Rom Nerde Yanlış Yapıyorum

zindemumya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CAN
Cihazım
Mi 6
Konular
8
arkadaşlar artık kafayı yemek üzereyim rom flashlamaktan bıktım. Elimde mi 6 miui 10 kararlı sürüm var
ben buna EU rom kurmak istedim. yaptıklarım harfiyen şöyle
1-) TWRP'ye girip format data yapıyorum ''yes'' diyorum
2-) sonra telefon sıfır alınmış gibi açılıyor, wifi tanıtıyorum mail adresi giriyorum
3-) telefonun hafızasına istediğim EU romu atıyorum ve flashlamak için tekrar TWRP'ye giriyorum.
4-) Flashladıktan sonra reboot diyorum ama üstte MI logosu altında android yazısı ve 3 noktada kalıyor. bir türlü ileri gidemiyorum.

nerede yanlış yaptığımı bilen birisi lütfen beni aydınlatabilir mi ? çok rica ediyorum ama çok ...

ooemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Huawei
Konular
7
Twrp son sürüm olsun. Format data yaptiktan sonra yeniden baslatmana gerek yok. Hatta advanced miydi neydi oradan da wipe yap. Sd karti silme ki romda gitmesin . sonra flashla

arkadaşlar artık kafayı yemek üzereyim rom flashlamaktan bıktım. Elimde mi 6 miui 10 kararlı sürüm var
ben buna EU rom kurmak istedim. yaptıklarım harfiyen şöyle
1-) TWRP'ye girip format data yapıyorum ''yes'' diyorum
2-) sonra telefon sıfır alınmış gibi açılıyor, wifi tanıtıyorum mail adresi giriyorum
3-) telefonun hafızasına istediğim EU romu atıyorum ve flashlamak için tekrar TWRP'ye giriyorum.
4-) Flashladıktan sonra reboot diyorum ama üstte MI logosu altında android yazısı ve 3 noktada kalıyor. bir türlü ileri gidemiyorum.

nerede yanlış yaptığımı bilen birisi lütfen beni aydınlatabilir mi ? çok rica ediyorum ama çok ...

ONEPLUS A6010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zindemumya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CAN
Cihazım
Mi 6
Konular
8
Twrp son sürüm olsun. Format data yaptiktan sonra yeniden baslatmana gerek yok. Hatta advanced miydi neydi oradan da wipe yap. Sd karti silme ki romda gitmesin . sonra flashla

son sürüm kullanıyorum trwpyi. eğer romu telefon hafızasına attıktan sonra format data yaparsam attığım romda siliniyor install yapacak birşey bulamıyorum. Telefonda sd kart yok.

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Kardeşim çok büyük hata yapmışsın format data sonrası telefon açılmayacak.

Yapman gereken format data- yes
Sonra reboot- recovery
Ardından twrp açılacak.
PC den eu rom at
İnstal bölümüne gir twrp den
Romu flasla
Sonra reboot system

Bu kadar

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ooemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Huawei
Konular
7
son sürüm kullanıyorum trwpyi. eğer romu telefon hafızasına attıktan sonra format data yaparsam attığım romda siliniyor install yapacak birşey bulamıyorum. Telefonda sd kart yok.
Mound yapilmiyormu twrp uzerinden. Yani twrp deyken menuden binyere giriyosun telefonu fash bellek gibi görüyorsun. Formattan sonra yani oyle yapip atabilirsin.

zindemumya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CAN
Cihazım
Mi 6
Konular
8
Kardeşim çok büyük hata yapmışsın format data sonrası telefon açılmayacak.

Yapman gereken format data- yes
Sonra reboot- recovery
Ardından twrp açılacak.
PC den eu rom at
İnstal bölümüne gir twrp den
Romu flasla
Sonra reboot system

Bu kadar

evet açılmıyordu telefon bende miflash ile kararlı sürüm kurmak zorrunda kaldım . senin söylediğinde de aynı şey oluyor format data yes dedikten sonra reboot recovery dersem attığım rom silinmiş oluyor. ayrıca telefon TWRP yada flashboot modunda iken pcde gözükmüyor

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Silinmesi normal yoksa rom yüklenmez.

Twrp de telefonu orijinal kablo ile PC ye bağlarsan görecektir. O sırada romu atabilirsin

Twrp sürümü hangisi

zindemumya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CAN
Cihazım
Mi 6
Konular
8
Silinmesi normal yoksa rom yüklenmez.

Twrp de telefonu orijinal kablo ile PC ye bağlarsan görecektir. O sırada romu atabilirsin

Twrp sürümü hangisi

görünmeyen eski rom değil telefona attığım flashlamak istediğim rom o silinmiş oluyor format data yes ten sonra . twrp 3.2.20 kullanıyorum diğerlerini de denedim bir fark olmadı. orjinal kablo kullanıyorum her zaman.

ooemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Huawei
Konular
7
Eski romdan bahsetmiyorum ki.
Komple sifirla icinde eski yeni bisi kalmasin. Pc yr mound la bagla icine yrninromu at flashla bitsin

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
görünmeyen eski rom değil telefona attığım flashlamak istediğim rom o silinmiş oluyor format data yes ten sonra . twrp 3.2.20 kullanıyorum diğerlerini de denedim bir fark olmadı. orjinal kablo kullanıyorum her zaman.
Rom format data yaptıktan sonra atılacak telefona format data yapınca herşey silinir zaten.
Eğer twrp ekranında PC telefonu görmüyorsa driverları tekrar yükleyin ama çalışması lazım defalarca bu yöntemle rom yükledim

Üst Alt