Rehber Note 8 pro bootlop brick titreşimde kalma sorunu çözüldü

trsword52

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ONUR
Cihazım
note 8 pro
Konular
29
Rom root sevenler bu telefonu almasın zararlı cikar ☺
Hocam kesinlikle haklısınız. Samsung kullanırken çok kolay rom ve root işi yapıyorduk ama bu markada bence resmen para tuzağı

melih97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Redmi note 8
Konular
84
Hocam kesinlikle haklısınız. Samsung kullanırken çok kolay rom ve root işi yapıyorduk ama bu markada bence resmen para tuzağı
Aynen o kadar da fark yok note 8 ile bence daha ustun islemci gunceleme destegi var ve batarya daha uzun gidiyor ve mtk islemciler uzun vadede performans düşüyor bende note 8 var hafta da 2 kez rom degistirdigim bile oluyor bazen

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
Çakma çin telefonlarına mtk işlemci olduğu için imei atılıyor diye hiç araştırmadan aldım. Almaz olaydım.

Melihii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Note 8 pro
Konular
3
@bysah teşekkürler üstad, dosyaların sayesinde telefonu bootloop,tan çıkartabildim. fastboot devices komutuna cevap verince telefon. twrp yüklemeye çalıştım telefon açıldı, ama halen telefona twrp atamadım. miu'nun programı ile telefona twrp atarken bootloop oldu telefon. rusça bi video var twrp yükleme diye o program sayesinde de açıldı telefon,..

enesyl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ENES
Cihazım
redmi note 8
Konular
0
Merhaba arkadaşlar bügün cihazımı öldürdüm hiçbir tepki yok sadece ışık ve titreşim hiçbir moda girmiyor ve zenex hocamızın müdehale etmesi gerekiyordu tesadüfen bir şekilde cihazımı çalıştırdım ve bunu siz arkadaşlarım ile akşam saatlerinde paylaşağım buldugum yöntem tamamen tesadüf oldu ve çalışıyor akşam görüşmek üzere

Çözüm :

Arkadaşlar merhaba bugün telefonumu rom değişikliği yaparken brick ettim daha önce forumda sorun yaşayan arkadaşları görüp dikkatli rom değişiklikleri yapıyordum ancak bügün artık şansım tutmadı ve sonunda telefon çöktü sadece ışık yanıyor titreşimde kalıyor ve hiçbir tepki vermiyor idi bir kaç yere baktım yöntemleri denedim ancak olmadı onu denedim bunu denedim olmadı ve sonunda hiç olmayacak bir şekilde sistemimi kurtarabildim bu işlemleri denerken Zenex hocama yazdım oda sorunun yetkili hesap ile çözüleceğini bildirdi ve bende ümidimi yitirmişken farklı bir işlem ile telefon yanıt verdi

Sırasıyla verdiğim linkteki dosyaları indirip kurun driverler varsa bile kurun tekrardan
Mi flash programını kurun verdiğim versiyon telefonu fastboot modunda görecektir

Yöntem 1:

Telefon malum modda iken mi flash uygulamasını yönetici olarak çalıştırın kablo takılı olmasın program açıldıktan sonra telefonu bilgisayara bağlayın ardından mi flash uygulaması telefonu görmeyecektir telaş etmeyin peşinden sanki telefon kapalıymış gibi fastboot moda alıyormuş gibi telefonu ses kısma ve güç tuşu ile fastboot moda alın ilk az bir titreşim duyacaksınız sonra uzun bir titreşim gelecek o zaman bilinki fastboot moda girmiş cihaz sonrasında mi flash uygulamasındaki refresh butonuna basarak cihazı görmüş olacaksınız romu seçin dosyayı yükleyin sorun çözülecektir.

Rom size kalmış mi flash ile atılabilir romlar forumda mevcuttur.

Bu anlattığım yöntem bir idi çalışmayan hiç mi flash uygulamasının cihazı görmediği cihazlar için farklı bir boot dosyası hazırlıyorum konu acile geldi bu anlattığım şekilde sorununuz çözülecektir

Yöntem iki için lütfen bekleyiniz.

Olacak herhangi bir hasardan forum ve ben sorumlu değildir ki zaten telefon tuğla olmuş daha ne olabilir.
Ben sadece size yardımcı olmak için bu konuyu paylaşıyorum sizin cihazlarınızda belki benim ki gibi olmamıştır farklı bir sorun vardır ama bu yöntem beni mevcutta olan durumdan Zenex hocamıza cihazı göndermekten kurtartı ve burada asla Zenex hocamız kadar bilgili ve teknik donanıma sahip değiliz umarım sorun çözülür ekleyeceğim ikinci yöntem boot dosyası cihaza gömerek kurtarma bunun için lütfen bekleyiniz.

dosya silin miş yenilermisiniz

Üst Alt