İnceleme Muhtelif Rom'ların özellikleri ve farklılıkları

thefatality

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Mi6 cihazıma xiaomi eu miui 11 stabil sürümünü yükledim. Bugüne kadarki kullandığım romlardan (aosp, miui hepsi) bu kadar memnun kaldığım bir rom olmadı. ORD yaşayan biri olarak şiddetle tavsiye ederim.

kelebekx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahhjjja
Cihazım
mi9t
Konular
2
Şimdi buna söyle cevap vereyim, ben çok ağır bir ORD hastaıydım ve devamlı rom değiştirmek zorundaydım, bu hastalığımı çok şükür yendim ve artık haftalık güncellemelerle yetiniebiliyorum, hatta doktorum artık haftalık bile güncelleme yapmasan olur dedi, zaten 5 Eylül'den sonra EU Beta bitiyor ve sanırım Miui12 EU kararlı çıkana kadar da en son Beta ile devam edeceğim... EU Beta, kararlıdan daha kararlı, herhangi bir hata varsa bile, bir hafta sonra duzeltiliyor, eğer sizde ODR yoksa, kesinlikle stabili yükleyin

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ORD nedir?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Kesinlikle uzak durulması ve asla bulaşılmaması gereken iflah olunmaz menem bir hastalık... Haftalık dozaj alındığında verdiği rahatlama ve haz duygusu müthiş. Amma velâkin asıl yıkıcı etkisi güncelleme kesildiğinde ortaya çıkıyor.

Hiç tavsiye etmem. 8=) facepalm~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi6 cihazıma xiaomi eu miui 11 stabil sürümünü yükledim. Bugüne kadarki kullandığım romlardan (aosp, miui hepsi) bu kadar memnun kaldığım bir rom olmadı. ORD yaşayan biri olarak şiddetle tavsiye ederim.
Miui12 nin şık ve gözalıcı görselliğini test etmeniz için Eu beta yükleyin derdim ama aşırı ram kullanımı yanında görselliğin artması ve yeni animasyonlar batarya performansını ciddi manada etkiliyor.20.6.18 ile birlikte güncelleme desteğinin kesilmesi yüzünden düzelme şansı da yok.
En mantıklı olan eu stabilde kalıp Miui12 nin stabile gelmesini beklemek. Kaldı ki pil ve stabilite açısından Mi6 için en ideal rom olarak görünüyor.

Son düzenleme:

kelebekx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahhjjja
Cihazım
mi9t
Konular
2
Son bi soru daha lütfen. Miui 12 eu son stabili kullanıyorum. Eu son betaya gecmeye değer mi, betada yeni bir şeyler var mı, veya betanın somut bi avantajı olacak mı?

thefatality

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Kesinlikle uzak durulması ve asla bulaşılmaması gereken iflah olunmaz menem bir hastalık... Haftalık dozaj alındığında verdiği rahatlama ve haz duygusu müthiş. Amma velâkin asıl yıkıcı etkisi güncelleme kesildiğinde ortaya çıkıyor.

Hiç tavsiye etmem. 8=) facepalm~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miui12 nin şık ve gözalıcı görselliğini test etmeniz için Eu beta yükleyin derdim ama aşırı ram kullanımı yanında görselliğin artması ve yeni animasyonlar batarya performansını ciddi manada etkiliyor.20.6.18 ile birlikte güncelleme desteğinin kesilmesi yüzünden düzelme şansı da yok.
En mantıklı olan eu stabilde kalıp Miui12 nin stabile gelmesini beklemek. Kaldı ki pil ve stabilite açısından Mi6 için en ideal rom olarak görünüyor.
Evet hocam bugüne kadarki kullandığım romlardan stabilite ve pil performansı olarak en iyisi bu, eu beta sürümünü bende çok istemiştim ama beta destegi tamamen kesildiğinden ötürü stabile geçtim, peki miui 12 stabil yakın zamanda gelir mi? Bir yandan çok merak ediyorum miui 12yi :)

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Evet hocam bugüne kadarki kullandığım romlardan stabilite ve pil performansı olarak en iyisi bu, eu beta sürümünü bende çok istemiştim ama beta destegi tamamen kesildiğinden ötürü stabile geçtim, peki miui 12 stabil yakın zamanda gelir mi? Bir yandan çok merak ediyorum miui 12yi :)
Eu Stabil miui 12 nin gelmesi Çin kararlıya bağlı. Eğer çok merak ediyorsanız benim kullandığım eu beta son sürüm 20.6.18 i tavsiye edebilirim. Batarya harici hiç bir sıkıntısı yok.
Not: Ekran sürem aynı kullanımla 8 saatten 6.5 saate düştü, o kadar.

kelebekx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahhjjja
Cihazım
mi9t
Konular
2
Eu stabil 12 bir kaç aydır var zaten. Siz neden bahsediyorsunuz?

ıhlamur

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
erca
Cihazım
9t pro
Konular
36
Şimdi buna söyle cevap vereyim, ben çok ağır bir ORD hastaıydım ve devamlı rom değiştirmek zorundaydım, bu hastalığımı çok şükür yendim ve artık haftalık güncellemelerle yetiniebiliyorum, hatta doktorum artık haftalık bile güncelleme yapmasan olur dedi, zaten 5 Eylül'den sonra EU Beta bitiyor ve sanırım Miui12 EU kararlı çıkana kadar da en son Beta ile devam edeceğim... EU Beta, kararlıdan daha kararlı, herhangi bir hata varsa bile, bir hafta sonra duzeltiliyor, eğer sizde ODR yoksa, kesinlikle stabili yükleyin

Eu beta bitiyor mu?
Neden hocam

Üst Alt