Soru MIUI8 Yayınlandı mı ?

TheMax

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Mi Max Prime
Konular
19
arkadaşlar xiaomi.eu sitesinde ( ) bu linkte miui8 yayınlanmış gözüküyor ama redmi note 3 yerine xiaomi.eu_multi_HMNote3_6.6.17_v8-5.0.zip böyle birşey yazıyor. bu rom doğrumudur redmi note 3 mtk için ?

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Hocam olaya güzel bakmışsınız saolun. Zaten kullandığınız cihazda çok multitasking beklemeyin 1 GB ram var sonuçta eski bir cihaz, lakin yani 3 GB ram le multitasking yapamam bana koydu yani. Çünkü eski cihazım hem lolipoptu sonra Marsmallow almıştı. Performans arttı gözle görülür derece ve onda yaptığım multitasking ı bunda hiç yapamıyorum 3 GB ram olmasına rağmen. Cm romda 1.5 gb rami geçmez büyük ihtimalle multitasking iyidir tahminimce de. Benim bildiğim cm romlar eski performansı düşmüş cihazlara yüklenir. Cihaz hizlansin kendine gelsin rahat etsin diye. Ben şimdi gitsem snapdragon 801 cihaza cm rom kursam çok abes olmaz mı sizce. Donanıma küfür eder gibi. Aslında kafaya koydum gibi miui 8 roma geçebilirim xiaomi.eu da indiririm. Kurarken cihazda sıfırlandıgindan kendine gelir hem.
Edit : bu arada bilirsin sen kardeşim bende de samsung galaxy s vardı. Yani az rom yuklemedim bende :D

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Direk TWRP ile geçeemezsiniz. Partisyon boyutları değişti. Önce EDL ile Marsmallow yükleyebilirsiniz veya 5.12.10 sürümüne Güncelleyici ile geçip daha sonra en son Marsmallow sürümüne geçebilrisiniz. Bilginiz olsun.

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Direk TWRP ile geçeemezsiniz. Partisyon boyutları değişti. Önce EDL ile Marsmallow yükleyebilirsiniz veya 5.12.10 sürümüne Güncelleyici ile geçip daha sonra en son Marsmallow sürümüne geçebilrisiniz. Bilginiz olsun.
Hadi ya twrp kurup ordan flasliyamiyor muyuz? Kuranlar böyle kurmuştu. Miui 8 için diyorum

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

gunebakanweb

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
3
Hocam ben mi4 de bu xiaomi.eu romuna bir türlü geçemedim. Su an global 7.1.2.0 stabil romu kullanıyorum. Xiaomi.eu miui8 romuna nasıl gecerim anlatabilirsiniz. Sistemi teke düşürme olayında bir yanlışlık oluyor telefon soft brick oluyor. Guncelleyiciden 5.12.10 u kuracağız bu romda iken twrp kurup onunla custom rom yükleme gibi miui8 imi kuracağız.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Hocam ben mi4 de bu xiaomi.eu romuna bir türlü geçemedim. Su an global 7.1.2.0 stabil romu kullanıyorum. Xiaomi.eu miui8 romuna nasıl gecerim anlatabilirsiniz. Sistemi teke düşürme olayında bir yanlışlık oluyor telefon soft brick oluyor. Guncelleyiciden 5.12.10 u kuracağız bu romda iken twrp kurup onunla custom rom yükleme gibi miui8 imi kuracağız.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayır dediğim sürüme ve ardından en son sürüme güncelleyiciden "Güncelleme paketini seç" deyip geçeceksiniz.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Ooo hemen herkes konuya yazmış ben eksik kalmayayım :D

byAndroid hocam bazı noktalardan size katılıyorum. Ama öncelikle v6, v7 ve v8 arasında çok ciddi bir fark bence yok. Yani v4'ten v5'e veya v5'ten v6'ya geçişte olduğu kadar belirgin bir değişiklik yok. Dolayısıyla büyük güncellemeler tam anlamıyla beni de tatmn etmed. Diğer yandan Mi4 özelinde konuşursak Android M sürümünün beta sreci olması gerekenden çok daha uzun oldu bu da ayrı bir eksi. Sürecin bu kadar uzaması v7 ve v8 arasındaki sürede v7'nin eksiklerinin kapatılmasına engel oldu bu da bir başka eksi. Şimdi Android M üzerine henüz alpha aşamasındaki v8 veriliyor ki bu da zaten tatminsiz hale getirilmiş kullanıcılarının memnuniyetsizliklerine tuz biber oluyor. Yani evet sürecin yönetilmesi konusunda bence de sınıfta kaldı ancak diğer yandan diğer firmalar Android M verememişken 2013'te çıkan mi3'e bile desteğini kesmedi. Ki bu oldukça büyük bir artı. Diğer yandan kullanıcılarının geri dönüşlerini dikkate alması, alpha romlarını bile kullanıcılarıyla beraber test edebilme cesaretini göstermesi gibi takdir edilmesi gereken işlere de imza attı. Yani özetle bence her ne kadar güncelleme sürecini mükemmel yönetememiş olsa da Xiaomi'ye güncelleme konusunda sınıfta kaldı demek biraz ağır bir tabir oluyor :)

Oyla:
Üst Alt