MIUI Yönetimine Sorularınız ve İstekleriniz.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Merhaba,

Resmi Fan Site olarak görevlerimizden biri de MIUI ve Xiaomi yönetimine Türk kullanıcılarının beklentilerini, sorularını, isteklerini iletmek olmalı diye düşünüyorum. MIUI veya Xiaomi ürünleri ile ilgili aklınıza takılan, merak ettiğiniz şeyleri bu başlık altından yazdığınız takdirde sorularınız firma yöneticilerine iletilecek ve cevaplar yine bu başlık altından paylaşılacaktır.

Saygılarımızla,

miuiturkiye.net Yönetimi

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.199
Cvp: MIUI Yönetimine Sorularınız ve İstekleriniz.

MGM Barut pid=1261 dateline=1400096835' Alıntı:
Forum ana sayfasında neden Türkiye logosunu ilave etmediniz.Yoksa formatı mı böyle,bence olsa çok güzel olrdu,nacizane belirteyim dedim.teşekkürler.
:huzurlu::huzurlu::cool:

Oyla:

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Teknisyen
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
125

MGM Barut pid=1261 dateline=1400096835' Alıntı:
Forum ana sayfasında neden Türkiye logosunu ilave etmediniz.Yoksa formatı mı böyle,bence olsa çok güzel olrdu,nacizane belirteyim dedim.teşekkürler.

Yaklaşık 1 ay önce tüm miui fan sitelerini ve forumlarını tek tek incelemiştim bir çoğuna da üye olmuştum. Bazılarınıda aktif olarak kullanıyorum, bu işin belirli bir standardı varda, yok aslında.. 
Nasıl oluyor dersen miui fansiteleri ile ilgilenen yöneticilerin belirli istekleri var, bu doğrultuda fan siteni yapabiliyorsun.
Bizim yönetici arkadaşlarımızda bu doğrultuda bişeyler yapıp, akıllarındaki özgün tasarımlarını yansıtmaya çalışıyorlar, şunu unutmamak gerekirki henüz çok yeni bir forumuz, zaman içersinde daha iyi olacaktır. ''Her üyenin fikirlerini paylaşması ile oluşacaktır, şahsi görüşüm..'' 
Bir çok site kendi bayrağını ana sayfada yayınlıyor, bazıları ise diğer fan sitelerinin bayrağını bile koymamışlardı ''muhtemelen güncelleme yapılmadığı içindir.'' Diğer fan sitelerinin ana sayfaları ile kıyas yapıldığında bizim ana sayfamızın biraz sönük olduğu konusunda ben daha önce yönetici arkadaşa bir mesaj yazmıştım, forum yönetici arkadaşlarımın ortak görüşleri doğrultusunda hareket edildiği için ve bizler düşüncelerimizi kendilerine ilettiğimiz zaman dikkate alacaklardır.. :)

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.199

Arkadaşlar ben elimden geldiğince sizlerin ve yönetici olan diğer arkadaşların istekleri doğrultusunda ortak kararlara önem vererek sitenin gerek tasarım gerekse içeriğinde değişiklikler yapıyorum. Türk Bayrağına gelince kesinlikle olması gereken bir şeydi ve logonun yanına bu kara günü anlatan kurdele ile birlikte bir Türk bayrağı koydum. Türkiye'nin ve bizlerin acısı biraz dindikten sonra oraya çok daha şık ve güzel bir Türk Bayrağı yerleştireceğimden emin olabilirsiniz.

Ana Sayfa tasarıma gelecek olursak daha önce çok daha farklı bir anasayfaya sahiptik ama MIUI yöneticileri daha sade bir tasarımın MIUI'yi daha iyi yansıttıklarını söyleyerek bizden daha sade bir tasarım istediler bizde o yüzden böyle bir tasarım yaptık ve onlarında beğenilerini kazandık bir süre temamız bu şekilde kalacak ama bu demek değildir ki hiç bir zaman değişmeyecek daha güzel tasarımlar elimizden var ilerleyen zamanlar da bunları da sitemizde ki üyelerin görüşlerine sunarak yeni bir seçim yapabiliriz demokrası ile bu yüzden şimdilik beni anlayışla karşılayacağını düşünüyor hepinize çok teşekkür ediyorum.

Ve unutmayın ki her zaman düşünce ve fikirlerinizi ister konu açarak isterseniz de özel mesaj yazarak bana yada diğer yönetici arkadaşlarıma bildirebilirsiniz. Her zaman düşünce ve fikirlerinizi saygı duyacağımıza ve bu doğrultuda gelişip büyümeye devam edeceğimize emin olabilirsiniz.

Saygılar...

Oyla:

Muaz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0
Hayırlı Cumalar,

Bu aralar yeni bir telefon almayı düşünüyorum fakat samsung apple gibi markalardan değil de Çinli üreticilerden Oneplus veya Xiaomi gibi markalar bakıyorum. Oneplus davetiye sistemi ile çalıştığı için alabilme veya bulabilme ihtimalim düşük dolayısı ile ikinci seçenek olarak Mİ3e yöneldim. Fakat Amazon ve ebayde aradım ve 450$ gibi fiyatlar çıktı ve bunlar kullanıcı satışları.

