Soru MIUI8 Yayınlandı mı ?

TheMax

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Mi Max Prime
Konular
19
arkadaşlar xiaomi.eu sitesinde ( ) bu linkte miui8 yayınlanmış gözüküyor ama redmi note 3 yerine xiaomi.eu_multi_HMNote3_6.6.17_v8-5.0.zip böyle birşey yazıyor. bu rom doğrumudur redmi note 3 mtk için ?

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Öncelikle hocam bakın sizinde dediginiz gibi lolipop tabanını atladılar direk Marshmallow tabanına geçtiler. Bu benim için daha iyi kullanıcılar içinde lakin böyle yaparak güncelleme yi daha önce vermesi lazım! Neden bunu anlamak istemiyorsunuz. Mi 4 bu cihazın amirali değil mi? Madem diğer firmaların amiralleri Ocak - Şubat ayında güncelleme alıyor da,biz alamıyoruz. Evet multitasking konusunda Miui 7 bana göre rezalet. Ama bunu altta destekleyen kitkat sürümünün de parmağı var. Eee madem taban sorunlu değil sorunsuz. Adamlar neden Marshmallow verdiler? Neden lolipop verdiler. Hocam bakın android 2.2 froyo dan beri bu işin içindeyim ondan sonraki her sürümü kullandım. Neyin ne olduğu gayet iyi biliyorum. Eski cihazlarına Miui 8 vermesine güzel bişey diye belirttim zaten. Diğer firmalar napiyor diyorsunuz. Bir kere Apple bu kıyaslamaya sokmayın bile 2011 den beri piyasada olan iphone 4s kendi başına güncelleme konusunda kanıt tır. Tablet piyasa ile telefon piyasasını da birbirine karıştırmayın. Hangi firma 4 yıldır tabletine güncelleme veriyor? Apple ı güncelleme konusunda kimse eleştirmesin birkere? Ha eski cihazları yeni güncellemeler iyicene yavaşlatıyor bu bi gerçek zaten adamlar bile bile yapıyor bu ayrı bir mesele. Samsung dediniz adamlar orta segment diye tabir ettiğimiz galaxy j5 e Marshmallow çıktı. Taban nasıl önemsiz olur. İyi o zaman tabanı alalım Miui çalışsın kendi başına.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
MIUI7 olduktan sonra sizin için KitKat veya Marsmallow olmasının farkı nedir? Mesela Mi4 için MIUI7'de KitKat varken birden Marsmallow oldu. Peki soruyorum ne değişti? İkisi de MIUI7 ve özellikleri birebir aynı.

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
MIUI7 olduktan sonra sizin için KitKat veya Marsmallow olmasının farkı nedir? Mesela Mi4 için MIUI7'de KitKat varken birden Marsmallow oldu. Peki soruyorum ne değişti? İkisi de MIUI7 ve özellikleri birebir aynı.

Eski telefonumda çok şey değişmişti. Şuan cihazı hiç marshmallow da kullanmadım. O yüzden size soruyorum. Uygulama tepkilerinde, yada uygulama geçişlerinde hiç bir değişiklik olmadı mı?

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Anlamak istemiyorsun. Birde iOS 10 mu verselerdi zaten 5 yıldır guncelleme alıyor. J5 Evet bir yıl oldu donanım mi 4 ün yarısı. Madem seneye bakıyorsun 2 yılda mi 4 sadece miui sürümü atlamaktan başka ne yaptı? 30 dolarlık telefonda bile marshmallow var bizimkinde yok öyle söyleyim yada. Hayır eleştiri yapmak suç mu anlamıyorum. Ne babaniniz firması ne sulalenizin. Bende seviyorum miui yu ama elestirimi de yaparım. Xiaomi eu sitesine bakıyorum marshmallow verdiği 5 cihaz var zaten 3 ü aynı donanımlı . Belkide 5-6 ay oldu global beta, betadan çıkamadı en iyi siz biliyorsunuz bunları. Hala övme çabası neden kardeşim. Betayi kullanıcılara sunuyor stabil çabuk çıksın diye. Ona rağmen nafile. Kapalı test yapsalar 2 senede verecekler o zaman. Gerçekleri söylüyorum burda haksız konuma düşüyorum. Yazdıklarımın neresi yanlış yada yalan!

