Rehber [MIUI10]Xiaomi Mi A2 Yükleme Rehberi

Sahanb

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Umit
Cihazım
Resmi note 3
Konular
0
Herkese selamlar,

Yaptığım hataları tekrar kontrol ederek kendim düzelttim ve yükleme tamamdır.

Benim kadar acemisi olup bu işi yapmakta zorlanan arkadaşlar için yaşadığım sorunları nasıl aştığımı kısaca özetlemek istiyorum.

Öncelikle bootloader kilidini açtım fakat açılmamış hatası aldım. Bu sorunu MiToolkit içinden unlock adımını takip ederek unlock critical dedim ve bootloader kilidini açtım.

Sonrasında edl mode a geçmeyi bilemediğim için bunu da yine toolkit ile yapıldığını öğrendim.

Sonrasında twrp yüklemesinde sorun yaşadım bunu da minimal adb klasörü içine twrp imajını kopyaladım ve oradan gerçekleştirdim. Fakar bu noktada kritik bir hata oldu. wipe data kısmında hafızaya ulaşamadı burada benden şifre istedi. Şifreyi girmeden devam ettiğimde de hafızaya ulaşılamadı diyor.

Bu noktada wipe data seçeneği altında format data deyip çıkan ekranda onay için yes yazıp datayı sildim, sonrasında bilgisayar telefon hafızasına erişime izin verdi. telefon hafızasına indirdiğim miui 10 dosyasını kopyalayıp install diyerek kurulumu tamamladım.

Bu işlemi yapmak için para bile vermeye hazırdım fakat iş başa düşünce çözülüyormuş. :)

Herkese selamlar, teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

s.a. kardesim ben de miui 9 rom u a2 port etmeyi düşünüyorum... merak ettigim sizin yuklediginiz miui rom hic guncelleme aldi mi..siz tam olarak hangi rom u yuklediniz?

sdkgirgin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sadık
Cihazım
mi a2
Konular
4

s.a. kardesim ben de miui 9 rom u a2 port etmeyi düşünüyorum... merak ettigim sizin yuklediginiz miui rom hic guncelleme aldi mi..siz tam olarak hangi rom u yuklediniz?

Ben burada konu altında paylaşılan romu yükledim suan 10 kurdum. Gayet sorunsuz kullanıyorum. İlk önce 9 yükledim güncelleme ayarlarımı kapatmak için girdiğimde direk gğncelleme geldi falat yüklemedim. Sonra 10a yükselttim. Çünkü indirip yüklediğim 9 çin versiyonu tr dil desteği yok. Ama şu da bir seçenek, bu işlemi yaparken eğer 9un global romu ile yapılabiliyorsa işlem 9 yüklenerek sonlandırılabilir. Youtube da ispanyol bir arkadas ta uzun uzun video çekmiş onu da izledim tavsiyemdir güzel anlatımı var. O da 9 değil 10 kuruyor. Detayını nedenini bilmiyorum ama her yerde 10 kurulumu anlatılıyor. 9 kuruluyor mu nasıl bi yol izlenmeli onu bilmiyorum.

Sahanb

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Umit
Cihazım
Resmi note 3
Konular
0
Ben burada konu altında paylaşılan romu yükledim suan 10 kurdum. Gayet sorunsuz kullanıyorum. İlk önce 9 yükledim güncelleme ayarlarımı kapatmak için girdiğimde direk gğncelleme geldi falat yüklemedim. Sonra 10a yükselttim. Çünkü indirip yüklediğim 9 çin versiyonu tr dil desteği yok. Ama şu da bir seçenek, bu işlemi yaparken eğer 9un global romu ile yapılabiliyorsa işlem 9 yüklenerek sonlandırılabilir. Youtube da ispanyol bir arkadas ta uzun uzun video çekmiş onu da izledim tavsiyemdir güzel anlatımı var. O da 9 değil 10 kuruyor. Detayını nedenini bilmiyorum ama her yerde 10 kurulumu anlatılıyor. 9 kuruluyor mu nasıl bi yol izlenmeli onu bilmiyorum.

