Soru MIUI Yedekleme Ne Kadar Sağlıklı Çalışıyor

OnurAYDN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orta
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
7
Arkadaşlar Xiaomi Mi 6 'da, ek ayarlar yedekleme kısmında bulunan yerel yedekleme ne kadar sağlıklı çalışıyor? Ben şimdi telefonu sıfırlamak istiyorum ve uygulamalarımı geri yüklemek istiyorum stabil bir şekilde geri yükleme yapabilir mi özellikle WhatsApp, Instagram gibi programlarda bildirim sorunu yaşatır mı ve Gittigidiyor, Hepsiburada gibi programlarda hesabım açık kalır mı?

Ek olarakta şunu sormak istiyorum kurtarma menüsünden wipe data yaparsam telefon hafızasında ki dosyalarım gider mi? Müziklerim, DCIM klasörü veya Whatsapp media klasörü gibi?

OnurAYDN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orta
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
7
Arkadaşlar az önce şunu farkettim yedekleme yaptığım zaman kafasına göre bazı programlarımı yedeklemiyor. Nerdeyse 1GB kadar veri yedeklenmiyor. Facebook, Messenger falan..

Oyla:

opsmudedin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
opsmu dedin
Cihazım
Mi 13T Pro
Konular
3
Geri yukleme yaptiginda banka programlari kesinlikle calismaz. Hatta yukledigin uygulamalarin bazilarida yuklenmiyecek. Yedekleme yaparken uyari veriyir calisma garantisi yok diye. Onun yerine titanium backupla yedekleme yap. Wipe data yaparsan herseyi silersin. Aldigin yedegi pc ye alip sonra geri yuklersin temiz kurulum yapacaksan.

Oyla:

OnurAYDN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orta
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
7
Geri yukleme yaptiginda banka programlari kesinlikle calismaz. Hatta yukledigin uygulamalarin bazilarida yuklenmiyecek. Yedekleme yaparken uyari veriyir calisma garantisi yok diye. Onun yerine titanium backupla yedekleme yap. Wipe data yaparsan herseyi silersin. Aldigin yedegi pc ye alip sonra geri yuklersin temiz kurulum yapacaksan.
Telefonda root yok maalesef Titanium Backup rootsuz yedekleme yapıyor mu? Wipe data dediğimizde telefon hafızası komple siliniyor mu ya..

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam Mi Cloud yedekleme bölümünde altta zaten size nelerin yedekleneceği konusunda bilgi veriyor. WhatsApp, Facebook, İnstagram gibi uygulamalarınızı data içeriğini yedeklemez. Bu işlem sadece ilgili bölümde yazdığı gibi Ana ekran düzeni, sistem ayarlarınız gibi işlemleri yapar.

Oyla:

opsmudedin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
opsmu dedin
Cihazım
Mi 13T Pro
Konular
3
Wipe data yaparsan hersey silinir. Fabrica reset yaparsan uygulamalar silinir. T.b rootsuz calismaz.

Oyla:

metinby07

Ayfon abi yaaa
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi5s Premium
Konular
33
Hocam Mi Cloud yedekleme bölümünde altta zaten size nelerin yedekleneceği konusunda bilgi veriyor. WhatsApp, Facebook, İnstagram gibi uygulamalarınızı data içeriğini yedeklemez. Bu işlem sadece ilgili bölümde yazdığı gibi Ana ekran düzeni, sistem ayarlarınız gibi işlemleri yapar.
Peki global betadayım. Mi cloud ile yedekledikten sonra bir sonraki güncelleme de bozuk dosya hatası alır mıyım?

Oyla:

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Ben Mi yedeklemeyi kurdum ve bir sıkıntı yaşamadım . Yedeklenmeyen uygulamaları yanında X işareti ile gösteriyor. Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları yedeklenmiyor.

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Oyla:

OnurAYDN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orta
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
7
Ben son 8.0 güncellemesini yapmadan önce yedek alıyordum ve Facebook Wp falan yedeklenmiş gözüküyordu. Toplamda 1.5Gb yedek dosyası oluyordu şimdi Facebook 'un altında 0.00KB yazıyor.

Oyla:
Üst Alt