MIUI sürümü atlıyor işte daha ne yapsın anlamıyorum. Ne farkı olacak MIUI8 olduktan sonra Android 4 ile çalışsa ne fark edecek, Android 234556 ile çalışsa ne fark edecek? Hepsi MIUI8 olacak ve birebir aynı şekilde çalışacak. Eleştiri sıkıntı değil yerinde olduktan sonra ama temelsiz eleştiri olunca sıkıntı oluyor bu dedikleriniz. Global konusunda haklısınız sallıyorlar gibime geliyor ama Global kullanmak zorunda değilsiniz ki geçin Xiaomi.eu ROM'larına. Onlar Stabil Marsmallow Çin sürümlerinin çevrilmiş hali zaten. Bakın BETA ile Stabil'i şöyle ayırmak lazım. MIUI bir süre geliştirilip bırakılan bir sistem değil. Sürekli geliştirme sürecinde olan bir sistem. BETA'dan çıkmaması lazım çünkü her zaman bir şeyler deneniyor. BETA'da test edilip onaylanan özellikler Stabil sürümlere ekleniyor. MIUI7 çıktı, sonra 7.1, 7.2, 7.3 gibi gibi ara stabil sürümlerle de bu özellikleri içeren stabil sürümler yayınlandı.

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Eski telefonumda çok şey değişmişti. Şuan cihazı hiç marshmallow da kullanmadım. O yüzden size soruyorum. Uygulama tepkilerinde, yada uygulama geçişlerinde hiç bir değişiklik olmadı mı?

Adı üstünde eski telefonunuzda. Onların arayüzleri saf Android arayüzü ile örtüşen arayüzler ama bu konuda MIUI başlı başına bir derya. Deneyip görebilirsiniz fark var mı, yok mu...

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Adı üstünde eski telefonunuzda. Onların arayüzleri saf Android arayüzü ile örtüşen arayüzler ama bu konuda MIUI başlı başına bir derya. Deneyip görebilirsiniz fark var mı, yok mu...
Size soruyorum hocam işte. Bunun cevabını bile veremiyorsunuz objektif şekilde. Şu yönden de söylüyorum cihazı kapatıp açtığımda 2 gün multitasking de sorun yok. Ondan sonra bozuluyor ram tavan yapıyor. Her Android sürümü daha iyi bellek optimasyonuyla geliyor. Ben zaten sadece Android sürümüne değil miui 7 yede suç buluyorum. İkisi birbirini tamamlıyor

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Size soruyorum hocam işte. Bunun cevabını bile veremiyorsunuz objektif şekilde. Şu yönden de söylüyorum cihazı kapatıp açtığımda 2 gün multitasking de sorun yok. Ondan sonra bozuluyor ram tavan yapıyor. Her Android sürümü daha iyi bellek optimasyonuyla geliyor. Ben zaten sadece Android sürümüne değil miui 7 yede suç buluyorum. İkisi birbirini tamamlıyor

Bunu daha Mi4'ü alalı 1 ay olmamış birine sorarsanız elbette net cevap veremez. Ben aldığımdan beri Marsmallow'da kullandım memnun değilim açıkçası. Ablam daha önce kullanmıştı. KitKat sürümündeki RAM kullanımı daha dengeli gibiydi bence.

Oyla:

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13

2011 de ilk çıktığı zamanlarda almıştık. Hâlen kullanıyorum Galaxy Note cihazımı. Android 2.3.4 den Android 3.x hariç ,Android 6 dahil her sürümü kullandım. Zaman geldi nerdeyse her tabana Miui portladım ve kullandım. Denediğim bütün romlarda (MM dahil) sürüm numarası arttıkça optimizasyon yapılıyor deniliyor. Ancak 2.3.x hariç hiç birinde Multitask olayı 2günü çıkarmıyor.Ancak gariptir 2.3.x de 1 hafta kapatma. Problem olmuyor. Belki cihaz eski 1gb ram var ama 2.3.x hariç hepsinde aynı sıkıntı var. 2.günün sonunda Ram tamamen doluyor. Yeniden başlatmak gerekiyor. Suç bana göre, benim cihazıma göre Miui 7 de değil, direkt Androidin kendisinde. Bunu da Mi4 için şöyle test edebilirsiniz.
Aynı sürüm numaralı CM romu veya başka bir rom ile deneyin. Durum 2.günün sonunda belli olur. En sonda isterseniz Windows ile Android arasındaki Multitask olayını test edebilirsiniz. Test ederseniz bilgilendirin lütfen :) .

