Soru Note 8 Pro Endonezya Rom ve diğerleri hakkında

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Telefonu 1 ay önce Türkiye garantili olarak aldım. Telefona global rom yüklü olarak geldi. Android 9 kullanıyorum. Sitemizden tonlara baktım. Endonezya romu dikkatimi çekti. Fakat hiç bir konuda istediğim cevabı Alamadım/Bulamadım. Bu yüzden burada sormak istedim, şimdiden yanıtlayan herkese çok teşekkür ederim. Endonezya rom ile Global rom arasında cidden büyük pil farkı var mıdır? Endonezya rom daha mı sorunsuzdur ? Ve Son olarak Bootloader kilidini açmam için sizce değer mi ? (Garanti iptal oluyormuş)

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
Endonezya roma tavsiye ederim her koşulda sorunsuz çalışıyor bugüne kadar bir hata görmedim ben pil olarakta genel kullanımda 12 saat civarı bir süre alıyorum
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Endonezya deodex rom daha avantajlı bu arada root ile bazı şeyler çok daha kolay olabiliyor.

Cevabınız için teşekkür ederim. Kusura bakmayın fakat ne gibi avantajları olabiliyor. Kullanmakta olan kişiler pek bir fark yok demişler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Nuriuyar creative14441235 kafeinsiz ilNeminis peki Endonezya romunda genel kullanılan - boş ram miktarı ne kadardır ? Rica etsem paylaşırmısınız ?
Birde son olarak bu Endonezya rolünün hangi versiyonunu kullandığınızı yazabilirmisiniz ?

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Cevabınız için teşekkür ederim. Kusura bakmayın fakat ne gibi avantajları olabiliyor. Kullanmakta olan kişiler pek bir fark yok demişler.

Nuriuyar creative14441235 kafeinsiz ilNeminis peki Endonezya romunda genel kullanılan - boş ram miktarı ne kadardır ? Rica etsem paylaşırmısınız ?
Birde son olarak bu Endonezya rolünün hangi versiyonunu kullandığınızı yazabilirmisiniz ?

Ben uzun süredir deodex kullanıyorum.
Adaway host ile reklam engelleme bana göre en büyük avantajı. Sırf onun için root atmam şart.
Boş Ram bende 3,5-4 GB civarında oluyor çoğu zaman yalnız ben arka plan uygulamalarının tamamını sınırlıyorum. Normal kullanımda daha farklı olur.
Rom - [Custom Rom] [Sıkıntısız] MIUI 11 Android 9/Android 10 DEODEX Endonezya + Güncelleme Buraya bir bakın derim.

Oyla:

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Aklıma bir soru daha geldi kusura bakmayın, Endonezya romunda bazı konularda okuduğum gibi sorunlar yoktur demi (şebeke az çekmesi, wifi gücünün sınırlı olması gibi)

Oyla:

FU20

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Member
Cihazım
RN8P
Konular
12
TWRP'de Romu kurduktan hemen sonra mı root atalım, yoksa cihazı bir kez açtıktan sonra mı?

Oyla:

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2

Global 11.0.2 android 10 versiyonunu kullanıyorum ben ram miktarınıda aşağıda ekran görüntüsğ olarak paylaşıyorum

TWRP'de Romu kurduktan hemen sonra mı root atalım, yoksa cihazı bir kez açtıktan sonra mı?
Rom kurulumu yaptıktan sonra cihazı açıp genel kurulum işlemlerini bitirin twrp silineceği için tekrar twrp kurulumu yapıp sonrasında root işlemini yapın detaylı anlatım mevcut aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyla:

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Peki memnun kalmaz isem tekrardan global roma dönüş şansım oluyor mu ? Endonezya romunda bazı konularda okuduğum gibi sorunlar mevcut değildir demi ?(şebeke az çekmesi, wifi gücünün sınırlı olması gibi)

Oyla:

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
Peki memnun kalmaz isem tekrardan global roma dönüş şansım oluyor mu ? Endonezya romunda bazı konularda okuduğum gibi sorunlar mevcut değildir demi ?(şebeke az çekmesi, wifi gücünün sınırlı olması gibi)
Herhangibir sorun yok temiz rom.
Daha sonra global roma dönüş yapabilirsiniz .

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Eğer deodex için diyorsanız rom'u kendisi otomatik kuruyor. Sizin kurmanıza gerek yok

Oyla:

creative14441235

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
s3
Konular
9
Arkaplan sınırlaması standartta. Temizleyince 4.1gb boş oluyor bende. Daha hiç bir sorun yaşamadım. (Şebeke wifi mobil sıkıntısız).
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt