Yardım Note 7 öldü

Seqqo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seqqo
Cihazım
Redmi note 7
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI global 11.0.5
Telefon Modeli
Xiaomi redmi note 7
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Arkadaşlar hepinize merhaba. Telefonum redmi note 7 4/64
Telefonum özellikle son bir aydır ; aşırı ısınma, ekran geçişlerinde takilmalar, sosyal medya (face ,insta) kullanırken bile telefon elimde ılık ile sıcak arasında. Telefon boşta iken işlemci ısıları 43 derecede.
Orta düzey oyunları en alt grafik düzeylerine çektiğim zaman bile oyunlarda 3 saniyeyi bulan gecikmeler, 55 dereceyi aşan ısınma problemi, donmalar, kasma var ve render sorunları var. Telefonun şarj performansı da çok düştü. Oyunlarda 4 saat süre alabiliyorken şimdilerde 2.5 saatte şarjı tüketiyor. Fabrika ayarlarına dön yaptım. Herşeyi yeniden kurdum yine düzelme saglayamadim. Bazen bir tık daha düzgün çalışırken nazende bildiğin ateş olup yanıyor telefon. Artık kafasına göre takılıyor. Bir gün iyi bir gün kötü. Gözünüzü seveyim bir el atın şu sorunuma. Ben alt düzey kullanıcıya. Nasıl cozebilirim yardımcı olurmusunuz. Şimdiden teşekkürler.
(Yedek telefonum gm5 plus bile artık daha stabil ve performansı note7 den daha verimli halde)
telefonda yüklü miui global 11.0.5
Android 9 PKQ1
Boş hafıza alanı 38 GB
Telefon boşta iken kullanılan ram 1.6-2 GB (2-2.5 GB boş ram var)

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Arkadaşlar hepinize merhaba. Telefonum redmi note 7 4/64
Telefonum özellikle son bir aydır ; aşırı ısınma, ekran geçişlerinde takilmalar, sosyal medya (face ,insta) kullanırken bile telefon elimde ılık ile sıcak arasında. Telefon boşta iken işlemci ısıları 43 derecede.
Orta düzey oyunları en alt grafik düzeylerine çektiğim zaman bile oyunlarda 3 saniyeyi bulan gecikmeler, 55 dereceyi aşan ısınma problemi, donmalar, kasma var ve render sorunları var. Telefonun şarj performansı da çok düştü. Oyunlarda 4 saat süre alabiliyorken şimdilerde 2.5 saatte şarjı tüketiyor. Fabrika ayarlarına dön yaptım. Herşeyi yeniden kurdum yine düzelme saglayamadim. Bazen bir tık daha düzgün çalışırken nazende bildiğin ateş olup yanıyor telefon. Artık kafasına göre takılıyor. Bir gün iyi bir gün kötü. Gözünüzü seveyim bir el atın şu sorunuma. Ben alt düzey kullanıcıya. Nasıl cozebilirim yardımcı olurmusunuz. Şimdiden teşekkürler.
(Yedek telefonum gm5 plus bile artık daha stabil ve performansı note7 den daha verimli halde)
telefonda yüklü miui global 11.0.5
Android 9 PKQ1
Boş hafıza alanı 38 GB
Telefon boşta iken kullanılan ram 1.6-2 GB (2-2.5 GB boş ram var)
Hocam custom rom kullanabilirsiniz

Oyla:

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Donanımsal sorun var gibi görünüyor çünkü ben Note 7 kullanıyorum ve performansından memnunum ısınma normal kullanımda hiç yok pubg mobile benzeri oyunlarda 45 dereceyi geçmiyor mutlaka garantisi varsa servisine gönderin

Oyla:

Seqqo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seqqo
Cihazım
Redmi note 7
Konular
1
Cevaplarınız için hepinize tesekkurler. Daha evvel custom rom kurmadim. Peki custom rom ile performanslı bir kullanim için hangi custom rom u tavsiye edersiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Donanımsal sorun var gibi görünüyor çünkü ben Note 7 kullanıyorum ve performansından memnunum ısınma normal kullanımda hiç yok pubg mobile benzeri oyunlarda 45 dereceyi geçmiyor mutlaka garantisi varsa servisine gönderin
evet arkadaşımda da aynı telefon var. Onda bendeki kadar sorun yok ufak bir miktar takılma falan var. Bende sorunlar
Evet galiba benim telefonumda yazilimsal bir sorun var. Yada istenmeyen bir ayara getirilmiş durumda, ayrıca Garantisiz ve çakma IMEI li telefonum. Başka bir arakadasimda aynı ozelliklerde note 7 var. Onda bendeki gibi sorunlar yok. Onda da şebeke sorunu var. Şükür ki bende şebeke sorunu yok.

Custom rom deneyebilirsiniz
Hangi custom rom ile en iyi performansı alabilirim telefonumda. Tavsiyeniz varmı. Teşekkürler.

Mi 8 lite da aynı hikâye. Aynı işlemci.
Siz bir çözüm bulabildiniz mi performansi duzenleyebilen

Son düzenleme:
Oyla:

Devransahinx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Devransahinx
Cihazım
Redmi note 7
Konular
79
Havalar ısındı

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Cevaplarınız için hepinize tesekkurler. Daha evvel custom rom kurmadim. Peki custom rom ile performanslı bir kullanim için hangi custom rom u tavsiye edersiniz.

evet arkadaşımda da aynı telefon var. Onda bendeki kadar sorun yok ufak bir miktar takılma falan var. Bende sorunlar

Evet galiba benim telefonumda yazilimsal bir sorun var. Yada istenmeyen bir ayara getirilmiş durumda, ayrıca Garantisiz ve çakma IMEI li telefonum. Başka bir arakadasimda aynı ozelliklerde note 7 var. Onda bendeki gibi sorunlar yok. Onda da şebeke sorunu var. Şükür ki bende şebeke sorunu yok.

Hangi custom rom ile en iyi performansı alabilirim telefonumda. Tavsiyeniz varmı. Teşekkürler.

Siz bir çözüm bulabildiniz mi performansi duzenleyebilen
Malesef.

Oyla:

Seqqo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seqqo
Cihazım
Redmi note 7
Konular
1
Şöyle bir güncelleme geldi. Bunu bir deneyip görmek istiyorum. Bu günceldir bir hafta aynı sorunlarla devam ederse custom rom a kesin dönüş yapmayı planlıyorum.

Custom rom kurduğumuzda bankacılık uygulamaları vb. Uygulamaların çalışmayacağını soyleyenler olmuş. Garanti cep, yapı kredi, e-devlet gibi uygulamalar custom rom olursa çalışmaz mi ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-23-16-57-48-574_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-05-23-16-57-48-574_com.android.settings.jpg
    220,7 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2020-05-23-16-57-33-568_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2020-05-23-16-57-33-568_com.android.updater.jpg
    178,9 KB · Görüntüleme: 20
Oyla:
Üst Alt