Yardım Note 8 Pro elimdeki cihazla garanti de kayıtlı cihaz farkı

burakyalcn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
burak
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
..
Telefon Modeli
Note 8 Pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba arkadaşlar, forumda yeniyim.

Öncelikle Note 8 Pro telefon aldım. Kutunun üzerinde tek imei yazıyor. telefonda *#06# yapınca da tek imei çıkıyor kutuyla uyuşuyor ama iki imei olması gerekmezmiydi?

İmei numarasını GENPA'ya telefon açıp garantiyi teyip ettiğimde telefonun Note 8 Pro 64 GB Mineral Gri olduğunu söylediler.
Ayrıca bu siteden sorgulayınca da Note 8 Pro 64 GB Mineral Gri 64 GB çıkıyor.
Fakat benim elimde ki telefon Note 8 pro 128 GB ve beyaz. bu nasıl oluyor bilgisi olan var mı?

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Hocam aldığım yere iade ediyim o zaman. Ama genpa yı aradım imei verdim garantili olduğunu fakat note 8 pro 64 gb gri dediler. Bendeki telefon beyaz 128gb. Repair olunca ne oluyor iade etsem almazlarmı
Hocam iade edin tabiki. Cihaz orjinal de iki simi de aktif olarak calistirmasi lazim. Model ve telefon imei si uymuyor hocam. Garanti ile işiniz olduğunda büyük ihtimalle sorun yaşayacaksınız.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bune rahatlık abi ya adamlar hepsiburadada garantili diye çin sürümü getirip satıyor. kaça aldınız cihazı?

Oyla:

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
İlanda açıkca belirtilmedi ise bu satış zaten uygun değil. Mahkemeye bile verebilirsiniz. Cihazı iade etmeden önce ilanı kontrol edin. Mesajlar varsa onları saklayın. İlan halen aktifse bi kontrol edelim.

Oyla:

burakyalcn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
burak
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
2050 TL 'ye aldım. hepsiburada da royalcep/idealcep mağazasından. ilan başlığında xiaomi türkiye garantili yazıyordu.
bu linkte olduğu gibi.
iade talebi oluşturdum. cihazın repair işlemi gördüğü, tek imei olduğunu, 64 gb beyaz almama rağmen 128 gb geldiğini, imeisinin sorgulamada 64 gb gri olarak çıktığını söyledim. hepsiburada müşteri hizmetleri teknik servis raporu almamı bunları teknik servis raporuyla ispatlamamı istedi. bende aldığım mağazanın numarasını buldum aradım durumu anlattım 64 gb aldım 128 gönderdiniz dedim stokta 64 gb kalmadı 128 gönderdik bizlik sıkıntı yok dediler. bende repair olmuş dedim bize gönderin bi kontrol edelim dediler. kısacası kıvırıyolar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ürünü iade ettikten sonra satıcısı hepsiburada olandan alsam aynı sıkıntıyı yaşarmıyım ? yada başka nereden almamı tavsiye edersiniz. çok değişik fiyatlar bar kimileri 2500-2600 e satıyor kimileri 2000 TL'ye satıyor ve herkeste xiaomi türkiye garantili diyo napcamı şaşırdım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şikayetvar üzerinden daha önce bu satıcı şikayet edilmiş, iade almayacak muhtemelen benide uğraştıracaklar.

Son düzenleme:
Oyla:

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
İade talebinde çift hatlı diye aldım tek gönderildi deyin. Buradan daha iyi vurursunuz.

Oyla:

burakyalcn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
burak
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Adamlar hiç ikiletmeden iade aldılar. Biliyorlar yaptıklarını

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Artık neye inanacağız, kime güveneceğiz belli değil arkadaş yaa.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Geçmiş olsun iade almışlar. garantisiz repair işlemli satış yapanlar ucuza satıyor fakat bunlar garantili fiyatına birde garantili diyerek 700 800 lira cebe indirmeye çalışıyor dolandırıcılık bu.

Oyla:
Üst Alt