Soru Neden EU Beta Rom kullanıyorum

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Değerli Arkadaşlarım,

Beni bilen bilir… Sayın Escobar1945 hocam sayesinde; kullanmış olduğu MİDO cihazında gördüğüm ve hastalığıma iyi gelebileceği düşüncesiyle aşık olduğum MIUI arayüzüne ve dolaysıyla da Xiaomi dünyasına Haziran 2017 yılı itibariyle adım atmış bulunmaktayım…

İlk başlarda Max 2 cihazımda mevcut tüm romları teker teker yükleyip test etmek suretiyle romların engin sularında kulaç atmaya başladım. Ancak tüm AOSP Romlarda bulunan Bug’lar beni sırf MIUI bazlı mükemmel rom arayışına itti. Tabi bu geçen süre zarfında MİUİ-Am, Mi Globe vb. romlarla forum ahalisini bilgilendirdikten sonra; önce Sayın Escobar1945 hocamın EPİC Romu, daha sonra ise Belaruslu geliştirici arkadaşımız Greeshan romları ile tanıştık ve artık başka rom arayışlarına bir son verdik.

Kulakları çınlasın çok saygı değer Hocam ve üstadım Sayın Codered ’ in bana taa o zamanlar “ EU dan başka rom tanımam “ demesini nedendir bilinmez hep kulak ardı etmiştim. Fakat sebebini artık çok iyi biliyorum.

Max 3 sonrası denediğim MIUI Bazlı bütün romlarda sanki hep bir eksiklik vardı. Nihayetinde gördüm ki en problemsiz ve belki de mükemmele yakın olan tek rom EU Beta romdu. Üstelik her hafta düzenli şekilde güncelleme vermesi suretiyle, hastalığıma çok iyi gelen haftalık dozajımı almama da sebep oluyordu. Ve artık Eu-Beta rom benim vazgeçilmezim oldu.

Muhakkak ki sizlerin de Eu Beta rom kullanıcıları olarak bu romla alakalı olumlu yada olumsuz düşünce ve fikirleriniz vardır. Başka romlarda olup ta Eu beta roma geçmeyi düşünüp benim gibi mükemmeliyete ulaşmayı isteyen arkadaşlara iyi bir rehber olması için neler söylemek istersiniz?

Neden EU Beta kullanıyorsunuz?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Son düzenleme:

ichburak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Bilgisayar Müh
Konular
52
ben note 6 pro kullanıyorum ve EU Beta roma geçmeyi düşünüyorum ama şimdi bütün uygulamalar gidicek sanırım her şey en baştan falan mı kurmamız lazım bütün ayarlar

Oyla:

sem71

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEMİH
Cihazım
XİAOMİ REDMİ 7
Konular
16
Biri cevap verebilir mi ya eu beta yi nerden indirebilirim redmi 7 ye

Oyla:

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
Eu rom konusunda size tamamen katılıyorum. Gerçektende en problemsiz rom. Özellikle bildirimler konusunda.
7-8 aydır devamlı beta sürümlerini kullanıyorum major bir sorun yaşamadım.
Yalnız geçen hafta RevOS romu kurdum, kurunca gerçekten çok şaşırdım neredeyse eu rom ile birebir aynı hatta geliştiricilerin bu romu eu rom üzerine kurduklarını düşündüm.
Farkları ise, miui nin kendi tarayıcısı ve mail uygulaması bu revos romda gömülü gelmiyor. O uygulamaları kullanmadığım için benim için sorun teşkil etmedi.
Onun yerine Youtube Vanced gömülü olarak geliyor, daha önce kullanmamıştım, reklamsız olması hoşuma gitti.
Bildirimlerde herhangi bir sorun şimdiye kadar yaşamadım. Batarya süresi ise eu ya göre çok iy i(eu kötü anlamda söylemiyorum), ortalama 45 dk. 1 saat gibi daha iyi gidiyor.
Bu rom çok fazla tanınmıyor ama insanlar bunu denedikçe ve geliştiriciler bir saçmalık yapmazsa eu gibi çok popüler olacağına inanıyorum.
Söylediklerinize aynen katılıyorum. Mİ6 cihazım var uzun süredir eu rom kullanıyorum. Bi ara revos kurdum bana göre eu dan daha iyi.

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Biri cevap verebilir mi ya eu beta yi nerden indirebilirim redmi 7 ye
Yanlış yönlendirmek istemem ama Redmi7 için eu beta olarak rom yok biliyorum ama isterseniz kararlı romu indirebilirsiniz..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

sem71

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEMİH
Cihazım
XİAOMİ REDMİ 7
Konular
16
Yanlış yönlendirmek istemem ama Redmi7 için eu beta olarak rom yok biliyorum ama isterseniz kararlı romu indirebilirsiniz..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kararlı eu rom varda haftalık güncelleme felan iyi olur du ya da android 10 MIUI 11 var mı redmi 7 için oda olur

Oyla:

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Genel olarak olumsuz düşünüyorum
1. Nedense ben EU romun Türkçe çevirisini iyi bulamadım
2. Bi ara yükledim bildirim geliyor ama içeriği görünmüyordu
3. Custom romlarda hep güvenlik endişesi duyuyorum
4. Sürekli TWRP'den güncelleme yapmak istemiyorum

Oyla:

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Kararlı eu rom varda haftalık güncelleme felan iyi olur du ya da android 10 MIUI 11 var mı redmi 7 için oda olur
Kardeş şuradan takip edin yayınlanırsa aktif olur

Oyla:

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
bu romda çift tıklama ile ekran uyutma var mı?

Oyla:
Üst Alt