Size sorum Mi3 nasıl alabilirim? Çinde tanıdığım yok fakat Amerikada var. Çinden Türkiyeye gelme ihtimalini veya Amerikaya gitme ihtimalini, Amerikada bulma ihtimalini ve Türkiyede bulabilme gibi ihtimalleri soruyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

Saygılarımla...

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Muaz pid=1359 dateline=1400229536' Alıntı:
Hayırlı Cumalar,

Bu aralar yeni bir telefon almayı düşünüyorum fakat samsung apple gibi markalardan değil de Çinli üreticilerden Oneplus veya Xiaomi gibi markalar bakıyorum. Oneplus davetiye sistemi ile çalıştığı için alabilme veya bulabilme ihtimalim düşük dolayısı ile ikinci seçenek olarak Mİ3e yöneldim. Fakat Amazon ve ebayde aradım ve 450$ gibi fiyatlar çıktı ve bunlar kullanıcı satışları.

Size sorum Mi3 nasıl alabilirim?  Çinde tanıdığım yok fakat Amerikada var. Çinden Türkiyeye gelme ihtimalini veya Amerikaya gitme ihtimalini,  Amerikada bulma ihtimalini ve Türkiyede bulabilme gibi ihtimalleri soruyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

Saygılarımla...

Hocam resmi olarak maalesef Türkiye'de Mi3 satışı yok dolayısıyla benim de size tavsiye edebileceğim tek resmi şey Xiaomi'nin Türkiye'ye gelmesini beklemeniz.

Yurtdışında satış yapan siteler'den ise satın alıp pasaport kaydını yaptırarak telefonu kullanmanız elbette mümkün. Genellikle Çin merkezli sitelerde fiyat 320$ ile 350$ arasında değişiyor. Yalnız bu sitelerin tamamı güvenilir değiller. 

Bu sitelerden alışveriş yapan arkadaşlar var ve bazı ürünler sahte çıktı. Güvenilir olanları forumdaki arkadaşlarımızın yorumlarına bakarak tespit edebilirsiniz. 

(Maalesef ben şu site iyidir diyemiyorum çünkü daha önce Avustralya'daki fan sitesini yöneten arkadaş kendi alışveriş yaptığı siteyi tavsiye etmiş ve pek çok kullanıcı o siteden telefon almışlar. Fakat aldıkları telefonların tamamı sahte çıkmış. miui.com yetkililerinden alışveriş için site tavsiyesi istediğimde bana bu örneği verdiler ve sorumluluk almak istemediklerini belirttiler. Bu nedenle benim de resmi site dışındaki bir siteyi tavsiye etmem uygun olmayacaktır. Kusura bakmayın.)

Oyla:

Muaz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0
@cantara Eyvallah abi. Beklemem mümkün değil çünkü kullandığım telefon arızalandı ve şuan idare etmek zorundayım. Amerikadan gelen yakınım da haziranda burada olacak dolayısıyla ya o getirir ya da ben türkiyeden başka bir ürün almak zorunda kalıcam. Artık kullananlardan bilgi alacağım. Teşekkürler :)

Ayrıyetten site hayırlı olsun, resmi mi.comda yapılan oylamada Türkiye önde gidiyordu ve herkes Türkiyenin fan sayfasını soruyordu. Artık açıldı, zamanla gelişir inşallah :)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Evet hocam, İnşallah bir an önce gelir ve bizler de artık hem ucuz hem de kaliteli telefonları güvenle alıp kullanabiliriz :)

Oyla:

kralaras

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
16

arkadaşlar miui resmi istesindeki madalya listesinde neden türkiye madalyası yok acaba?
hiç baktınız mı acaba oraya

http://en.miui.com/home.php?mod=medal

yöneticilerimizden duyarlı olmalarını beklerim.
istailin bile bayrağı var yani
bizim neden olmasın???

Oyla:

12dyl1983

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Velid Kaya
Cihazım
Mİ 8 6/128
Meslek
Eczacı Teknisyeni
Konular
17

kralaras pid=1407 dateline=1400272831' Alıntı:
arkadaşlar miui resmi istesindeki madalya listesinde neden türkiye madalyası yok acaba?
hiç baktınız mı acaba oraya

http://en.miui.com/home.php?mod=medal

yöneticilerimizden duyarlı olmalarını beklerim.
istailin bile bayrağı var yani
bizim neden olmasın???
Merak etmeyin cok yakinda bizim madalyamizda yerini alacak insallah en.miui.com adminlerinden onay geldi ;)

Oyla:

xoser

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Konular
28

peki mi türkiye pazarına tüm ürünlerini getirecek mi özellikle aksesuar mikey, powerbank, piston vs hepsi gelecek mi? tvleri getirmeyi de düşünüyorlar mı ?  Hani türkiyeye gelecekler ama bizdeki yasal mevzuatın ne  kadar çetrefilli olduğunu biliyorlar değil mi birde :D

Oyla:
Üst Alt