Soru Neden EU rom?

Harata

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Redmi note 7
Konular
3
Arkadaşlar xiaomi redmi note 7 yi yeni aldım. Acemiyim yani. Kusura bakmayın. Global ve eu rom arasında neden eu rom u seçmeliyiz. Eu rom un artıları nedir? Eu rom da Xiaomi nin orijinal romu mudur? Eu romu yüklediğimizde yine güncelleme alabiliyor muyuz? Mikrofon sesi global romda çok az gidiyor, boğuk bir ses. Eu rom kursam düzelir mi? Teşekkür ederim şimdiden

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Aradığım cevap budur. Teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle teşekkür ederim. Pişmanlık nedenlerimi sıralayım. Telefonu aldıktan 2 gün sonra arka cebimdeyken arabama oturduğumda ekranı çatladı. Sözde ceviz, karpuz kırıyorlar ekranla reklamlarda. Hepsi hikaye, ekran sağlamlığını test etmiş olduk. Her hangi bir yere çarpmadı, düşmedi, cebimde kırıldı. Onu yaptırdım, sonra ses sorunu yaşamaya başladım. Daha doğrusu mikrofon sorunu. Ses konuşurken karşıya çok az gidiyor, derinden ve boğuk. Bunun için de servise götürdüm, donanımsal olarak bir sorun olmadığını söylediler. Aynı şekilde video ve ses kaydı çekimlerinde de ses düzeyi çok çok az. Telefonu alalı 1 hafta olmadı, tasarımı, hızı, kamerası vs harika. Buna bir lafım yok. Bu telefonu kullanmak istiyorum ancak siz olsanız bu yaşadıklarımdan sonra pişmanlık yaşamaz mıydınız?

Ceviz kırılan telefon xiaomi değil.

Sağlamlık istiyorsanız cat'in telefonları var. Telefonların hafif ve ince olması açısından kırılabilir ve bükülebilir yapıda oluyor. Xiaomiye has değil samsung da alsanız sony de alsanız huawei de alsanız sert bir darbeye mağruz kaldığında bükülür ya da ekranı kırılır. İphone 6 da başladı bu bükülme mevzusu zaten.

Bu arada ucuz olarak anca bu var elde. Daha kaliteli ve sağlam bie şey isteniyorsa iyice araştırılıp bütçeyi ona göre artırmak lazım.

Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.

2 koltuk yanyana 2 side cam kenarı olmuyor.

Oyla:

Justman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
iyi
Cihazım
redmi 4A
Konular
23
İyi de hafifçe üzerine oturmayla gorilla glas bir ekran nasıl kırılır, muhtemelen gorilla glas değilmiş demek ki..zenfone max kullandım yaklaşık iki yıl,gorilla glass ekran ne çizildi ne kırıldı yere düşünce..

Sağlamlık istiyorsanız cat'in telefonları var. Telefonların hafif ve ince olması açısından kırılabilir ve bükülebilir yapıda oluyor. Xiaomiye has değil samsung da alsanız sony de alsanız huawei de alsanız sert bir darbeye mağruz kaldığında bükülür ya da ekranı kırılır. İphone 6 da başladı bu bükülme mevzusu zaten.

Bu arada ucuz olarak anca bu var elde. Daha kaliteli ve sağlam bie şey isteniyorsa iyice araştırılıp bütçeyi ona göre artırmak lazım.

Oyla:

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36

Maalesef yanlışınız var. Xiaomi reklamlarda redmi note 7 ile hep ceviz kırarak sağlam imajı verdi. Ama sadece imaj olarak telefon o kadar sağlam değil tabii.

Oyla:

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Maalesef yanlışınız var. Xiaomi reklamlarda redmi note 7 ile hep ceviz kırarak sağlam imajı verdi. Ama sadece imaj olarak telefon o kadar sağlam değil tabii.
Redmi note 7 den haberim yoktur. zamanında ondan önce teknoloji sitelerinde ekranıyla çivi çaktıkları ceviz kırdıkları ucuz bir telefon vardı. İsmini unuttum donanımhaber de incelemesi vardı hatta.

