Soru Neden EU rom?

Harata

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Redmi note 7
Konular
3
Arkadaşlar xiaomi redmi note 7 yi yeni aldım. Acemiyim yani. Kusura bakmayın. Global ve eu rom arasında neden eu rom u seçmeliyiz. Eu rom un artıları nedir? Eu rom da Xiaomi nin orijinal romu mudur? Eu romu yüklediğimizde yine güncelleme alabiliyor muyuz? Mikrofon sesi global romda çok az gidiyor, boğuk bir ses. Eu rom kursam düzelir mi? Teşekkür ederim şimdiden

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Aşktır, anlatılmaz yaşanır yerine bilginiz varsa sorularıma cevap verseydiniz sevinirdim. Şu an için Xiaomi pişmanlık benim için
Pişmanlık olma sebebi nedir ? Sesin az gitmesi mi ? Sorunlarınızı maddeler halinde yazarsanız cevap bulabilirsiniz. Her yeni cihaz alan arkadaş hiç bilgisi olmadan custom rom a geçmeli miyim geçersem hangisine geçeyim diye hareketlenmeye başlıyor. Siz önce neden pişmanlık olduğunu maddeler halinde yazın, ilgili arkadaşlar da size gerekli cevapları versinler.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
O konuyu açıp okudum. Sorularıma yanıt yok orda. Satmak istesem burada satmam. Bu telefonu kullanmak istiyorum. Çözüm arıyorum

Verdiğim linkte de sizden önce bir arkadaş aynı soruyu sormuş ve cevaplar verilmiş ?

Yardım - Eu Rom Yükleyeceğim

Neden E.U Rom seçmeliyiz?
En basiti Global romun kendi uygulamalarında dahi reklam olması ( Temalar).
Daha fazla özellik sunması ( video çekiminde 60 fps olması vs)

E.U.Rom Xiaominin orijinal romu değildir.

E.U.Romu yüklediğinde yine güncelleme alırsın.

Mikrofon konusunu yükleyince sen anlayabilirsin.

Kısaca tüm sorularının cevaplarını yazdım... Şimdi diyeceksin nerden yükleyebilirim ? Nasıl yüklerim ? Twrp Nedir ? Root atmasam olur mu ? Root atarsam banka uygulamalarında sıkıntı yaşarmayım ? vs vs bir ton soru gelecek aklına :)

Tüm bunarın cevapları ve daha fazlası cihazının bulunduğu konuları okumaktan geçiyorYes~~

Redmi Note 7

Oyla:

Harata

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Redmi note 7
Konular
3
Verdiğim linkte de sizden önce bir arkadaş aynı soruyu sormuş ve cevaplar verilmiş ?

Kısaca tüm sorularının cevaplarını yazdım... Şimdi diyeceksin nerden yükleyebilirim ? Nasıl yüklerim ? Twrp Nedir ? Root atmasam olur mu ? Root atarsam banka uygulamalarında sıkıntı yaşarmayım ? vs vs bir ton soru gelecek aklına :)

Tüm bunarın cevapları ve daha fazlası cihazının bulunduğu konuları okumaktan geçiyorYes~~

Redmi Note 7

Aradığım cevap budur. Teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Pişmanlık olma sebebi nedir ? Sesin az gitmesi mi ? Sorunlarınızı maddeler halinde yazarsanız cevap bulabilirsiniz. Her yeni cihaz alan arkadaş hiç bilgisi olmadan custom rom a geçmeli miyim geçersem hangisine geçeyim diye hareketlenmeye başlıyor. Siz önce neden pişmanlık olduğunu maddeler halinde yazın, ilgili arkadaşlar da size gerekli cevapları versinler.

Öncelikle teşekkür ederim. Pişmanlık nedenlerimi sıralayım. Telefonu aldıktan 2 gün sonra arka cebimdeyken arabama oturduğumda ekranı çatladı. Sözde ceviz, karpuz kırıyorlar ekranla reklamlarda. Hepsi hikaye, ekran sağlamlığını test etmiş olduk. Her hangi bir yere çarpmadı, düşmedi, cebimde kırıldı. Onu yaptırdım, sonra ses sorunu yaşamaya başladım. Daha doğrusu mikrofon sorunu. Ses konuşurken karşıya çok az gidiyor, derinden ve boğuk. Bunun için de servise götürdüm, donanımsal olarak bir sorun olmadığını söylediler. Aynı şekilde video ve ses kaydı çekimlerinde de ses düzeyi çok çok az. Telefonu alalı 1 hafta olmadı, tasarımı, hızı, kamerası vs harika. Buna bir lafım yok. Bu telefonu kullanmak istiyorum ancak siz olsanız bu yaşadıklarımdan sonra pişmanlık yaşamaz mıydınız?

Son düzenleme:
Oyla:

felekcan0066

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
acemi
Cihazım
mi5
Konular
1
Arkadaşlar xiaomi redmi note 7 yi yeni aldım. Acemiyim yani. Kusura bakmayın. Global ve eu rom arasında neden eu rom u seçmeliyiz. Eu rom un artıları nedir? Eu rom da Xiaomi nin orijinal romu mudur? Eu romu yüklediğimizde yine güncelleme alabiliyor muyuz? Mikrofon sesi global romda çok az gidiyor, boğuk bir ses. Eu rom kursam düzelir mi? Teşekkür ederim şimdiden
Arkadaşım,özelliklere meraklı ve hastalıklı bi mi kullanıcısıysan eu.rom beta kullan,yok herşeyi sakin ve standart kullanırım diyorsan global rom kullanabilirsin.işin özü bu.

Oyla:

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584

Redmi not 7 kullanıyorum
Global romdan eu stabil ve sonrasında eu betaya geçtim.
Microfon sorunu hiç yaşamadım. Eu Roma geçme sebebim reklamsız olması daha fazla seçenek olması ve özellikle tema ile ilgili sorunlardan dolayı ( 3. Parti tema yükleme market dışı mtz olarak) sorunsuz olarak kullanıyorum.
En çok tavsiye edilen rom.

Oyla:

Justman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
iyi
Cihazım
redmi 4A
Konular
22
Eu rom orjinal rom değil demişsiniz,custom grupların çıkardığı bir rom mu öyleyse,peki bankacılık uygulamaları açısından custom roma nasıl güveniyorsunuz?

Redmi Note 7

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Eu rom orjinal rom değil demişsiniz,custom grupların çıkardığı bir rom mu öyleyse,peki bankacılık uygulamaları açısından custom roma nasıl güveniyorsunuz?

O konuları ele alırsak 3310 da kalmaliydik deriz. Parası çok olan, makam mevki olarak devletin üst veya gizli birimlerinde,kilit noktalarda çalışan,görev alan insanlar düşünsün.

Benim gibi sıradan insanların bilgi ve hesaplarından onlara bir cacık çıkmaz..

Komplo teorisi kurmaya gerek yok,adam uydudan seni takip ediyor, elimdeki cihazı ne yapsın...

Oyla:

Justman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
iyi
Cihazım
redmi 4A
Konular
22
Uydudan hesaplarına ulaşamıyorlar amaangel~~

Peki redmi 5 plus için son stabil eu romu nerden indirebilirim.

O konuları ele alırsak 3310 da kalmaliydik deriz. Parası çok olan, makam mevki olarak devletin üst veya gizli birimlerinde,kilit noktalarda çalışan,görev alan insanlar düşünsün.

Benim gibi sıradan insanların bilgi ve hesaplarından onlara bir cacık çıkmaz..

Komplo teorisi kurmaya gerek yok,adam uydudan seni takip ediyor, elimdeki cihazı ne yapsın...

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek