Rom Nerde Yanlış Yapıyorum

zindemumya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CAN
Cihazım
Mi 6
Konular
8
ben sana anlatıyım sen bana deki şurası yanlış.
1- telefonda şu an karalı sürüm rom var twrp son sürüm yüklü ilk olarak telefonu twrp modunda açıp format data yes yapıyorum. sonra telefonu tekrar yeniden başlatıyorum ki içine istediğim rom dosyasını atabileyim.
2- rom dosyasını telefon hafızasına attıkan sonra tekrar telefonu kapatıp TWRP moduna alıyorum.
3- telefon hafızasına atmış olduğum EU romu flashlıyorum. ve logoda kalıyorum.
bunların dışında şunları da denedim ilk eu romu hafızaya atıp sonra format data yaptım fakat format datadan sonra install kısmına girdiğimde oraya atttığım eu romun da silinmiş olduğunu gördüm mal gibi kaldım ortada.

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
ben sana anlatıyım sen bana deki şurası yanlış.
1- telefonda şu an karalı sürüm rom var twrp son sürüm yüklü ilk olarak telefonu twrp modunda açıp format data yes yapıyorum. sonra telefonu tekrar yeniden başlatıyorum ki içine istediğim rom dosyasını atabileyim.
2- rom dosyasını telefon hafızasına attıkan sonra tekrar telefonu kapatıp TWRP moduna alıyorum.
3- telefon hafızasına atmış olduğum EU romu flashlıyorum. ve logoda kalıyorum.
bunların dışında şunları da denedim ilk eu romu hafızaya atıp sonra format data yaptım fakat format datadan sonra install kısmına girdiğimde oraya atttığım eu romun da silinmiş olduğunu gördüm mal gibi kaldım ortada.
Şurada anlaşalım kesinlikle format data öncesi telefona rom atilmayacak zaten silinir format data nin amacı temizlemektir.

Bir diğer dikkat etmen gereken rom dosyası sadece twrp den atılır.

Twrp ekranında mount kısmından alttan enable mtb kutucuğunu seçip PC ye bağlar mısın

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kalkantr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erol Özca
Cihazım
Mi 6
Konular
1
evet açılmıyordu telefon bende miflash ile kararlı sürüm kurmak zorrunda kaldım . senin söylediğinde de aynı şey oluyor format data yes dedikten sonra reboot recovery dersem attığım rom silinmiş oluyor. ayrıca telefon TWRP yada flashboot modunda iken pcde gözükmüyor
Kardeş yedeğin varsa dahili depolama da dahil herşeyi temizle sonra romu ana dizine at ve twrp ile yükle sorun hallolur sadece format data ile farklı romlar arasında geçiş yapmazsın örnek eu stable ile eu beta arasında geçiş yaparsın lakin global ile eu arasında geçiş yapamazsın

zindemumya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CAN
Cihazım
Mi 6
Konular
8
Şurada anlaşalım kesinlikle format data öncesi telefona rom atilmayacak zaten silinir format data nin amacı temizlemektir.

Bir diğer dikkat etmen gereken rom dosyası sadece twrp den atılır.

Twrp ekranında mount kısmından alttan enable mtb kutucuğunu seçip PC ye bağlar mısın

ilgin alakan için çok teşekkür ederim şu an acil bir işim çıktı onu halledicem ama gece yada yarın bu işi deneyip cevabı yazacam buraya... ben hiç enable mtb yapmadım ondan pc görmüyor belki bende haliyle dosyayı atamıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kardeş yedeğin varsa dahili depolama da dahil herşeyi temizle sonra romu ana dizine at ve twrp ile yükle sorun hallolur sadece format data ile farklı romlar arasında geçiş yapmazsın örnek eu stable ile eu beta arasında geçiş yaparsın lakin global ile eu arasında geçiş yapamazsın

hocam şu romlar arası geçişi bir daha anlatabilir misin? benimki şu an global kararlı ve ben eu roma geçiş yapıacam bu söylediklerin bununla mı alakalı ?

Son düzenleme:

kalkantr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erol Özca
Cihazım
Mi 6
Konular
1
ilgin alakan için çok teşekkür ederim şu an acil bir işim çıktı onu halledicem ama gece yada yarın bu işi deneyip cevabı yazacam buraya... ben hiç enable mtb yapmadım ondan pc görmüyor belki bende haliyle dosyayı atamıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam şu romlar arası geçişi bir daha anlatabilir misin? benimki şu an global kararlı ve ben eu roma geçiş yapıacam bu söylediklerin bununla mı alakalı ?
Öncelikle twrp yi açın ve sırayla öncelikle * Wipe > format Data > Advanced Wipe ( Davlik / ART Cache, Cache, System, Data, Internal Storage i seciyoruz) ve Swipe to Wipe ile tamamliyoruz. Geri tusuna basin.

* Format Data ya basin ve Confirm Wipe yazan yere yes yazin ve onaylayin.

***SAKIN TELEFONU REBOOT ETMEYIN! SADECE GERI TUSUNA BASIP ANA SAYFAYA GERI DÖNÜN. AKSI HALDE HERSEY KAYBOLUR***

* Mount u tiklayin ve alta Enable MTP tusuna basin. Cihazinizi kablo ile birkez daha bilgisayariniza baglayin.
* Simdi Telefonunuzu bilgisayarinsda göreceksiniz. Telefon klasörünü acin ve indirmis oldugunuz EU romu buraya ya yükleyin.
* Islem bittikten sonra kabloyu telefondan cekiniz ve Mount > Disable MTP ye basip ve anasayfaya geri dön.