Oyla:

Harata

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Redmi note 7
Konular
3
ya da Google araması ile ceviz kırdıklarını görebilirsiniz. Cebimde kırılınca şok olmam normal. Mikrofon sorunu hala devam ediyor. Tekrar servise götüreceğim

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Aradığım cevap budur. Teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle teşekkür ederim. Pişmanlık nedenlerimi sıralayım. Telefonu aldıktan 2 gün sonra arka cebimdeyken arabama oturduğumda ekranı çatladı. Sözde ceviz, karpuz kırıyorlar ekranla reklamlarda. Hepsi hikaye, ekran sağlamlığını test etmiş olduk. Her hangi bir yere çarpmadı, düşmedi, cebimde kırıldı. Onu yaptırdım, sonra ses sorunu yaşamaya başladım. Daha doğrusu mikrofon sorunu. Ses konuşurken karşıya çok az gidiyor, derinden ve boğuk. Bunun için de servise götürdüm, donanımsal olarak bir sorun olmadığını söylediler. Aynı şekilde video ve ses kaydı çekimlerinde de ses düzeyi çok çok az. Telefonu alalı 1 hafta olmadı, tasarımı, hızı, kamerası vs harika. Buna bir lafım yok. Bu telefonu kullanmak istiyorum ancak siz olsanız bu yaşadıklarımdan sonra pişmanlık yaşamaz mıydınız?
Erkek olduğunuzu ve ortalama 65 kilo olduğunuzu varsayarak , telefonla cevize vurma ile 65 kilo bir erkeğin arabaya arka cebinde telefonla otururken ki telefonun esnemesi ve basınç farkı kesinlikle ama kesinlikle bir olamaz .hangisinin fazla olduğunu söylememe gerek yok herhalde . Ki bir insan arka cebinde neden telefon taşır hiç anlamam , karışmam da zaten ama , burada ürünün kusuru değil sizin kusurunuz olduğu apaçık ortada. Telefon yeni olduğu için vicdan azabinizi ceviz kırılan reklamlar ile firmadan çıkarıyorsunuz gibime geldi angel~~

Oyla:

Harata

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Redmi note 7
Konular
3
Erkek olduğunuzu ve ortalama 65 kilo olduğunuzu varsayarak , telefonla cevize vurma ile 65 kilo bir erkeğin arabaya arka cebinde telefonla otururken ki telefonun esnemesi ve basınç farkı kesinlikle ama kesinlikle bir olamaz .hangisinin fazla olduğunu söylememe gerek yok herhalde . Ki bir insan arka cebinde neden telefon taşır hiç anlamam , karışmam da zaten ama , burada ürünün kusuru değil sizin kusurunuz olduğu apaçık ortada. Telefon yeni olduğu için vicdan azabinizi ceviz kırılan reklamlar ile firmadan çıkarıyorsunuz gibime geldi angel~~
Yıllardır arka cebimde taşırım telefonumu. Lg g3 telefonumu kaç kez düşürdüm hatırlamıyorum bile. Ekranı bir kez bile kırılmadı. Hep arka cebimdeydi. Ekranı son derece dayanıksız redmi note 7 nin. Bunu test etmiş olduk. Siz nerde taşıyorsunuz telefonu?

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Yıllardır arka cebimde taşırım telefonumu. Lg g3 telefonumu kaç kez düşürdüm hatırlamıyorum bile. Ekranı bir kez bile kırılmadı. Hep arka cebimdeydi. Ekranı son derece dayanıksız redmi note 7 nin. Bunu test etmiş olduk. Siz nerde taşıyorsunuz telefonu?
Ben hep ön cebimde taşırım , ekranı da bacağıma denk gelecek şekilde sokarım cebime . İşim gereği merdivene çıkmam gerektiğinde yada eğilmem gerektiğinde cebimden çıkarır bir kenara koyar isim bitince geri alırım. Yani telefona telefon,telefon ekranına da cam muamelesi yaparım. Tank muamelesi yapmam

Oyla:

NAGİSA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih Alp Ac
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
Telefonlarda eski sağlamlık yok ben S3 miniyi duvardan duvara attığımı hatırlarım hiç bişey olmuyordu yeni telefonlar biraz narin ama dediğinizde haksız da değilsiniz Xiaomi bu telefonu her şeyi yaptı ama adı üstünde reklam filmi reklamda telefonu kırmazlar zaten.

Oyla:

sefaduman54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Duman
Cihazım
Mİ 9SE
Meslek
BT Uzmanı
Konular
28
Ekranı kırılmayan telefon yapsınlar,zil sesi yüksek olsun,arayüz hızlı,kamera harika,tasarım ince ve kompakt,kamerada OİS,yüz tanıma,NFC,VOLTE vs vs vs.
Bu isteklerin ucu bucağı yok,esas olan kaç para verdin ne kadar fayda sağlıyor ve emsalleri ne durumda ?
O zaman git A30 al,Mate 20Lite al,LG Q60 al da görelim,akıllı telefonlar narindir,gözün gibi bakacaksın kılıf ile koruyucu ile...
Arka cebe koymayacaksın,kemiği var,tekmesi var vs...

Oyla:
Üst Alt