Soru Nerede Hata Yapıyorum?

Metin

(:
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu beta 8.9.13
Telefon Modeli
Mi4
Bootloader Kilidi
Açık
Selamlar..
Cihaz Redmi Note 8
Farklı romlar deniyorum sorun olmuyor ancak Flyme 8.1 kurarken cihaz tuğla olmuştu, fastboot moduna bile alamıyorum cihazı, fastboot ekranı gelip 1 sn sonra gidiyor.. Yetkili hesap ile telefon döndü.. Aynı sorunu dün gece Revos rom atarken yaşadım.. Yine sonuç aynı, fastboot ekranı gelip 1 sn durup gidiyor.. Yine yetkili hesap ile dönecek umarım telefon..
Doğru rom dosyalarını yüklediğime eminim.. Acaba TWRP'den yüklerken mi hata yapıyorum diyeceğim ama başka romlarda sıkıntı olmadı hatta revosun başka sürümünü kullandım daha önce..
TWRP'den yaptığım işlem sırası şöyle..
Wipe kısmına geliyorum, sırayla factory reset, Advanced wipe, cache, dalvik cache, sistem, data, vendor sonra wipe format data yes diyerek wipe işlemini tamamlıyorum.. Cihazı recovery modunda tekrar başlatıp romu kurup, ardından magiski kurup, wipe kısmından format data diyerek reboot ediyorum..

Ben tam olarak bu sorunu neden yaşıyorum anlam veremedim, öneriniz varsa mutlu olurum, teşekkürler..

Metin

(:
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Romda sıkıntı yoksa linkini verdiğim twrp %100 kurar hocam
Ama bilemedim :)
Pek çok romun zip içeriğine baktım sadece sorun yaşadığım romun içeriği farklı, diğerleri hep 2. Resimde olduğu gibi.. O yüzden sormak istedim, teşekkür ederim hocam, sağolun.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Okadar factory reset, wipe, format data sonra tekrar format data yerine güzel bir orangefox kursaniz, 4 wipe yapıp romu yükleyip magisk yükleyip dm verity yukleseniz sanki sorun olmayacakmış gibi geliyor. Ki ben hiç sorun yaşamadım. Daha önce de söylemiştim hatta ama orangenin backup seçeneklerini sevmediğiniz için tercih etmemistiniz

Oyla:

Metin

(:
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Okadar factory reset, wipe, format data sonra tekrar format data yerine güzel bir orangefox kursaniz, 4 wipe yapıp romu yükleyip magisk yükleyip dm verity yukleseniz sanki sorun olmayacakmış gibi geliyor. Ki ben hiç sorun yaşamadım. Daha önce de söylemiştim hatta ama orangenin backup seçeneklerini sevmediğiniz için tercih etmemistiniz
Hocam 2 kez sorun oldu biri twrp diğeri orangefox.. Yani dediğinizi yaptım, hatta pek çok rom da denedim sorun olmadı.. Rom dosyalarına takıldım o yüzden sormak istedim.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hocam 2 kez sorun oldu biri twrp diğeri orangefox.. Yani dediğinizi yaptım, hatta pek çok rom da denedim sorun olmadı.. Rom dosyalarına takıldım o yüzden sormak istedim.
Romda sorun olma ihtimali tabiki daha yüksek. Flyme os başka cihazdan portlanan bir rom, ben lgg2ye miui yüklerken ana kart yakmistim mesela

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
StreX Merdanstbdw Ironsides
1 numaralı rom, telefonumu tuğla etti..
2 numaralı rom ile arasında ciddi fark var en azından direk bakınca, sizce de bir gariplik yokmu içerik olarak 2 romun zip içeriği arasında?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
ben revosun miui 11 sürümlerini denedim ama forumdan indirmedim sourcforge dan indirmiştim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Pek çok romun zip içeriğine baktım sadece sorun yaşadığım romun içeriği farklı, diğerleri hep 2. Resimde olduğu gibi.. O yüzden sormak istedim, teşekkür ederim hocam, sağolun.
evet fark var hocam

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
StreX Merdanstbdw Ironsides
1 numaralı rom, telefonumu tuğla etti..
2 numaralı rom ile arasında ciddi fark var en azından direk bakınca, sizce de bir gariplik yokmu içerik olarak 2 romun zip içeriği arasında?