* Install a basin. Yüklediginiz EU rom u secin ve yüklemeyi baslatin.

* Islem bittikten sonra Cache & Dalvik i silin.
* Reboot a basip bekleyin. Islem 1 Dakika ve 25Dakikaya kadar sürebilir. Lütfen Cihaziniz calisana kadar bekleyin. Kolay gelsin işinizi görür inşallah

zindemumya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CAN
Cihazım
Mi 6
Konular
8
Öncelikle twrp yi açın ve sırayla öncelikle * Wipe > format Data > Advanced Wipe ( Davlik / ART Cache, Cache, System, Data, Internal Storage i seciyoruz) ve Swipe to Wipe ile tamamliyoruz. Geri tusuna basin.

***SAKIN TELEFONU REBOOT ETMEYIN! SADECE GERI TUSUNA BASIP ANA SAYFAYA GERI DÖNÜN. AKSI HALDE HERSEY KAYBOLUR***

* Mount u tiklayin ve alta Enable MTP tusuna basin. Cihazinizi kablo ile birkez daha bilgisayariniza baglayin.
* Simdi Telefonunuzu bilgisayarinsda göreceksiniz. Telefon klasörünü acin ve indirmis oldugunuz EU romu buraya ya yükleyin.
* Islem bittikten sonra kabloyu telefondan cekiniz ve Mount > Disable MTP ye basip ve anasayfaya geri dön.

* Reboot a basip bekleyin. Islem 1 Dakika ve 25Dakikaya kadar sürebilir. Lütfen Cihaziniz calisana kadar bekleyin. Kolay gelsin işinizi görür inşallah

hocam elinize sağlık mükemmel anlatım olmuş eminim benim gibi çok insanda faydalanır bu yazıdan teşekkür ederim halletttim sayende. ufak bir not eklemek istiyorum, şu SAKIN TELEFONU REBOOT ETMEYIN! dediğin yerde tam da başıma geldi. telefonu hiç reboot etmeden rom dosyasını atmaya çalıştıkça hep ''yanıt vermiyor '' çalışmayı durdurdu '' gibi hatalar aldım windows tarafından romu atamadım bir türlü en son reboot recovery dedim twrpden telefon yani twrp tekrar açılınca hemen atabildim dosyayı.

Turgaykurumsal28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Mi 8 editio
Konular
20
arkadaşlar artık kafayı yemek üzereyim rom flashlamaktan bıktım. Elimde mi 6 miui 10 kararlı sürüm var
ben buna EU rom kurmak istedim. yaptıklarım harfiyen şöyle
1-) TWRP'ye girip format data yapıyorum ''yes'' diyorum
2-) sonra telefon sıfır alınmış gibi açılıyor, wifi tanıtıyorum mail adresi giriyorum
3-) telefonun hafızasına istediğim EU romu atıyorum ve flashlamak için tekrar TWRP'ye giriyorum.
4-) Flashladıktan sonra reboot diyorum ama üstte MI logosu altında android yazısı ve 3 noktada kalıyor. bir türlü ileri gidemiyorum.

nerede yanlış yaptığımı bilen birisi lütfen beni aydınlatabilir mi ? çok rica ediyorum ama çok ...
Konuya Şöyle Bi acıklık Getirim Format Data Yaptıgında Silinse Bile Bişey Olmaz Söleki Usb twrp modunda iken pc bagla gene Dosyalara Erişeblirsin Hafıza bomboş gözükür Yüklicegin rom dosyasını tekrar icine at Devam Et bukadar Basit İÇİNDE Ne var ne yok sil önemli degil yani Trwp moduna gel tak pc at romu bukadar Basit..

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Bu konu çok iyi oldu bende birkaç sefer sorun yaşamıştım. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Falid
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
4

Hocam ben de bu şekilde yaptım ama bende olmadı. aradaki tek fark mountu tıklayıp enable mtp yapmamıştım. ama zaten kabloyu takar takmaz pc telefonu görüyordu ve rom atabiliyordum.

twrp 3.2.3.1. telefon mi 8. global beta 9.3.21'den eu beta 9.3.21'e geçmeye çalışıyorum. ancak arkadaşın bahsetmiş olduğu şekilde açılış ekranında kalıyor. yarım saat de bekledim, 40 dakika da bekledim. ama açılmadı.

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Hocam ben de bu şekilde yaptım ama bende olmadı. aradaki tek fark mountu tıklayıp enable mtp yapmamıştım. ama zaten kabloyu takar takmaz pc telefonu görüyordu ve rom atabiliyordum.

twrp 3.2.3.1. telefon mi 8. global beta 9.3.21'den eu beta 9.3.21'e geçmeye çalışıyorum. ancak arkadaşın bahsetmiş olduğu şekilde açılış ekranında kalıyor. yarım saat de bekledim, 40 dakika da bekledim. ama açılmadı.

Linkte verdiğimi indirip hafızaya atın Twrp ile romu flashlayın ardından yeniden başlatmadan linkte verdğimi flashlayın, ardından yeniden başlatın

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt