Rom MIUIPro bundan böyle Türkçe olacak :-)

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Arkadaşlar, bu hafta çıkacak beta sürümler Türkçe olacak... Stabil sürümlerede ekleyecez dediler, ama henüz hepsine eklendi mi onu bilmiyorum... Yükleyen olursa geri bildirim yapsın lütfen...

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Arkadaşlar, bu hafta çıkacak beta sürümler Türkçe olacak... Stabil sürümlerede ekleyecez dediler, ama henüz hepsine eklendi mi onu bilmiyorum... Yükleyen olursa geri bildirim yapsın lütfen...
Yarını beklemek zorundayız anlaşılan..
Üstadım birşey sormak istiyorum..
Miuipro kullanıyorum ve yarın çıkacak güncellemeyi, yüklerken wipe işlemlerini yapmama gerek var mı, yoksa direk twrp açıp install diyerek yükleyebilir miyim?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

SkyTurk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8
Meslek
Elektronik
Konular
9

hocam stabil varsa beta niye devam ediyor acaba ne yapalım stabil yükleyelimmi yoksa betalara devammı edelim.

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Yarını beklemek zorundayız anlaşılan..
Üstadım birşey sormak istiyorum..
Miuipro kullanıyorum ve yarın çıkacak güncellemeyi, yüklerken wipe işlemlerini yapmama gerek var mı, yoksa direk twrp açıp install diyerek yükleyebilir miyim?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
Üstüne wipe yapmadan yükle hocam, normalde sıkıntı olmaması gerekiyor...

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
hocam stabil varsa beta niye devam ediyor acaba ne yapalım stabil yükleyelimmi yoksa betalara devammı edelim.
Beta ayrı stabil ayrı hocam... Beta haftalık çıkmaya devam eder... Stabil ise çok daha uzun sürelerde çıkar...

mekin1380

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mekin
Cihazım
mi 8se
Konular
10
Beta ayrı stabil ayrı hocam... Beta haftalık çıkmaya devam eder... Stabil ise çok daha uzun sürelerde çıkar...
Peki stabil gelen cihazlarin beta surum leri yine 7.xx.x diyemi gider yoksa 9.xx.x diyemi gider

Sent from my ASUS_Z010D using Tapatalk

erenqwerty

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 5 64 gb
Konular
1
emeği geçenlere teşekkürler :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Stabil versiyonlar..
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam Sağolun Mi6'ya da stabil versiyon çıkartmışlar o zaman TÜrkçe olarak, karıştırayım siteyi. Suatsarı hocamda güzel bir konu hazırlarsa çok memnun oluruz, bu kadar emeğinin karşılığı olarak Miui Pro sağolsun meyvelerini vermeye başladı :)
[doublepost=1510217594,1510217515][/doublepost]
Peki stabil gelen cihazlarin beta surum leri yine 7.xx.x diyemi gider yoksa 9.xx.x diyemi gider

Hocam 7.x.x Betaların kodu; 7 -> 2017, 11 -> Kasım Ayı -> 2 ise yayınlanma tarihi.

9.x.x.x ise Normal Stabil sürümlerin kodu.

Birbirlerinden tamamen farklılar.
[doublepost=1510217923][/doublepost]gnys Hocam Şimdi sitelerine baktım, Mi6 için 9.1.2.0 yerine 9.0.4.0 var; fotoğrafta Sagit olarak 9.1.2.0 görünüyor ama. 8 Kasım'da güncellenmiş. Mi Note 2'de yine 8 Kasım'da güncellenmiş; fakat 9.1.2.0 sürümü var.

Acaba bu sürüm arasında ne farklar var?

suatsari Hocam 8 Kasım'da güncellenenlerin hepsinin Türkçe olduğunu düşünüyorum; çünkü siz Repo için TR dili verdikten sonra çıkartmışlar. Tabi emin olmak için denemek lazım ama.
[doublepost=1510218833][/doublepost]suatsari Hocam Mi6 için yayınlanan 9.0.4.0 Stabil versiyonunu indirdim fakat, Acaba bu romlarda Root yapılmış mı dahili olarak. Eğer roma Supersu gömüldüyse, Magisk kurmak sorun çıkaracaktır diye düşünüyorum. Denemeden aklıma bu geldi.

Birde 9.0.4.0 ve 9.1.2.0 arasındaki farkları görebileceğimiz yer varmı acaba bildiğiniz?

mekin1380

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mekin
Cihazım
mi 8se
Konular
10
Hocam Sağolun Mi6'ya da stabil versiyon çıkartmışlar o zaman TÜrkçe olarak, karıştırayım siteyi. Suatsarı hocamda güzel bir konu hazırlarsa çok memnun oluruz, bu kadar emeğinin karşılığı olarak Miui Pro sağolsun meyvelerini vermeye başladı :)
[doublepost=1510217594,1510217515][/doublepost]

Hocam 7.x.x Betaların kodu; 7 -> 2017, 11 -> Kasım Ayı -> 2 ise yayınlanma tarihi.

9.x.x.x ise Normal Stabil sürümlerin kodu.

Birbirlerinden tamamen farklılar.
[doublepost=1510217923][/doublepost]gnys Hocam Şimdi sitelerine baktım, Mi6 için 9.1.2.0 yerine 9.0.4.0 var; fotoğrafta Sagit olarak 9.1.2.0 görünüyor ama. 8 Kasım'da güncellenmiş. Mi Note 2'de yine 8 Kasım'da güncellenmiş; fakat 9.1.2.0 sürümü var.

Acaba bu sürüm arasında ne farklar var?

suatsari Hocam 8 Kasım'da güncellenenlerin hepsinin Türkçe olduğunu düşünüyorum; çünkü siz Repo için TR dili verdikten sonra çıkartmışlar. Tabi emin olmak için denemek lazım ama.
[doublepost=1510218833][/doublepost]suatsari Hocam Mi6 için yayınlanan 9.0.4.0 Stabil versiyonunu indirdim fakat, Acaba bu romlarda Root yapılmış mı dahili olarak. Eğer roma Supersu gömüldüyse, Magisk kurmak sorun çıkaracaktır diye düşünüyorum. Denemeden aklıma bu geldi.

Birde 9.0.4.0 ve 9.1.2.0 arasındaki farkları görebileceğimiz yer varmı acaba bildiğiniz?
Cok tesekkir ederim hocam xiaomi olunca illaki bir mantik yurutmem gerekirdi

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Hocam Şimdi Stabil olarak verilen Miui Pro Stabil 9.0.4.0 romunda Metainf kısmında Root mevcut. Sanırım Supersu. Acaba Bu Supersu'yu nasıl romdan çıkarabiliriz? Direk Magisk enjekte edebiliyorsak çok iyi olur; olmazsa Supersu'yu kaldırmak bile yeterli benim için.

Üst Alt