Soru Note 8 Pro Endonezya Rom ve diğerleri hakkında

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Telefonu 1 ay önce Türkiye garantili olarak aldım. Telefona global rom yüklü olarak geldi. Android 9 kullanıyorum. Sitemizden tonlara baktım. Endonezya romu dikkatimi çekti. Fakat hiç bir konuda istediğim cevabı Alamadım/Bulamadım. Bu yüzden burada sormak istedim, şimdiden yanıtlayan herkese çok teşekkür ederim. Endonezya rom ile Global rom arasında cidden büyük pil farkı var mıdır? Endonezya rom daha mı sorunsuzdur ? Ve Son olarak Bootloader kilidini açmam için sizce değer mi ? (Garanti iptal oluyormuş)

ilNeminis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilNeminis
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
25
O bootloader kilidi her halükarda açılacak hocam, ha bugün ha yarın. Açıkçası aralarında çok büyük bir fark yok. Endonezya'ya benim geçme sebebim, telefonu rootlayacaktım, bari mi uygulamaları kullanayım diyerek bu roma geçtim. Gayet de sıkıntısız.

Oyla:

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O bootloader kilidi her halükarda açılacak hocam, ha bugün ha yarın. Açıkçası aralarında çok büyük bir fark yok. Endonezya'ya benim geçme sebebim, telefonu rootlayacaktım, bari mi uygulamaları kullanayım diyerek bu roma geçtim. Gayet de sıkıntısız.

Cevabınız için teşekkür ederim. Fakat her halükarda açılacak demişsiniz ya neden öyle bir yanıt verdiniz merak ettim ?

Oyla:

creative14441235

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
s3
Konular
9
Telefonu 1 ay önce Türkiye garantili olarak aldım. Telefona global rom yüklü olarak geldi. Android 9 kullanıyorum. Sitemizden tonlara baktım. Endonezya romu dikkatimi çekti. Fakat hiç bir konuda istediğim cevabı Alamadım/Bulamadım. Bu yüzden burada sormak istedim, şimdiden yanıtlayan herkese çok teşekkür ederim. Endonezya rom ile Global rom arasında cidden büyük pil farkı var mıdır? Endonezya rom daha mı sorunsuzdur ? Ve Son olarak Bootloader kilidini açmam için sizce değer mi ? (Garanti iptal oluyormuş)
Hocam ben yaklaşık 1 ay oldu Endonezya roma geçeli. Çok memnunum. Çok aşırı oyun oynamıyorum. Sürekli ya wifi ya Mobil veri açık. Günlük 1-1.30 saat pubg ve YouTube kullanımı genelde. 2 günde bir şarja takıyorum. Yaklaşık 9 saatte ekran süresi alıyorum. Bundan önce hindistan rom yüklüydü 6 saat ekran süresi zor alıyordum. Kesinlikle Endonezya romu tavsiye ederim. Daha da hiç bir hatayla karşılaşmadım.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ben yaklaşık 1 ay oldu Endonezya roma geçeli. Çok memnunum. Çok aşırı oyun oynamıyorum. Sürekli ya wifi ya Mobil veri açık. Günlük 1-1.30 saat pubg ve YouTube kullanımı genelde. 2 günde bir şarja takıyorum. Yaklaşık 9 saatte ekran süresi alıyorum. Bundan önce hindistan rom yüklüydü 6 saat ekran süresi zor alıyordum. Kesinlikle Endonezya romu tavsiye ederim. Daha da hiç bir hatayla karşılaşmadım.

Cevabınız için teşekkür ederim. Global romda kullanabildiğimiz her özelliği (NFC ve diğerleri gibi) Endonezya romunda kullanabilirmiyiz peki ?

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Doğruya doğru.
Google uygulamaları bir süre sonra cihazlara yük olup yavaşlamaya başlıyor maalesef. Google Telefon ve Mesajlar uygulaması ilerleyen süreçte bu telefonun katili olacaktır. Endonezya roma kaçış kaçınılmaz olacak uzun süre kullanmak isteyenlerin için.

Oyla:

srmrmr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
3
Cevabınız için teşekkür ederim. Global romda kullanabildiğimiz her özelliği (NFC ve diğerleri gibi) Endonezya romunda kullanabilirmiyiz peki ?
Evet, kullanabiliyoruz. Endonezya romdayım. 3 aylıkken garantiye kıydım :D

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Endonezya deodex rom daha avantajlı bu arada root ile bazı şeyler çok daha kolay olabiliyor.

Oyla:

ilNeminis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilNeminis
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
25
Cevabınız için teşekkür ederim. Fakat her halükarda açılacak demişsiniz ya neden öyle bir yanıt verdiniz merak ettim ?

Bir süre sonra bir değişim ya da telefonunuz ile daha çok şey yapmak isteyeceğinizi varsayarak böyle bir yanıt verdim hocam :)

Oyla:

creative14441235

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
s3
Konular
9
Evet, kullanabiliyoruz. Endonezya romdayım. 3 aylıkken garantiye kıydım :D

Ben kendimi bilip root rom vs uğraşırım diye en baştan garantisiz aldım mutluyum

Oyla:
Üst Alt