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
2011 de ilk çıktığı zamanlarda almıştık. Hâlen kullanıyorum Galaxy Note cihazımı. Android 2.3.4 den Android 3.x hariç ,Android 6 dahil her sürümü kullandım. Zaman geldi nerdeyse her tabana Miui portladım ve kullandım. Denediğim bütün romlarda (MM dahil) sürüm numarası arttıkça optimizasyon yapılıyor deniliyor. Ancak 2.3.x hariç hiç birinde Multitask olayı 2günü çıkarmıyor.Ancak gariptir 2.3.x de 1 hafta kapatma. Problem olmuyor. Belki cihaz eski 1gb ram var ama 2.3.x hariç hepsinde aynı sıkıntı var. 2.günün sonunda Ram tamamen doluyor. Yeniden başlatmak gerekiyor. Suç bana göre, benim cihazıma göre Miui 7 de değil, direkt Androidin kendisinde. Bunu da Mi4 için şöyle test edebilirsiniz.
Aynı sürüm numaralı CM romu veya başka bir rom ile deneyin. Durum 2.günün sonunda belli olur. En sonda isterseniz Windows ile Android arasındaki Multitask olayını test edebilirsiniz. Test ederseniz bilgilendirin lütfen :) .

Hocam olaya güzel bakmışsınız saolun. Zaten kullandığınız cihazda çok multitasking beklemeyin 1 GB ram var sonuçta eski bir cihaz, lakin yani 3 GB ram le multitasking yapamam bana koydu yani. Çünkü eski cihazım hem lolipoptu sonra Marsmallow almıştı. Performans arttı gözle görülür derece ve onda yaptığım multitasking ı bunda hiç yapamıyorum 3 GB ram olmasına rağmen. Cm romda 1.5 gb rami geçmez büyük ihtimalle multitasking iyidir tahminimce de. Benim bildiğim cm romlar eski performansı düşmüş cihazlara yüklenir. Cihaz hizlansin kendine gelsin rahat etsin diye. Ben şimdi gitsem snapdragon 801 cihaza cm rom kursam çok abes olmaz mı sizce. Donanıma küfür eder gibi. Aslında kafaya koydum gibi miui 8 roma geçebilirim xiaomi.eu da indiririm. Kurarken cihazda sıfırlandıgindan kendine gelir hem.
Edit : bu arada bilirsin sen kardeşim bende de samsung galaxy s vardı. Yani az rom yuklemedim bende :D

Oyla:

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
byAndroid
CM romları dediğiniz gibi performans için yükleyenlerde var saf bi cihaz isteği olup yükleyenlerde var ya da sırf geliştirme amaçlı fantezi niyetine yükleyenlerde var. Ben bu saydıklarımın hepsini yaptım. :D
Android 4.4 ile hayatımıza giren, ART denilen zamazingo deneyimlerime göre Android 6.0 ile oturaklı bir yapıya bürünmüş. Şuan kısmende olsa eskiye göre performans daha iyi. Uygulamalar nispeten daha hızlı açılıyor. Telefonun açılması işkence gibi. 3-4dk sürüyor. ART kaynaklı uygulamaların boyutu %30-40 büyüyor. Ancak multitask olayı gene 2.gün cortluyor. Ram gene 2.gün doluyor.
Miui 8 için Port aracı PatchRom Tool'un yayımlanmasını bekliyorum. Cihazıma MM tabanlı Miui8 port edip performans değerlendirmesi yapacağım.

Galaxy S arkadaşımda vardı. Az kurcalamadık onu. Hey gidi günler hey...

Son düzenleme:
Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
byAndroid
CM romları dediğiniz gibi performans için yükleyenlerde var saf bi cihaz isteği olup yükleyenlerde var ya da sırf geliştirme amaçlı fantezi niyetine yükleyenlerde var. Ben bu saydıklarımın hepsini yaptım. :D
Android 4.4 ile hayatımıza giren, ART denilen zamazingo deneyimlerime göre Android 6.0 ile oturaklı bir yapıya bürünmüş. Şuan kısmende olsa eskiye göre performans daha iyi. Uygulamalar nispeten daha hızlı açılıyor. Telefonun açılması işkence gibi. 3-4dk sürüyor. ART kaynaklı uygulamaların boyutu %30-40 büyüyor. Ancak multitask olayı gene 2.gün cortluyor. Ram gene 2.gün doluyor.
Miui 8 için Port aracı PatchRom Tool'un yayımlanmasını bekliyorum. Cihazıma MM tabanlı Miui8 port edip performans değerlendirmesi yapacağım.

Galaxy S arkadaşımda vardı. Az kurcalamadık onu. Hey gidi günler hey...

Yani hocam cihazdan cihaza çok değişiyor tepkimeler. Galaxy s e de lolipop çıkmıştı mesela kaç yıllık cihaz yuklemistim cihaz daha kötü oldu. En iyi performans jeally beandaydi Galaxy s için diyorum. Neyse konuyu uzattık ileriki günlerde değişiklik yaparsam cihaz konusunda gelişmeleri belirtirim . Şu multitasking le cihazdan soğudum çünkü.

Oyla:
Üst Alt