun hepsinde fark ediyor global'de telefonum deli gibi ısınıp şarjım miui 11 güncellemesinden sonra deli gibi gidiyordu. Bu rom'a geçtim gereksiz tüm programlar içinden kaldırılmış performans iyileştirilmesi ve şarj iyileştirilmesi için tweaks ya da kernel paketleri kullanılmış. Gayet akıcı bir rom denemenizi tavsiye ediyorum :)

Cevabınız için teşekkür ederim, peki bu romda hangi versiyonunu kullanmaktasınız ? Android 9 / 10 ?

Oyla:

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Cevabınız için teşekkür ederim, peki bu romda hangi versiyonunu kullanmaktasınız ? Android 9 / 10 ?
Hocam bir şey farketmiyor. Ama android 10 kullanıyorum ve gayette memnunum :)

Oyla:

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Oyla:

Musduva

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
1
O bootloader kilidi her halükarda açılacak hocam, ha bugün ha yarın. Açıkçası aralarında çok büyük bir fark yok. Endonezya'ya benim geçme sebebim, telefonu rootlayacaktım, bari mi uygulamaları kullanayım diyerek bu roma geçtim. Gayet de sıkıntısız.
Endonezya romunuz android 10/MIUI 11 ise Bluetooth açıkken wifi hızı düşüyor mu deneyebilir misiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Endonezya romunuz android 10/MIUI 11 ise Bluetooth açıkken wifi hızı düşüyor mu deneyebilir misiniz
RedmiNote8pro telefonumun Bluetooth kapalıyken telefonumdan internet hız testi yaptığımda download hızım 20.78 Mbps, Bluetooth açıkken 0.60 mbps.
General Mobile 5 plus ve Samsung note 4 ile denediğimde böyle bir sorun yok.

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

RedmiNote8pro telefonumun Bluetooth kapalıyken telefonumdan internet hız testi yaptığımda download hızım 20.78 Mbps, Bluetooth açıkken 0.60 mbps.
General Mobile 5 plus ve Samsung note 4 ile denediğimde böyle bir sorun yok.
Bütün sürümlerde böyle maalesef

Oyla:

Musduva

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
1
Bütün sürümlerde böyle maalesef
Sorunu Xiaomi genel merkeze yazdım, gelen yanıt şöyle:

Hi,

Thank you for contacting Xiaomi Customer Support. I am Ankita and sorry to know that you are getting slow WIFI download speed in your device.

I request you to follow the below-mentioned steps to resolve the issue:

1. Check whether the device is getting similar speed with any particular Wi-Fi Network or all the network
2. Check the Security password of respective Wi-Fi Router
3. Forget the Wi-Fi by long-pressing particular Wi-Fi and forget then check
4. Check with another Wi-Fi router also
5. Reset the Wi-Fi Modem then try
6. Check whether the other device can connect with the same router or not
7. Check the Wi-Fi routers encryption and change it to WPA2-PSK
8. Go to Setting>Wi-Fi>Advanced setting>Traffic mode, you can turn off Traffic mode.
(Note: The Regular mode will also restrict the background download, but the limitation is less, and the extreme mode will maximize the protection of the foreground application using the network, so the background download will be greatly affected. So the Regular mode influence is less than Extreme mode)

If the issue persists please follow the hardware test for Wi-Fi:
1. Go to dial pad then dial *#*#6484#*#*
2. Then, Select WLAN
3. Then, Perform the test and check whether it is passed or not

If the test get's 'passed' then I would request you to please follow the below-mentioned steps to resolve the issue:

Sign Out from your Mi Account:-
1. Go to Settings
2. Select Mi Account
3. Then confirm to Sign Out

Create a Backup:-
1. Go to Settings
2. Select Additional Settings/ Select About Phone
3. Select Backup and Reset
4. Select Local Backups
5. Select Backup
6. Select Accounts and Contacts & select System
7. Then select Backup so that a Backup file could be created

For Finding Backup File:-
1. Go to Internal Storage
2. Select MIUI
3. Select Backup
4. Select All Backup

(Note:- Please save the Backup file on your PC/ Laptop, so that your important data would be prevented)

Factory Data Reset:-
1. Go to Settings
4. Tap on Factory Data Reset

MIUI update: -
1. Then go to Settings> About phone> System update> Check for update
2. Tap on '...' icon at the top right side/ long press menu button
3. Choose download latest package
4. Once the downloading gets completed click on update and reboot option.

Restoring Data:-
1. Go to Settings
4. Select Local Backups
5. Select Backup File
6. Select Restore to complete this process

I hope the above troubleshooting steps resolve the issue. However, if all the above solutions don’t work, I would request you to coordinate with the point of purchase for further assistance.

Note: Due to COVID-19, the ongoing health and containment emergency measures may cause service delays at logistic couriers and Xiaomi authorized service centers until further notice.

For any further queries, feel free to contact us.

Regards,
Ankita
Xiaomi Customer Support

Oyla:

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Yaklaşık 1 ay önce bootloader kilidini açtım ve endonezya resmi stabil versiyonunu kurdum, ortalama 15 gün kullanmışımdır. Ben şahsi olarak ne pil ne de performans farkı gördüm arkadaşlar. Oradan da deodex romu kurdum. Fakat ondada bir sürü sorun yaşadım. 3 kere temiz kurulum yaptım (fastbootdan endonezya romu kurup, twrp ile yükledim). Şuan 10-12 gündür global romdayım ve gereğinden fazla mutluyum. Kurmak isteyen ve kafasında sorun olan arkadaşlarıma bir bilgidir. Sormak istedikleri bir soru varsa cevaplıyabilirim. Teşekkür ederim.

Oyla:
Üst Alt