Evet fark olacak hocam, biri android 9 diğeri android 10. Sürüm değişikliklerinde dosyaların yolları değişebiliyor. Ek olarak burada önemli olan rom geliştiricisinin hangi yolla dosyaları sıkıştırdığı. Yoksa update script kodu ne derse cihaz onu yüklüyor telefona. Yani dosyaların değişik olmasının bir diğer nedeni de bu. Diğer durum ise, geliştirici bir roma firmware update seçeneği için içerisinde yer alan bazı eklentileri azaltabilir. Firmware daha çok arb olan cihazlarda sorun yaratacak nitelikte. Yoksa bizim cihazda sorun yaşatmaz. Tabi doğru cihazın firmwaresini roma ekledilerse. Ki cihazınızı tugla edecek en büyük faktör firmware dosyası ve kernel dosyası. Gerisi cihazı bozamaz, anca cihaz boot etmez.

Tugla eden rom neden etti bilemiyorum. Ama teoride twrp ile uygun dosyalarla hazırlanmış rom cihazda sorun yaratmaması lazım. Benim bu cihaza denemediğim rom çok az. Flyme os, android 9-10-11, hatta ve hatta gsi romlar ile samsung,asus,one plus,pixel gibi cihaz romlarını bile denedim. Tabi bazılarını çalıştıramadım ama tugla olmadı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Wipe kısmına geliyorum, sırayla factory reset, Advanced wipe, cache, dalvik cache, sistem, data, vendor sonra wipe format data yes diyerek wipe işlemini tamamlıyorum.. Cihazı recovery modunda tekrar başlatıp romu kurup, ardından magiski kurup, wipe kısmından format data diyerek reboot ediyorum..

Ben tam olarak bu sorunu neden yaşıyorum anlam veremedim, öneriniz varsa mutlu olurum, teşekkürler..

Bu arada şu anlatımda ki en sonda yer alan format datayı yapmanızın manası yok. İlk başta yaptığınız format data yeterli

Son düzenleme:
Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Selamlar..
Cihaz Redmi Note 8
Farklı romlar deniyorum sorun olmuyor ancak Flyme 8.1 kurarken cihaz tuğla olmuştu, fastboot moduna bile alamıyorum cihazı, fastboot ekranı gelip 1 sn sonra gidiyor.. Yetkili hesap ile telefon döndü.. Aynı sorunu dün gece Revos rom atarken yaşadım.. Yine sonuç aynı, fastboot ekranı gelip 1 sn durup gidiyor.. Yine yetkili hesap ile dönecek umarım telefon..
Doğru rom dosyalarını yüklediğime eminim.. Acaba TWRP'den yüklerken mi hata yapıyorum diyeceğim ama başka romlarda sıkıntı olmadı hatta revosun başka sürümünü kullandım daha önce..
TWRP'den yaptığım işlem sırası şöyle..

Gereksiz wipelar yapıyorsunuz hem wipe yapıp hem format data hemde factory reset yani gereksizlik dolu.
Ya Format data reboot recovery diyip rom'u kuracaksanız. Yada Advanced Wipe'dan cache- dalvik cache- data - sistem wipelayıp rom'u kuracaksanız.
RevOS rom benimde cihazımı hard brick yapmıştı 9 SE'de yetkili hesap ile rom attırmak zorunda kalmıştım. O günden beridir RevOS hiç bir telefonuma kurmadım.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Gereksiz wipelar yapıyorsunuz hem wipe yapıp hem format data hemde factory reset yani gereksizlik dolu.
Ya Format data reboot recovery diyip rom'u kuracaksanız. Yada Advanced Wipe'dan cache- dalvik cache- data - sistem wipelayıp rom'u kuracaksanız.
RevOS rom benimde cihazımı hard brick yapmıştı 9 SE'de yetkili hesap ile rom attırmak zorunda kalmıştım. O günden beridir RevOS hiç bir telefonuma kurmadım.

Hocam, bu cihazda aynı sürüm miui romları arası geçiş yapıyorsanız format data gerekmese de aosp - miui arası geçişlerde illa format data gerekiyor. Advanced wipe işlemi ise zaten gerekli, yapılmazsa sistem dosyaları silinmez yeni gelecek romun dosyaları ile çakışır. Pc de format atmadan sistem düşürdüğünüzü düşünün.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
yani kısacası revosdan uzak duralım giggle~~

Hocam, zaten miui romlarda heyecan arıyorsanız Miui Customizer programını kurun, tüm miui romlarından daha fazla özelleştirmesine sahip olursunuz. Örnek : Parmak izine çift tıklamayla ekran görüntüsü alma yada kilitleme giggle~~ Şu ara İphone da moda

Oyla:
Üst Alt