Haber MIUI6 Global Stable Türkçe Dil geldi!

Arkadaşlar merhaba,

Bugün MIUI6 Global Stable yüklemiştim. Daha sonra bir de güncelleme geldi. Güncellemeden sonra telefona Türkçe dil seçeneği geldi. Bu haber önceden verildiyse kusura bakmayın. Çok sevinçliyim şu an hemen yazayım dedim. Eğer ilk ben veriyorsam bu haberi ne mutlu bana :) Güncellemeden sonra versiyon MIUI 6.5.1.0(KXDMICD) Kararlı yazıyor(Telefonum Mi4 LTE). Bilginize :) 

Bu işlemler sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silinecek. Dolayısıyla yedek almayı kesinlikle ihmal etmeyin.

smyrniankiwi' Alıntı:
lyldz' Alıntı:
http://bigota.d.miui.com/V6.5.1.0.KXDMICD/miui_MI3WMI4WGlobal_V6.5.1.0.KXDMICD_9c7101302c_4.4.zip

güncel mi4 için 6.5.1.0 KXDMICD sürümü.cihaza kopyalayıp updater ile güncelleyin

cantara' Alıntı:
@smyrniankiwi hocam burada sumer61 hocam çok güzel anlatmış, 

http://www.forum.miuiturkiye.net/showthread.php?tid=2397&pid=22253#pid22253

ben de ilk mesajı yeniden düzenledim bir göz atar mısınız?

@cantara hocam isterseniz ilk mesajı tekrardan düzenleyin. @lyldz arkadaşın paylaşmış olduğu rom ile ota'dan güncelleme yapmaya gerek kalmadan direkt 6.5.1'e, dolayısıyla türkçe'ye ulaşabiliyoruz. ben de denemiş biri olarak paylaşayım bu durumu. arkadaşlar boşuna kendini heba etmesin.

1-updater'a girip rom'u kurun
2-telefon açılınca kapatıp ses açma ve güç tuşu ile recovery'e girin
3-wipe all data yapın
4-reboot dedikten sonra sistemi tekrar başlatın (latest yazan seçilecek)
5-gelen ekranda önce türkçe, daha sonra lokasyon olarak da türkiye'yi seçip yolunuza devam edebilirsiniz.

emeği geçenlere teşekkürler.

dipnot: geliştirici rom'undaki icon'lar çok daha güzeldi. bunları beğenmedim çerçeveli çerçeveli :)

Eğer yukarıdaki yöntemle olmaz ise;

Türkçe Dil İçeren Güncellemeyi Yükleyebilmek İçin :

Bu işlemler sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silinecek. Dolayısıyla yedek almayı kesinlikle ihmal etmeyin.

1)   Global Stable rom dosyasını indirin ver telefonunuza kopyalayın.

2) Telefonunuzdaki Güncelleyici/Güncelleme/Updater uygulamasına girin. (Kullanıdığınız rom versiyonuna göre isim farklılık gösterebilir, mavi kare içerisindeki yukarıyı gösteren beyaz ok)

3) Sağ üst köşede yer alan çember içindeki üç nokta bulunan simgeye tıklayın.

4) Güncelleme paketini seç seçeneğini seçin

5) İndirdiğiniz rom dosyasını gösterin ve yüklenmesini bekleyin.

6) Yükleme bittikten sonra telefonu yeniden başlatın.

7) Bu aşamada telefonunuzda çok fazla hata mesajı alacaksınız. Bu mesajları gidermek için telefondaki verileri temizlememiz gerekli.

8) Telefonunuzu kapatın.

9) Ses Açma ve Güç tuşlarına beraberce basarak açılmasını bekleyin.

10) Gelen ekrandan English/Wipe/Wipe all data seçeneklerini seçin. 

11) Wipe (Silme) işlemi tamamlandığında reboot diyerek telefonunuzu yeniden başlatın.

12) Telefonunuz yeniden başladığında ilk kurulum aşaması son derece önemli. Mi hesabınızı ve bir wifi ağına bağlanmayı kesinlikle atlamayın. (Dil olarak tercihen İngilizce seçebilirsiniz)

13) Kurulumu tamamladıktan sonra updater uygulamasına girin ve güncellemeyi bulmasını bekleyin.

14) Güncelleme geldiğinde yükleyin ve telefonunuzu yeniden başlatın.

15) Telefonunuz açıldıktan sonra settings/other settings/language and input/system language yolunu izleyin ve listeden Türkçe'y seçin.

Hayırlı olsun :)

NOT: Telefonunuzdaki resim, video, belge vb. verilerin silinmemesi için CWM (veya benzeri) bir custom recovery yüklemesi yapıp wipe işlemini oradan yapabilirsiniz.

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
troyous' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Bugün MIUI6 Global Stable yüklemiştim. Daha sonra bir de güncelleme geldi. Güncellemeden sonra telefona Türkçe dil seçeneği geldi. Bu haber önceden verildiyse kusura bakmayın. Çok sevinçliyim şu an hemen yazayım dedim. Eğer ilk ben veriyorsam bu haberi ne mutlu bana :) Güncellemeden sonra versiyon MIUI 6.5.1.0(KXDMICD) Kararlı yazıyor(Telefonum Mi4 LTE). Bilginize :) 

Valla yorumlara bakınca, pek kolay olmamış kimse için, akşam deneyeceğim bende sonucu yazarım...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Aslında Orijinal recovery ile yükleme yapan arkadaşlardan biri wipe işleminin uygulamaları silip silmediğine ilişkin bir geri dönüş yapsa hızlı bir rehber hazırlayabiliriz...

lyldz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Lütfi
Cihazım
RN 3 Pro
Konular
8
Wipe data yapılmadigi sürece silmemesi lazim

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
@lyldz hocam wipe içerisinde yanlış hatırlamıyorsam 3 adet seçenek vardı. Biri cache temizliyordu, biri user data diğeri de full wipe. Bunlardan biri telefondaki tüm uygulamaları, ayarlardan verileri temizle demişiz gibi temizliyordu. Yani uygulamalar, rehber vs. her şey kalıyordu. Sadece sıfırlanıyordu. Tabii yanlış da hatırlıyor olabilirim o nedenle bir arkadaşın teyit etmesini bekliyorum :D 

xxSpecter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
RM 3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Miui.en sitesine fastboot yüklenene kadar yüklemeyeceğim. Heyecan olsun az. 

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
cantara' Alıntı:
Aslında Orijinal recovery ile yükleme yapan arkadaşlardan biri wipe işleminin uygulamaları silip silmediğine ilişkin bir geri dönüş yapsa hızlı bir rehber hazırlayabiliriz...

Selam, miui telefonlarda rom yüklemek için 2 adet sistem vardır (ki sadece bu özellik bile miui yi özel kılıyor)  sisteminiz 1 de kuruluysa yeni yüklediğiniz rom sistem 2 ye kurulur (sorun çıkarsa çalışan sisteminizi rebot ederek dönebilirsiniz)

Sistem şöyle işler; rom kurulduktan sonra miui varolan sisteminizdeki kişisel ayarlarınızın geçici bir yedeğini alıp bunu yeni kurulan roma entegre etmeye çalışır, fakat bu özellik rom farklılıkları ve türkçe dil eklenmiş romlar yüzünden problem çıkartır...

Onun için yeni romu kurduktan sonra wipe (temizlik) yapıp yeni romunuzu öyle açınız, kişisel ayar ve uygulamarı dert ediyorsanız, var olan sisteminizde miui'nin kendi yedekleme uygulaması ile yedek alın, yeni romu açtıktan sonra yedekleme uygulamasını açarak önceki romda aldığınız yedeği geri yükleyin, ve yeni romu kendi ayar ve uygulamalarınızla kullanmaya devam edin....

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
cantara' Alıntı:
@xxspecter evet doğru hocam

@smyrniankiwi hocam ben full wipe yapıp yükledim dolayısıyla bendeki her şey gitti. Ama siz yükleyecekseniz önce orijinal recovery'den bir deneyin. MIUI recovery'sinde wipe yapılsa bile sadece uygulama verileri siliniyordu diye hatırlıyorum.

@ByKatre hayır hocam normal stabilden tek farkı fazladan türkçe olması :)

@lyldız evet hocam artık doğru artık resmi olarak MIUI'de Türkçe var :D

Arkadaşlar bu arada en.miui.com üzerinden indirilen stable romda yeni güncellemenin görülebilmesi için mi hesabınızın telefonda olması gerekli. Yani kurulum yaparken mi hesabınızı da mutlaka girin. Bir diğer hatırlatma da google için. 6.4.3.0'da google uygulamaları tam olarak gelmiyor ancak 6.5.1.0'da hepsi tam ayrıca google yüklemekle uğraşmıyorsunuz.

Hocam ablama Türkçe olsun diye Multi ROM yükledik haftalık hatalardan sıkıldı. :)

troyous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi4-LTE
Konular
7
Ben Global Stable Romu yüklemeden önce ne olur ne olmaz diye wipe all data yapmıştım sorun çıkmadı. Vallahi bendeki de acemi şansı. Telefonu daha yeni aldım. Dün gece ilk defa global rom yükledim anında güncelleme geldi Türkçe oldu. Ben de başta şaşırdım, inanamadım :) Türkçe MIUI bi harika dostum :cool:

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
24
catlax66' Alıntı:
emeğimizin karşılığını almak gurur verici daha kendimiz kullanamasakta

Tebrikler hocam. Tüm modeller için global Rom-da yayınlandımı?

Üst Alt