MIUI Yönetimine Sorularınız ve İstekleriniz.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Merhaba,

Resmi Fan Site olarak görevlerimizden biri de MIUI ve Xiaomi yönetimine Türk kullanıcılarının beklentilerini, sorularını, isteklerini iletmek olmalı diye düşünüyorum. MIUI veya Xiaomi ürünleri ile ilgili aklınıza takılan, merak ettiğiniz şeyleri bu başlık altından yazdığınız takdirde sorularınız firma yöneticilerine iletilecek ve cevaplar yine bu başlık altından paylaşılacaktır.

Saygılarımızla,

miuiturkiye.net Yönetimi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: MIUI Yönetimine Sorularınız ve İstekleriniz.

cantara' Alıntı:
Haklısınız hocam... En sağlıklısı ebay'den almak galiba. Daha önce Nexus 4 için OEM kılıf almıştım ve orjinal çıkmamıştı. Satıcıya mesaj attığımda, ebay'in ceza vermesi korkusuyla aynı gün içinde kargo dahil tüm ücreti iade etmişti... Xiaomi için de aynı şey yapılabilir. Fakat karşılaştırma yapmak için en az bir adet orjinale ihtiyaç var...

Power bank için pandawill'den alışveriş yapan bir donanım haber üyesi arkadaş sahte demişti. Bu kafamı karıştırdı. Pandawill'den canlı Destek ile görüştüm. Sizin ürünler sahte çıkmış ben orjinal istiyorum, benim siparişi iptal edin dedim. Biz global satış yapıyoruz, mümkün değil, hepsi orjinaldir dediler. Bunun üzerine ne olur ne olmaz diye hem piston kulaklık hem de power bank için youtube'tan tüm karşılaştırma videolarını indirdim. Sahte olduğunu gösteren yerlerin resimlerini ayrıca çektim. Site ile yaptığım görüşmenin screenshot'ını aldım. Olası bir olumsuz durumda bu ispatlarla Paypal 'in ücret iadesi yapacağını düşünüyorum.
Ama bir varki içim rahat ve en ekonomik bir şekilde alışveriş yapayım, bir de varki huzursuz bir şekilde alışveriş yapayım.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Oyla:

Kraaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Altan
Cihazım
Xiaomi Mi3 W
Konular
4
Cvp: MIUI Yönetimine Sorularınız ve İstekleriniz.

chatin_62 pid=823 dateline=1399771732' Alıntı:
http://www.xiaomiworld.com/ sitesi kendilerine ait bir site midir ve orjinal ürünleri hangi sitelerden alabiliriz? Hiçbir yerde net bir adres bulamadım. ibuygou, pandawill ve xiaomiworld bulabildiğim siteler. Pandawill hakkında olumsuz görüşler de var. Powerbank'lerin sahte olduğu hakkında mesela. Ama canlı destekte bana orjinal olduğunu söylediler.
O siteye pek güvenmeyin.

Güvenilir site istiyorsanız buyurun.

http://www.ibuygou.com/ - xiaomi.eu nun resmi partneri. (veya eski adı miuiandroid.com)

http://xiaomi.eu/community/threads/order-mi2-a-and-mi2-s-via-miuiandroid-com-ibuygou-com.20050/

cihazlar gerçek.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

chatin_62 pid=939 dateline=1399830119' Alıntı:
cantara pid=862 dateline=1399806080' Alıntı:
Haklısınız hocam... En sağlıklısı ebay'den almak galiba. Daha önce Nexus 4 için OEM kılıf almıştım ve orjinal çıkmamıştı. Satıcıya mesaj attığımda, ebay'in ceza vermesi korkusuyla aynı gün içinde kargo dahil tüm ücreti iade etmişti... Xiaomi için de aynı şey yapılabilir. Fakat karşılaştırma yapmak için en az bir adet orjinale ihtiyaç var...

Power bank için pandawill'den alışveriş yapan bir donanım haber üyesi arkadaş sahte demişti. Bu kafamı karıştırdı. Pandawill'den canlı Destek ile görüştüm. Sizin ürünler sahte çıkmış ben orjinal istiyorum, benim siparişi iptal edin dedim. Biz global satış yapıyoruz, mümkün değil, hepsi orjinaldir dediler. Bunun üzerine ne olur ne olmaz diye hem piston kulaklık hem de power bank için youtube'tan tüm karşılaştırma videolarını indirdim. Sahte olduğunu gösteren yerlerin resimlerini ayrıca çektim. Site ile yaptığım görüşmenin screenshot'ını aldım. Olası bir olumsuz durumda bu ispatlarla Paypal 'in ücret iadesi yapacağını düşünüyorum.
Ama bir varki içim rahat ve en ekonomik bir şekilde alışveriş yapayım, bir de varki huzursuz bir şekilde alışveriş yapayım.

Haklısınız hocam... Bir de kargodaki bekleme süresi gerginliği daha da artırıyor. Alışverişin maliyetinden de öte dolandırılmış olabilme ihtimali can sıkıcı. Neyse nasıl olsa ekran görüntüleriniz, kanıtlarınız elinizde en kötü ihtimalle paypal'dan paranızı geri alırsınız ve biz de buradan bir duyuruyla pandawill'den alınmamasını söyleriz. Kayıpları, kazanaacakları 3-5 dolar'dan çok daha fazla olur :)

Kraaz pid=977 dateline=1399886915' Alıntı:
chatin_62 pid=823 dateline=1399771732' Alıntı:
http://www.xiaomiworld.com/ sitesi kendilerine ait bir site midir ve orjinal ürünleri hangi sitelerden alabiliriz? Hiçbir yerde net bir adres bulamadım. ibuygou, pandawill ve xiaomiworld bulabildiğim siteler. Pandawill hakkında olumsuz görüşler de var. Powerbank'lerin sahte olduğu hakkında mesela. Ama canlı destekte bana orjinal olduğunu söylediler.
O siteye pek güvenmeyin.

Güvenilir site istiyorsanız buyurun.

http://www.ibuygou.com/ - xiaomi.eu nun resmi partneri. (veya eski adı miuiandroid.com)

http://xiaomi.eu/community/threads/order-mi2-a-and-mi2-s-via-miuiandroid-com-ibuygou-com.20050/

cihazlar gerçek.
 Siz daha önce buradan alışveriş yaptınız galiba... Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok seviniriz.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

chatin_62 pid=983 dateline=1399888887' Alıntı:
Bugün miui.com'da Xiaomiworld 'te Mi 4 satışı başladığını gördüm. Zaten bu herşeyi açıklıyor. :)

O zaman bu arkadaşlar kara listeye girmeyi fazlasıyla hak etmişler... Link var mı hocam? Şöyle bir baktım ama göremedim...

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: MIUI Yönetimine Sorularınız ve İstekleriniz.

cantara pid=986 dateline=1399890547' Alıntı:
chatin_62 pid=983 dateline=1399888887' Alıntı:
Bugün miui.com'da Xiaomiworld 'te Mi 4 satışı başladığını gördüm. Zaten bu herşeyi açıklıyor. :)

O zaman bu arkadaşlar kara listeye girmeyi fazlasıyla hak etmişler... Link var mı hocam? Şöyle bir baktım ama göremedim...

Bulup atayım.

MIUI'deki konusu:
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=20167

Direk link isteyenler için de: http://www.xiaomiworld.com/xiaomi-mi4.html

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Konu altında en yetkili ağızlardan yalanlama da gelmiş... Özetle bundan sonra bu site kesinlikle güvenilir değildir diyebilir, alışveriş yapmayı düşünenleri de başka seçeneklere yönlendirebiliriz galiba.

Bilgilendirme için çok teşekkürler hocam :)

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

proton252 pid=984 dateline=1399889980' Alıntı:
Mi4  nerede hocam ? daha mi3s çıkmadı .
Hahaha. Problem de bu zaten. Adı sanı belli olmayan, daha resmi olarak özellikleri doğrulanmamış, fiyatı hakkında sadece kulaktan dolma fikir sahibi olunan bir cihaz satışa sunulmuş.
MIUI'deki admin'ler de bu işe çok bozulmuşlar.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

cantara pid=992 dateline=1399891539' Alıntı:
Konu altında en yetkili ağızlardan yalanlama da gelmiş... Özetle bundan sonra bu site kesinlikle güvenilir değildir diyebilir, alışveriş yapmayı düşünenleri de başka seçeneklere yönlendirebiliriz galiba.

Bilgilendirme için çok teşekkürler hocam :)
Ne demek hocam, hepimiz bildiklerimizi, gördüklerimizi paylaşmak için burada değil miyiz? 
Bu arada Admin'ler de fena bozulmuşlar. :)

Oyla:
Üst Alt