Sohbet Mobil internet hızı arttırımı

Tuxs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ESR
Cihazım
Mi9 T Pro 6/128
Konular
2
Arkadaşlar bir gerçek var ki kaliteyi ucuza alamazsınız, vodafone ve Telekom paketleri uygun fakat kapsama ve hız problemleri var, turkcell de fiyatlar yüksek ama kapsama ve hız problemi hiç yaşamadım. Bulunduğum yerde vodafone yanlızca band 8 den yayın yapıyor ve 3G/4G alabildiğim maksimum hız 1 mbps, aynı konumdan turkcellden 190 telekomdan 30mbps hız alabiliyorum.

Kaliteyi ucuza alabileceğini kim düşünebilir ki düşüneni hata eder zaten. Turkcell'in zira bununla ilgili bir problemi yok müşteri hizmetleri tamamen boşlamış durumda yalan yanlış bilgiler havada dönüyor düzeltme çabasınada girmediler paket hakkım olan sineme kanallarına ayrıca para istiyor şimdi tamamen tercih meselesi bunlar Vodafone da bölgemde fena değerler almıyordum aslında 50 Mbps download 35 Mbps Upload gibi değerlerim vardı iyi kötü yetiyordu 4.5g de de pek sıkıntı yaşamıyordum o ara Turkcell'in 26 liralık bir paketine geçtim hoş ondan da çok memnun kalmıştım derken paket fiyatım ayda 80 lirayı dahi buldu. İçindeki şu birtakım 3 maymuncukları çözse iyi aslında o zamana kadar biraz seyahet yapalım bizde tabiki bundan sonra pekte faturalı seçmem gibi memnunsan devam edeceksin aslında bu bilgi kirliliği açısından pek memnun değilim sonuçta oyuncak değil bu işler ay sonu benim cepten çıkacak para e istediğim hizmet var diyorsun oda çıkmıyor buda alenen müşteriyi aptal yerine koymak oluyor gerçi hepsi öyle kıyaslama yapmak pek mümkün değil. Şu bilgi kirliliği dışında pekte sıkıntım yok ha böyle bir durum yaşanmış düzeltelim de yok. E dahada utanmadan memnunmusunuz uzatalımmı yada yeni paket önerelimmi deyip arayıncada mevcut paketten daha berbat bir paketle gelirsen o zaman eyvallah deriz. :)

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Kaliteyi ucuza alabileceğini kim düşünebilir ki düşüneni hata eder zaten. Turkcell'in zira bununla ilgili bir problemi yok müşteri hizmetleri tamamen boşlamış durumda yalan yanlış bilgiler havada dönüyor düzeltme çabasınada girmediler paket hakkım olan sineme kanallarına ayrıca para istiyor şimdi tamamen tercih meselesi bunlar Vodafone da bölgemde fena değerler almıyordum aslında 50 Mbps download 35 Mbps Upload gibi değerlerim vardı iyi kötü yetiyordu 4.5g de de pek sıkıntı yaşamıyordum o ara Turkcell'in 26 liralık bir paketine geçtim hoş ondan da çok memnun kalmıştım derken paket fiyatım ayda 80 lirayı dahi buldu. İçindeki şu 3 maymuncukları çözse iyi aslında o zamana kadar biraz seyahet yapalım bizde tabiki bundan sonra pekte faturalı seçmem gibi.
Hocam turkcell kullanıcısı olacaksan kesinlikle faturalı olmayacaksın. Bu arada vodafone da hızınız epey iyimiş, tv+ bende yıllarca kullandım. Turkcell'in kendi uygulamalarının tamamı tuzaklı, sana hediye ettiğini söylüyor ama standart kanallar geliyor, fizy hediye verir müzikler 30sn uzunluğunda, tamamı için ücretli satın alım yapmak zorundasın.

chnyldz03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
cihan
Cihazım
mi 9t
Konular
7
f/p olarak en iyi türk telekom bence ortalama 20 mb hız alıyorum türkcell isterse 1000mb hız versin umrumda olmaz 100 mb hız verip azıcık kotayla bu iş dönmez türk telekomda 50 gb mobil kotaya 64 tl veriyorum türkcell bunu bana sağlayabilir mi

Tuxs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ESR
Cihazım
Mi9 T Pro 6/128
Konular
2
Hocam turkcell kullanıcısı olacaksan kesinlikle faturalı olmayacaksın. Bu arada vodafone da hızınız epey iyimiş, tv+ bende yıllarca kullandım. Turkcell'in kendi uygulamalarının tamamı tuzaklı, sana hediye ettiğini söylüyor ama standart kanallar geliyor, fizy hediye verir müzikler 30sn uzunluğunda, tamamı için ücretli satın alım yapmak zorundasın.

