Haber MIUI6 Global Stable Türkçe Dil geldi!

Arkadaşlar merhaba,

Bugün MIUI6 Global Stable yüklemiştim. Daha sonra bir de güncelleme geldi. Güncellemeden sonra telefona Türkçe dil seçeneği geldi. Bu haber önceden verildiyse kusura bakmayın. Çok sevinçliyim şu an hemen yazayım dedim. Eğer ilk ben veriyorsam bu haberi ne mutlu bana :) Güncellemeden sonra versiyon MIUI 6.5.1.0(KXDMICD) Kararlı yazıyor(Telefonum Mi4 LTE). Bilginize :) 

Bu işlemler sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silinecek. Dolayısıyla yedek almayı kesinlikle ihmal etmeyin.

smyrniankiwi' Alıntı:
lyldz' Alıntı:
http://bigota.d.miui.com/V6.5.1.0.KXDMICD/miui_MI3WMI4WGlobal_V6.5.1.0.KXDMICD_9c7101302c_4.4.zip

güncel mi4 için 6.5.1.0 KXDMICD sürümü.cihaza kopyalayıp updater ile güncelleyin

cantara' Alıntı:
@smyrniankiwi hocam burada sumer61 hocam çok güzel anlatmış, 

http://www.forum.miuiturkiye.net/showthread.php?tid=2397&pid=22253#pid22253

ben de ilk mesajı yeniden düzenledim bir göz atar mısınız?

@cantara hocam isterseniz ilk mesajı tekrardan düzenleyin. @lyldz arkadaşın paylaşmış olduğu rom ile ota'dan güncelleme yapmaya gerek kalmadan direkt 6.5.1'e, dolayısıyla türkçe'ye ulaşabiliyoruz. ben de denemiş biri olarak paylaşayım bu durumu. arkadaşlar boşuna kendini heba etmesin.

1-updater'a girip rom'u kurun
2-telefon açılınca kapatıp ses açma ve güç tuşu ile recovery'e girin
3-wipe all data yapın
4-reboot dedikten sonra sistemi tekrar başlatın (latest yazan seçilecek)
5-gelen ekranda önce türkçe, daha sonra lokasyon olarak da türkiye'yi seçip yolunuza devam edebilirsiniz.

emeği geçenlere teşekkürler.

dipnot: geliştirici rom'undaki icon'lar çok daha güzeldi. bunları beğenmedim çerçeveli çerçeveli :)

Eğer yukarıdaki yöntemle olmaz ise;

Türkçe Dil İçeren Güncellemeyi Yükleyebilmek İçin :

Bu işlemler sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silinecek. Dolayısıyla yedek almayı kesinlikle ihmal etmeyin.

1)   Global Stable rom dosyasını indirin ver telefonunuza kopyalayın.

2) Telefonunuzdaki Güncelleyici/Güncelleme/Updater uygulamasına girin. (Kullanıdığınız rom versiyonuna göre isim farklılık gösterebilir, mavi kare içerisindeki yukarıyı gösteren beyaz ok)

3) Sağ üst köşede yer alan çember içindeki üç nokta bulunan simgeye tıklayın.

4) Güncelleme paketini seç seçeneğini seçin

5) İndirdiğiniz rom dosyasını gösterin ve yüklenmesini bekleyin.

6) Yükleme bittikten sonra telefonu yeniden başlatın.

7) Bu aşamada telefonunuzda çok fazla hata mesajı alacaksınız. Bu mesajları gidermek için telefondaki verileri temizlememiz gerekli.

8) Telefonunuzu kapatın.

9) Ses Açma ve Güç tuşlarına beraberce basarak açılmasını bekleyin.

10) Gelen ekrandan English/Wipe/Wipe all data seçeneklerini seçin. 

11) Wipe (Silme) işlemi tamamlandığında reboot diyerek telefonunuzu yeniden başlatın.

12) Telefonunuz yeniden başladığında ilk kurulum aşaması son derece önemli. Mi hesabınızı ve bir wifi ağına bağlanmayı kesinlikle atlamayın. (Dil olarak tercihen İngilizce seçebilirsiniz)

13) Kurulumu tamamladıktan sonra updater uygulamasına girin ve güncellemeyi bulmasını bekleyin.

14) Güncelleme geldiğinde yükleyin ve telefonunuzu yeniden başlatın.

15) Telefonunuz açıldıktan sonra settings/other settings/language and input/system language yolunu izleyin ve listeden Türkçe'y seçin.

Hayırlı olsun :)

NOT: Telefonunuzdaki resim, video, belge vb. verilerin silinmemesi için CWM (veya benzeri) bir custom recovery yüklemesi yapıp wipe işlemini oradan yapabilirsiniz.

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
(4 saat Önce)55_sms Yazdı:
arkadaşlar bana çinden mi note 16gb geldi. ve doğal olarak çince ve ingilizçe dil seçenekleri var. acaba bu MIUI 6.5.1.0(KXDMICD) sürümünü yüklesem olurmu. sıkıntı verir mi. tskler.
Bu surum mi3 ve mi4 icin.henuz note serisi icin global yani icinde turkxe olan surum yok.mecburen ngilizce kullanabilirsiniz stabil romu.en mantiklisi turkxenin de icinde bulundugu multi romu flaslamak

tskler...

mersinyapici3

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
TC GamzeMersin Yapıcı
Konular
8
Merhaba kardesim redmi note 4g icin stabil rom mu tercih ederdin multi mi? Sanirim sen stabil kullaniyorsun + lar - ler nedir yazabilir misin???

DoqanCann

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Doğancan ÖZt
Konular
0
Bilmiyorum doğru yeremi soruyorum ama samsung galaxy s3'e de ota güncellemelerinde Türkçe versiyon olarak güncelleme geliyor mu ?

gunayy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
3
Yönlendirme gelen arama

Merhaba. miui v6 note 3 e kurmayı düşünüyorum. V5te sorun yoktu ama v6 da sorun olduğunu duydum test edebilirmisiniz?
Konu Şu: Ev telefonumu cebime yönlendirdim. Evimi aradıklarında cebim çalarken "YÖNLENDİRİLMİŞ ARAMA" şeklinde ifadenin çıkmasını istiyorum. V5' te bu çıkıyordu. V6'da kaybolmuş. Eüer miui 6 kullanıyorsanız test edebilirmisinmiz ltf?

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
hocam link çalışmıyor dosyayı tekrar upload eder misiniz?
Site çöktüğünde yedeğe dönüldü, o yüzden uçmuş link, malesef bendede yok şuan

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt