Rom Note 10 proda hangi romu önerirsiniz

Mahircevik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahir
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Makine mühendisi
Konular
42
Hocam Endonezya romu kullanıyorum miui 13 yüklü. Sensör sorunu var. Daha önce global yüklüydü cihazımda sensörde sorun yoktu bilginiz olsun.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
XBTUI V22.9.2 + Sleepy Kernel yükledim. Genel olarak iyi görünüyor. Bir kaç gün sonra belli olur bakalım nasılmış :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Romu beğenmedim maalesef. Hafif hafif kasma var gibi. 120 Hz açık olmasına rağmen sanki 60 Hz gibi görünüyor. Bullet Echo oynuyorum bir tek. Onda biraz hissedilir performans kaybı var. Belki pil performansı uzun gitsin diye işlemciyi kısmıştır bilemiyorum :)
Bu arada hem Kernel ile hem de kernelsiz denedim.
Özelleştirme olarak genel olarak işe yarayan çoğu şey vardı.

Bugün MIUISR NEON + Sleepy Kernel yükledim. Bahsettiğim kasmalar ve oyundaki performans kaybı bunda yok. Daha fazla özelleştirme mevcut. Şimdilik bu rom daha iyi görünüyor :) Herhangi bir sorun yaşamadım henüz.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Romu beğenmedim maalesef. Hafif hafif kasma var gibi. 120 Hz açık olmasına rağmen sanki 60 Hz gibi görünüyor. Bullet Echo oynuyorum bir tek. Onda biraz hissedilir performans kaybı var. Belki pil performansı uzun gitsin diye işlemciyi kısmıştır bilemiyorum :)
Bu arada hem Kernel ile hem de kernelsiz denedim.
Özelleştirme olarak genel olarak işe yarayan çoğu şey vardı.

Bugün MIUISR NEON + Sleepy Kernel yükledim. Bahsettiğim kasmalar ve oyundaki performans kaybı bunda yok. Daha fazla özelleştirme mevcut. Şimdilik bu rom daha iyi görünüyor :) Herhangi bir sorun yaşamadım henüz.

Bu son attığınız 2 rom çin bazlı rom mu ? Bende bu cihazda mıuı biraz kasıyor gibime geliyor.Eu romları denedim. Bugün linegosun A12 tabanlı son romunu yükledim bende onu deneyeceğim.
Mıuı ya göre daha akıcı şarj 1 saat geç gitsede sorun olmaz.
Yukarda paylaştığınız son romlar çin romundan portolanmışşa mıuı ya geçeceğim zaman denemek isterim.
Sleppy Kernek işlemci frekanslarını kısıyor ve ana ekranda ve gezinmeli uygulamalarda takılmalar yapıyor.işlemci gerçek performansı gibi davranmıyor.

M2101K6G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Havalar soğuyor batarya süreleri yaza göre artmaya başlar.Batarya sorun olmaz ama akıcılık önemli.Aldığımız cihaz orta üstü sekment bir cihaz ve işlemci hızı iyi olmalı ki ,özellikle rom vs gibi işlerle uğraşan bizlere de tat versin.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Bu son attığınız 2 rom çin bazlı rom mu ? Bende bu cihazda mıuı biraz kasıyor gibime geliyor.Eu romları denedim. Bugün linegosun A12 tabanlı son romunu yükledim bende onu deneyeceğim.
Mıuı ya göre daha akıcı şarj 1 saat geç gitsede sorun olmaz.
Yukarda paylaştığınız son romlar çin romundan portolanmışşa mıuı ya geçeceğim zaman denemek isterim.
Sleppy Kernek işlemci frekanslarını kısıyor ve ana ekranda ve gezinmeli uygulamalarda takılmalar yapıyor.işlemci gerçek performansı gibi davranmıyor.

Xiaomi.eu tabanlı sanırım. Stock roma göre custom MIUI romlarda kasma sorunu var maalesef. Ben de dayanamadım dün Crdroid yükledim tekrar :) Bir kaç aydır MIUI kullandığım için AOSP roma geçince telefon jet gibi oldu :D Meğer aylardır MIUI kullanarak kendime işkence etmişim.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Xiaomi.eu tabanlı sanırım. Stock roma göre custom MIUI romlarda kasma sorunu var maalesef. Ben de dayanamadım dün Crdroid yükledim tekrar :) Bir kaç aydır MIUI kullandığım için AOSP roma geçince telefon jet gibi oldu :D Meğer aylardır MIUI kullanarak kendime işkence etmişim.
Linegos da bir kaç şikayetim var.Crdroid de nasıl acaba öğrenmek isterim.Wifi çekimi mıuı ya göre az.yüz kilidi ve parmak izinde ekranı açarken titreme yapıyor ,bunu kapatabiliyormuyuz..Bildirim geldiğinde üst barda kimi uygulamanın iconu gözükürken kiminde siyah küçük icon gözüküyor..Anasayfa iconları karışık kimi oval kimi diktörtgen duruyor..
Uygulama bildirimleri bakmadığım zaman sayısal ifade yok..Rom tam türkçe değil kısmi ingilizce.
Mıuı kamera Roma gömülümü geliyor.
Şimdlik aklıma gelenler bunlar

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Linegos da bir kaç şikayetim var.Crdroid de nasıl acaba öğrenmek isterim.Wifi çekimi mıuı ya göre az.yüz kilidi ve parmak izinde ekranı açarken titreme yapıyor ,bunu kapatabiliyormuyuz..Bildirim geldiğinde üst barda kimi uygulamanın iconu gözükürken kiminde siyah küçük icon gözüküyor..Anasayfa iconları karışık kimi oval kimi diktörtgen duruyor..
Uygulama bildirimleri bakmadığım zaman sayısal ifade yok..Rom tam türkçe değil kısmi ingilizce.
Mıuı kamera Roma gömülümü geliyor.
Şimdlik aklıma gelenler bunlar

Crdroid ve Aex rom en iyileri sizin cihaz için

Üst Alt