Rehber Note 4/X GCam Rehberi - "Google Kamera" vs "Miui Kamera"

ArizonaDream

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Meslek
Bankacı
Konular
28
Gcam uygulamasının bariz faydaları mutlaka vardır. Ne var ki fotoğraf çekmek biraz da maharet ister. Misal ben... O kadar eleştirilen mi 6 nın kamerasından son derece memnunum ve gcam kullanmaya hiç ihtiyaç duymadım. Örneklerinde görüldüğü gibi....
Attığınız fotoğraflarda sahneler çok güzel dahi olsa Mi6'nın yetersiz kalışı göz önünde maalesef. Telefonda görünmez fakat Pc ekranından durum vahim. Detay ve netlik çok düşük, fotoğraflar aşırı derecede grenli, gölgede kalan noktalar çok bozuk, kimi yerlerde piksel sayılıyor. :) Gcam bunları minimize ediyor, bu sebeple, Xiaomi'nin kameradaki yazılım açıklarını kapatıyor. Saygılar.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Attığınız fotoğraflarda sahneler çok güzel dahi olsa Mi6'nın yetersiz kalışı göz önünde maalesef. Telefonda görünmez fakat Pc ekranından durum vahim. Detay ve netlik çok düşük, fotoğraflar aşırı derecede grenli, gölgede kalan noktalar çok bozuk, kimi yerlerde piksel sayılıyor. :) Gcam bunları minimize ediyor, bu sebeple, Xiaomi'nin kameradaki yazılım açıklarını kapatıyor. Saygılar.
Gcam kullanmadığım için aradaki farkı bilemem tabii. Fakat mercimek tanesi kadar bir mercekten fazla bir beklentiye girmemek lâzim diye düşünüyorum.Yoksa 6000 TL lik bir Canon EOS 77D işimi haydi haydi görür.

ArizonaDream

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Meslek
Bankacı
Konular
28
Gcam kullanmadığım için aradaki farkı bilemem tabii. Fakat mercimek tanesi kadar bir mercekten fazla bir beklentiye girmemek lâzim diye düşünüyorum.Yoksa 6000 TL lik bir Canon EOS 77D işimi haydi haydi görür.
Mercimek kadar sensörden değil, asıl beklenti yazılımdan, çünkü piyasadaki tüm cihaz ve segmentlerine özel sensörleri aynı. Dolayısıyla artık önemli olan yazılım, Gcam de bize cihazların sensörlerinin asıl performansını veriyor. Aynı sahneleri Gcam ile görmek isterdim angel~~

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Mercimek kadar sensörden değil, asıl beklenti yazılımdan, çünkü piyasadaki tüm cihaz ve segmentlerine özel sensörleri aynı. Dolayısıyla artık önemli olan yazılım, Gcam de bize cihazların sensörlerinin asıl performansını veriyor. Aynı sahneleri Gcam ile görmek isterdim angel~~
Rom işlerinden pek anlamam hocam. Gcam yükleyeceğim derken cihazımin brick olmasını yada en azından garanti dışı kalmasını istemem. O iş siz gençlerin işi. Benim için bu kadarı yeterli.

ArizonaDream

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Meslek
Bankacı
Konular
28
Rom işlerinden pek anlamam hocam. Gcam yükleyeceğim derken cihazımin brick olmasını yada en azından garanti dışı kalmasını istemem. O iş siz gençlerin işi. Benim için bu kadarı yeterli.
Estağfurullah, Mi A1'de çok kolay bir yöntemi vardı ama Mi6'da nasıl bilmiyorum tabi belki onda daha karışıktır.

Antagonist35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi6,PocoX3 NFC
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
bir tanede benden. mi6 gcam ile cekildi.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

metinby07

Ayfon abi yaaa
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi5s Premium
Konular
33
Arkadaşlar Mi 5s için rootsuz Gcam öneriniz var mı?

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Var ancak global beta yüklü olmalı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca tüm özellikleri çalışmıyor. Fotoğraf için kullanışlı, video için kullanamazsınız.

metinby07

Ayfon abi yaaa
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi5s Premium
Konular
33
Var ancak global beta yüklü olmalı.

Ayrıca tüm özellikleri çalışmıyor. Fotoğraf için kullanışlı, video için kullanamazsınız.
Global beta yüklü hocam son sürüm Android 8 root yok ama twrp te

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17

Link bu zaten bilirsin, ancak burda 5.1.14 ile 5.1.18 arasında , mi5s için veya one plus 3t için yapılanlardan bir kaçını indirip deneyebilirsiniz. Ben çok uzun süre böyle kullandım. Fotoğrafta root ve rootsuz fark göstermiyor.

Hatırlayabilirsem hangisi güzeldi onu da sonra yazarım.

Changelog larda hangisi için üretildiği yazsr. Bazen başlıktakinden fazla modelde çalılır şekilde dizayn edip yayınlıyorlar. Onu changelog da belirtiyorlar.

Üst Alt