Soru Neden EU Beta Rom kullanmıyorum

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
mi9 lite kullanıyorum bir çok rom deniyorum hep globale dönüyorum. Genelde dönüşümde twrp de oluşan bir sorun nedeniyle oluyor örneğin geçen miroom kurulu yeni hareketleri iptal et dedim fastboot a düştü açamadım miflash ile global rom yükledim kurtarmak için. Recovery e bir türlü giremedim yenide atamadım. Orangefox yada twrp resmi yada diğer sürümleri denedim hepsinde sorunlar çıkıyor. Daha önce mi6 kullandım çok rom değiştirirdim hiç sorun yaşamadım full wipe yap kur hiç bir zaman takılmadı. Bu sıkıntılar twrp lerin yetersiz olmasından mı eksikleri olmasından mı yoksa cihaz kaynaklı mı bilemiyorum. Gelelim eu beta takıntıma Size ilginç gelebilir ancak

1. EU nün kendine has simgelerini hiç sevmiyorum sırf bu nedenle miroom kullanıyordum.

2. Cihaz adının her yerde cc9 görünmesini sevmiyorum bu nedenlede miroom tercih ediyordum

Ancak son sürümlerde mi room da hep sorunlar çıktı su an globaldeyim root atmadım daha eu.beta ya döneyim diyorum ama bu iki nokta canımı sıkıyor

Bagok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
3
Hocam eu rom'da 2 çeşit var.. Ben haftalık olanı indirip yükledim.. Bazen parmak izi ile açınca menü boş gelip girip dururdu. Birde WiFi zayıf çekmeye başladı global göre eu'nun batarya performansıda global göre zayıf kaldı..

Oyla:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
9t pro için stabil 11.0.5.0 benim bugüne kadar deneyimledigim en sorunsuz rom oldu

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bu rom işleri cihazdan cihaza değişir ama note 6 proda 8 9 tane custom rom ve ilk çıkan eski romları yükledim hiç biri istediğim kadar akıcı değildi yine global güncel sürüme döndüm en iyiside global veya avrupa resmi sürüm kullanmak.
Beta yazılımları kullanmak mantıklı gelmiyo bana hemde custom romlar çin bazlı olduğu için sıkıntı çıkarıyor yada örneğin başka cihazlara ait özellikleri apkleri ekliyolar launcher gibi şeyleri değiştiriyolar haliyle dengesiz çalışıyo cihaz birde xiaominin sistem uygulama güncelleyicisini hafife almayın her cihaza göre android sürümüne miui sürümüne göre güncelleme yayınlıyor ordan.

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
199
Valla ben şu anda 20.3.5 EU beta kullanıyorum çok memnunum. :)
Telefonum yeniden can buldu. Xiaomi ye kalsa Android 7 de kalmıştık :D ne karanlık mod ne diğer özellikler.

Oyla:
Üst Alt