Yardım MIX 2S Hard Brick.

esqiya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yunus
Cihazım
kenzo
Konular
2
açılışta mix logosunda yeniden başlatıyor kendini telefon. cihaz kilitli. fastboot tan rom yüklenmiyor. daha doğrusu yükleniyor ama mi logosunda yeniden başlatıyor kendini. stock recovery ekranında "this miui version can't be installed on this device" yazısı var. Tek çözüm EDL moduna alıp mi flash tool ile yükleme yapmaya çalıştığımda da "unauthorized xiaomi account" hatası alıyorum.

Yardımcı olabilecek bilgisi olan biri var mı acaba ?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam son kez sizi uyarıyorum, başka cihazlarda yapmış olabilirsiniz ama mix 2s de edl den rom atılmıyor yetkili mi hesabı istiyor. Eski mi flashlar direkt hata veriyor, yenisi de hesaba giriş yapınca yetkisiz diyor. Gerçekten artık kasıtlı yaptığınızı düşünüyorum bekleyin biraz ekran görüntüleri atıyım buraya da bir kez daha haksız olduğunuz belli olsun.
Kardeşim bir kere yaptım bende yardımcı olmak için yazdım neden yalan söyliyeyim ki elime ne geçecek

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

apeksx92

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
Mİ 8
Konular
5
Mi8
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Kardeşim bir kere yaptım bende yardımcı olmak için yazdım neden yalan söyliyeyim ki elime ne geçecek

Şimdi sizden son sözünüzü bekliyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Nazifkizmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nazif
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
2
Mi8

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eyvallah hocam tekrar gelir de bu cihazdan yaparsam bende atarım inşallah saygım var herkese ben size yalan söylüyorsunuz demedim ki

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

Belki yardimci olur,
Flash & Unbrick Mi MIX 2S by Test Point Method!:
İyi niyetinizden, sorunu olan arkadaşa yardımcı olma gayenizden asla bir şüphemiz yok. Arkadaşımızın sorununa benzer sorunları başka cihazlarda da olsa yaşayıp çözmüşsünüz ve arkadaşa da aynı yöntemleri önermeniz kadar doğal birşey yok. Forumların da amacı bu zaten. Tecrübelerimizi aktarmak.
Oysa, forumumuzda bulunmasından ve arkadaşımız olmasından gurur duyduğumuz, bir Xiaomi uzmanı gelip demiş ki, "hayır bu yöntem bu cihazda işe yaramaz. Çünkü Xiaomi bu cihazın EDL modunu kapatmış ve sadece Xiaomi'nin onayladığı hesaplar EDL'den rom yükleyebiliyor." Ama bir iki cihaza birkaç defa rom yükleme ile kendimizi uzman zannettiğimiz için karşınızdaki kişinin kim olduğuna bakmadan illaki kendimizi üstün görerek onu ezmeye çalışıyoruz. Ya önce kiminle tartıştığınıza bir bakın ne olur. Kimse size yalan söylüyorsunuz demiyor. Yanlış bilgi vermek ile yalan bilgi vermek arasında dağlar vardır. Yalan birşey yazdığınızda zaten anında forumdan uzaklaştırılırsınız. Arkadaş sizi uyarmış, bilmediğiniz cihazlar hakkında yorum yapmayın diye. Hala farklı cihazlardan örnekler veriyorsunuz. Yine uyarmış uzatmaya devam ediyorsunuz. Bundan sonrası artık iyi niyeti geçip farklı boyutlara geçiyor, lütfen bunun farkına varınız.
Xiaomi cihazları başka cihazlarla karıştırmayınız lütfen. Xiaomi'de bir modelin farklı versiyon romlarında bile bilmediğiniz bir sürü dert açabilirsiniz başınıza. En basit bir örnek vereyim. Mi4C diye bir model vardır. Bootloader kilidi ondan sonra çıkmıştı Xiaomi cihazlarında. Mi4C normalde Bootloader kilidine sahip değilken, belli bir versiyondan sonraki romlardan birini yüklediğinizde cihazın Bootloader'ı kilitlenir. Evet normalde herkese Xiaomi'nin sitesinden son versiyonu indir, Flash tool ile yada updater ile yükle denir değil mi? Değil işte. Böyle farklılıkları bilip ona göre yazmak gerekiyor. Aynı ilaçlar gibi. Kişinin neye alerjisi olduğunu tetkik edeceksiniz ve ondan sonra ilaç vereceksiniz değil mi? Bir cihazda sorun çözüldü diye başka cihaza da aynı şeyi önermek doğru değil. Hele hele konunun en bilgili kişisi, uzmanı uyardıktan sonra, ukalalık etmek değil, bilgilerinden faydalanmak gerekir. Umarım bundan sonra birisi (özellikle de bu kişi bir uzman ise) bizimle ters düşüncede birşey yazarsa onu ezmeye çalışmak yerine, "ya bu niye böyle diyor, dur bir nedenini sorayım bakayım, benim bilmediğim birşey mi var" diyerek bilgilerimizi geliştiririz.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Oyla:

syprinus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 5S 4/128
Konular
9
Konu seyri biraz değişmiş olsa da mix 2s alacaklar yada kullananlar için kilit detaylar açıklanmış ki,bir kaç gün önce cihaz önerisi istediğim bir konu açmıştım,eğer mix 2s alacak olursam kesinlitle bl kitlemeden rom kurarım,detaylar için teşekkürler.

Oyla:

ooemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Huawei
Konular
7
Mate 10 prosunu hard brick yaparak hiç etmiş biri olarak nasil brick ettiniz hocam. Xiâomi de mi artik bootloader acamaya kaapmaya roma roota karsi..

MIX 2S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
xiaomi neden boyke bi ise girdi gercekden.anlam veremiyorum edl modu kapamasinin mantikki bi sebebini goremiyorum kullanicilari zor durumda birakicak hareketler bunlar hep.

Oyla:

esqiya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yunus
Cihazım
kenzo
Konular
2
Mate 10 prosunu hard brick yaparak hiç etmiş biri olarak nasil brick ettiniz hocam. Xiâomi de mi artik bootloader acamaya kaapmaya roma roota karsi..

MIX 2S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

valla hocam bi rom yüklerken oldu yanlışlıkla bide kilitledim açık cihazı. hangi rom şu bişiy de hatırlamıyorum güzeldim o gece :) çektik cezasını.

Oyla:
Üst Alt