Rom miupro 7.11.9 mi cihaz kilitledi

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
mi4c cihazıma miuipro 7.11.9 romu kurdum ama geliştirici seçeneklerde cihaz kilitlenmiş olarak gösteriyor. romu kullanan böyle bir şeyle karşılaşan var mı? yardım edebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 23379852_1761388603872512_6559545008573908610_n.jpg
    23379852_1761388603872512_6559545008573908610_n.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 75

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
mi4c cihazıma miuipro 7.11.9 romu kurdum ama geliştirici seçeneklerde cihaz kilitlenmiş olarak gösteriyor. romu kullanan böyle bir şeyle karşılaşan var mı? yardım edebilir misiniz?
Romlaa alakalı bir sorun cihazın kilidi açık ama kilit açma durumu kısmından cihaz kilitli gösteriyor,birde minimal adb fastboot programını kurup fastboot moda alarak usb kablo ile cihazı bağlayıp fastboot oem device-info komutunu verin bakalım Device unlocked:kısmında false'mi yazacak.

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Romlaa alakalı bir sorun cihazın kilidi açık ama kilit açma durumu kısmından cihaz kilitli gösteriyor,birde minimal adb fastboot programını kurup fastboot moda alarak usb kablo ile cihazı bağlayıp fastboot oem device-info komutunu verin bakalım Device unlocked:kısmında false'mi yazacak.
hocam ben bu işleri hiç yapmadıgım için inana bilmiyorum dediklerini burdan okuyup anladıgım kadarıyla yapıcam inş ilk dediğiniz gibidir
[doublepost=1510669656,1510669556][/doublepost]
zahmet olmazsa bana tam detaylarıyla yazabilir misin hangi versiyonu kurmam gerek ve fastboot moda alırken oem işaretli mi olsun

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Linkte verdiğim minimal adb fastboot kurup cihaz güç tuşu ile kapatın usb kablo ile cihazı bilgisayara bağlayın sonra ses kısma ve güç tuşuna basarak cihazı fastboot moda alınız (cihazın ekranında fastboot yazısı ve tavşan belirir fastboot moda geçmiş demektir) sonra başlat kısmına cmd yazıp cmd ekranına şu komutu yazın fastboot devices yazıp enter tuşuna basın cihazı görüp görmediğini teyit cihazı görüyorsa fastboot oem device-info komutunu yazıp cmd ekranına tekrar enter tuşuna basın çıkan ikinci mesajda Device unlocked:true yada false yazar o kısımdan ekran görüntüsü atın.

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Linkte verdiğim minimal adb fastboot kurup cihaz güç tuşu ile kapatın usb kablo ile cihazı bilgisayara bağlayın sonra ses kısma ve güç tuşuna basarak cihazı fastboot moda alınız (cihazın ekranında fastboot ve tavşan işareti belirir fastboot moda geçmiş demektir) sonra başlat kısmına cmd yazıp cmd ekranına şu komutu yazın fastboot devices yazıp enter tuşuna basın cihazı görüp görmediğini teyit cihazı görüyorsa fastboot oem device-info komutunu yazıp cmd ekranına tekrar enter tuşuna basın çıkan ikinci mesajda Device unlocked:true yazarsa kilit açıktır false yazarsa kilit kapalıdır.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
şu videodaki gibi galiba bakarak yapmak daha garanti oluyor da saolasın bi deneyip tekrar yazayım hocam

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
şu videodaki gibi galiba bakarak yapmak daha garanti oluyor da saolasın bi deneyip tekrar yazayım hocam
Evet yapabilirsiniz anlattığım yöntemle aynı :)

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,3 KB · Görüntüleme: 39
  • 1.PNG
    1.PNG
    16,8 KB · Görüntüleme: 39

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
bu görmedi demek galiba :)
Cihazı fastboot moda alınız mı aldıysanız fasboot programının kurulu olduğu dizine girip shift tuşuna basılı tutup sol tuşuna basarak komut penceresini burada aç deyip tekrar fastboot devices komutunu yazın.

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Cihazı fastboot moda alınız mı aldıysanız fasboot programının kurulu olduğu dizine girip shihftdelete tuşuna basılı tutup sol tuşuna basarak komut penceresini burada aç deyip tekrar fastboot devices komutunu yazın.
aynen az önce yanlış yapmışım cihaz kilitliymiş napcam hocam kolay yolu var mı bu haldeyken kilidi açabileceğim bir yol

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
bu görmedi demek galiba :)
[doublepost=1510670946,1510670749][/doublepost]
az önce yanlış yapmışım şimdi yaptım ama evet kilitliymiş cihaz şansa bak ya
Recovery üzerinden rom yüklemekle kilidin kapanması ilginç miui pro roma cihazı kilitle leme özelliği mi eklediler acaba tam emin olmak için çin romu indirip mi flash ile fastboot denemek lazım aslında :)

Üst Alt