İlginiz icin tşk ederim

emirhankrkmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Mi A2
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

arkadaşlar verilen stock rom dosyasına girince images dosyası neden çıkmıyor

Son düzenleme:

Byzaza63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi a2
Konular
0
Kardeşim bu konuda yardım eder misin
A2 kullanan tüm forum üyelerine selamlar.
Kurulum;
1-Bootloader kilidi açık olmalı
2-A2 için Stock ROM dosyasını indiriniz.
3-Mi 6X MIUI 9 ROM dosyasını indiriniz.
4-İndirdiğimiz A2 ve 6X dosyalarını rar'dan çıkarınız.
5-Stock ROM dosyasına girerek image klasörünün içerisinde ki şu dosyaları kopyalayın.
*abl.elf
*prog_emmc_firehose_Sdm660_ddr.elf
*prog_emmc_firehose_Sdm660_lite.elf
6-Kopyaladığınız dosyaları 6X'in image klasörünün içerisine yapıştırın.
7-Cihazınızı EDL moduna alın ve USB kablo ile PC'ye bağlayın.
8-MiFlash uygulamasını indirin ve kurun. MiFlash
9-MiFlash'ı açın ve 6X MIUI klasörünü gösterin.
10-Reflesh butonuna tıklayın, Clean all'ı seçerek Flash yazısına tıklayın.
11-Cihazın boot atmasını bekleyiniz.
12-Cihaz açıldıktan sonra hiçbir şekilde sistem güncellemesi yapmıyoruz ve geliştirici seçeneklerinden otomatik güncellemeyi deaktif ediyoruz.
13-MIUI 10'u indiriniz.
14-İndirdiğiniz Zip dosyasını açın ve ''firmware-update'' dosyasını siliniz.
15-TWRP indiriniz. TWRP
16-Cihazı fastboot moduna alınız.
17-CMD'yi açınız ve şu kodu giriniz;
Kod:
fastboot boot twrp-3.2.1-test-wayne.img
18-Cihazınız TWRP modunda açıldığında sırasıyla wipe > Advanced wipe > david/cache/data seçiyoruz.Buraya dikkat SYSTEM bölümünü asla seçmiyoruz.
19-TWRP üzerinden MIUI 10 dosyasını flashlıyoruz.
20-İşlem tamam, güle güle kullanmanız dileği ile.

*EĞER KAMERAYA BAĞLANILAMIYOR HATASI ALIRSANIZ. KAMERA>AYARLAR>DÜŞÜK IŞIKLI FOTOĞRAFLARI İYİLEŞTİR BÖLÜMÜNÜ DEVRE DIŞI BIRAKIN.
*KAMERA İÇİN İKİNCİ YÖNTEM LİNKTE Kİ DOSYAYI TWRP İLE FLASHLAYINIZ.
*A2 CİHAZIM OLMADIĞINDAN İŞLEMLERİ ŞAHSIM OLARAK DENEMEDİM, NE SONUÇ ÇIKAR BİLMİYORUM.BU NEDENLE HERHANGİ BİR OLUMSUZLUKTA SORUMLULUK KABUL ETMEDİĞİMİ BİLMENİZİ İSTERİM.
*ANA KONUYU İNCELEMEK İSTERSENİZ BUYRUN;
Kardeşim bu konuda yardımcı olur musun
Yukarda demişsin ki 5 maddede işte ben o Stockholm Tom'un içindeki dosyaları kopyalarını da 6x tonunun içine atamıyorum bu belirttiğim dosyaları ne şekil açıp içine müdahale yapabiliyoruz bı yardımcı olur musun

Byzaza63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi a2
Konular
0
Ben denedim.
iki uyarı yapayım.
1- Talimatlardaki TWRP yerine linkteki Codered tarafından hazırlanan TWRP Recovery - Mi 6X Twrp 3.2.3-0 (Wayne) sürümünü kullanın. Çünkü talimattaki TWRP'de MTP desteği yok. Dahili belleği de silince rom dosyasını bilgisayardan atamıyorsunuz.
2- Miflash yerine. Linkteki Miflashtool'u kullanın. Rehberdeki Mflash Storage.msm dosyasını cihaza yükleyemiyor kalıyor.

Gayet güzel çalışıyor.

Bu arada A2'de en iyi performansı ise pixelexperience romundan aldım. Oreo 8.1 versiyon.
Kardesim linkte verdigin programlar ile yapmaya calisinca edl moda alip usb cihaza bagladigim da mi tools programinda cihaz gozukmuyor ve refresh tusuna bastigimda clean all senecegi cikmadi yarrimci olur musun

ozankardes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
1
Kardesim linkte verdigin programlar ile yapmaya calisinca edl moda alip usb cihaza bagladigim da mi tools programinda cihaz gozukmuyor ve refresh tusuna bastigimda clean all senecegi cikmadi yarrimci olur musun
Driverlar yuklu mu?

jeddi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
1
Kurulumu başarılı bir şekilde gerçekleştirdim. Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Bu aşamadan sonra sorun olmadan farklı romları kurabilir miyiz?. Mi Pro, Mi MiRom, Globe rom vb.?

Üst Alt