Doğru diyorsunuz harfi harfine katılıyorum dediklerinize. Sadece TV+ kullanıyorum hocam tarife içeriğinde de var bu arada ve özellikle sordum Belgesel kanalı varmı veya yoksa bunu ayrıyetten satın alayım diye ek paket olarak, yok efendim var dediler Belgesel kanallarının B'si yok :) bu sefer iş işten geçti tabi bu benimde hatam bende bunların önermesine evet dedim ancak diğerlerine göre ciddi bir oparatör diye düşünüyordum eskiden fiyatları iyice uçuktu Turkcell'in şimdi ona göre biraz dengeleme yapılmış gibi neyse geçtik bu sefer Belgesel kanalları paketin içerisinde mevcut değil ama taahhüt sürem boyunca sineme kanallarının olduğu belirtiliyorduki araştırdım evet varmış bari dedim onları izleriz ne yapalım bu sefer onlara giriş yapmak istediğimde de sıkıntı yaşadım bu arada neredeyse Ocak 2019 dan bu yana kullanıyordum Ekim 2019 da kanallarda bir güzel "₺" işareti çıktı yanlarında. Faturalı hatasını ilk orada yaşadım işte faturasıza geçeceksin memnun kalmadınmı hadi bana eyvallah diyeceksin Vodafone'a mı geçtim bu kalma süresi 3 aydı sanıyorum 3 ay kaldın diyelim gene memnun kalmazsan değiştireceksin tek uğraş noktası bankalardı bilmemneydi numarayı tekrar tanımlatmak oluyor oda tuzu biberi. :) yani Turkcell nasıl desem hocam size biz iyiyiz şöyleyiz büyük operatörüz deyip şımarık çocuklara dönmüş artık dalga geçiyor resmen müşterisiyle bakın kalitesine hiçbirşey dediğim yok sizinle tamamiyle aynı fikirdeyim ama müşteri hizmetlerinden pek birşey olmaz yani Vodafone da bu şekil bir problem yaşamadım öyle söyleyeyim size ki orada da Red tarifesinde idim son zamanlarda sırf Turkcell'e 26 tl den faturalı paket yaptığı için geçiş yaptım derken orada da aylık paketimiz 80 lira oldu. Biraz uzun yazdım ama aslında yazdıkça nasıl desem kendime hakaret edeceğimide bildiğim halde kendi salaklığıma kızıyorum bu hatanın en büyük sorumlusu benimki telefonda görüşmeyle iş yaptırmayan ben sırf bunların bu eski operatör, kaliteli operatör davalarına sığınıp telefondan işlem yaptırmam oldu halbuki nereye sen kimsin herkes düdükleniyorsa sende o kulvarda yüzoyrsun Utku :)

Yargısızcem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Xioami Redmi 6
Konular
26
Kaliteyi ucuza alabileceğini kim düşünebilir ki düşüneni hata eder zaten. Turkcell'in zira bununla ilgili bir problemi yok müşteri hizmetleri tamamen boşlamış durumda yalan yanlış bilgiler havada dönüyor düzeltme çabasınada girmediler paket hakkım olan sineme kanallarına ayrıca para istiyor şimdi tamamen tercih meselesi bunlar Vodafone da bölgemde fena değerler almıyordum aslında 50 Mbps download 35 Mbps Upload gibi değerlerim vardı iyi kötü yetiyordu 4.5g de de pek sıkıntı yaşamıyordum o ara Turkcell'in 26 liralık bir paketine geçtim hoş ondan da çok memnun kalmıştım derken paket fiyatım ayda 80 lirayı dahi buldu. İçindeki şu birtakım 3 maymuncukları çözse iyi aslında o zamana kadar biraz seyahet yapalım bizde tabiki bundan sonra pekte faturalı seçmem gibi memnunsan devam edeceksin aslında bu bilgi kirliliği açısından pek memnun değilim sonuçta oyuncak değil bu işler ay sonu benim cepten çıkacak para e istediğim hizmet var diyorsun oda çıkmıyor buda alenen müşteriyi aptal yerine koymak oluyor gerçi hepsi öyle kıyaslama yapmak pek mümkün değil. Şu bilgi kirliliği dışında pekte sıkıntım yok ha böyle bir durum yaşanmış düzeltelim de yok. E dahada utanmadan memnunmusunuz uzatalımmı yada yeni paket önerelimmi deyip arayıncada mevcut paketten daha berbat bir paketle gelirsen o zaman eyvallah deriz. :)
En fazla 20 mbt gördüm tövbe estağfurullah dedim eve geldim 1 mbt i görünce çok şükür Vodafone yine aynı Vodafone dedim

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Arkadaşlar bir gerçek var ki kaliteyi ucuza alamazsınız, vodafone ve Telekom paketleri uygun fakat kapsama ve hız problemleri var, turkcell de fiyatlar yüksek ama kapsama ve hız problemi hiç yaşamadım. Bulunduğum yerde vodafone yanlızca band 8 den yayın yapıyor ve 3G/4G alabildiğim maksimum hız 1 mbps, aynı konumdan turkcellden 190 telekomdan 30mbps hız alabiliyorum.
Dogru ben uzun sure ikisini hatta üçüncüde kullandım. Bırısı pahalı ama bellı hızın altınada cok nadir dusuyor

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
En kesin çözüm Turkcell e geçmek sanırım hocam. Ben cihazımı Turkcell de 3G de kullanıyorum.

3MRAH

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi9SE
Konular
35
Hocam bunun nedeni telefondaki band20 nin silinmesi ben Mi9SE veya benzeri bir cihaz mı kullanıyorsunuz ? Eğer 4.5G nin 1-2 diş çektiği yerde ayarı sadece WCDMA yaparsanız inanınki daha hızlı oluyor bizzat kendim test ettim Band20'yi vodofone aktif olarak kullanıyor.

Üst Alt