Rehber MIUI Versiyonları ve Anlamları

dost

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kamil
Cihazım
Mİ5
Konular
26
BL Kİlidiniz Açıksa Mi Flash 64Bit İle Fastboot Romunu Flaşlayarak Geçebilirsiniz.
klidin açık olup olmadığı nasıl anlaşılır acaba mi flas64 bit nedir acaba o olayı anlatan bir konu varmı birde beta dan stable rom a geçilir mi geçmesem bir şey kaybedermiyim

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
klidin açık olup olmadığı nasıl anlaşılır acaba mi flas64 bit nedir acaba o olayı anlatan bir konu varmı birde beta dan stable rom a geçilir mi geçmesem bir şey kaybedermiyim

Telefon Modelinize Ait Olan Bölümde Tüm Anlatımlar Var. Azıcık Forumda Gezinirseniz Bulabilirsiniz.

dost

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kamil
Cihazım
Mİ5
Konular
26

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
peki hocam son sorum beta dan stable rom a geçmesem bir şey kaybedermiyim

developer romlar her hafta yeni değişiklik / düzeltme aldığı için sadece bunları kaybedersiniz. yoksa fazla farklılığı yoktur. developer romda her hafta birşeyler düzenlenirken/eklenirken başka yerde hata çıkma olasılığı da yüksektir.

Erdoğan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdoğan
Cihazım
Mİ 5
Konular
0
Bu güzel paylaşım için teşekkürler.

berdushpasha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yvz
Cihazım
mi 5
Konular
1
merhaba,
forumunuza yeni üye oldum ve karıştırmaya başladım. hb dan mi5 satın aldım. sürüme baktığımda miui global 7.2.8.0.0 maacndb olarak görünmekte google playstore yüklü temalar çince değil ing. genel olarak da tel yarı ing yarı tükçe menü ayarları. sanırım rom çin için olduğu için değiştirmem gerekli? yine baktığımda bu işlem için kimi yerde garantiyi iptal ettiği kimi yerde etkilemediği belirtilmekte ? doğrusu nedir ?

teşekkürler

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
merhaba,
forumunuza yeni üye oldum ve karıştırmaya başladım. hb dan mi5 satın aldım. sürüme baktığımda miui global 7.2.8.0.0 maacndb olarak görünmekte google playstore yüklü temalar çince değil ing. genel olarak da tel yarı ing yarı tükçe menü ayarları. sanırım rom çin için olduğu için değiştirmem gerekli? yine baktığımda bu işlem için kimi yerde garantiyi iptal ettiği kimi yerde etkilemediği belirtilmekte ? doğrusu nedir ?

teşekkürler

Telefonunuz hayırlı olsun hocam. Cihazınızda çakma/fake olarak tabir edilen bir rom yüklü. Çin romunun değiştirilmiş şekli diyebiliriz. Genellikle Mi5 kullancısı arkadaşlar orijinal romdan çok daha memnunlar. Dolayısıyla siz de değiştirseniz iyi olur kanaatindeyim. Aşağıda bağlantısını eklediğim rehberi kullanarak romunuzu orijinal hale getirebilirsiniz. Garantiyi ise etkilemeyecektir çünkü yapacağınız işlemlerin tamamını Xiaomi'den onay alarak yapacaksınız. Delta ile yaptığımız görüşmede onlar da bu durumu onayladı fakat diğer servisler hakkında maalesef bilgim yok.

http://forum.miuiturkiye.net/konu/guncelleme-almayan-yurtici-mi5lere-orijinal-rom-yuklenmesi.9194/

berdushpasha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yvz
Cihazım
mi 5
Konular
1
Telefonunuz hayırlı olsun hocam. Cihazınızda çakma/fake olarak tabir edilen bir rom yüklü. Çin romunun değiştirilmiş şekli diyebiliriz. Genellikle Mi5 kullancısı arkadaşlar orijinal romdan çok daha memnunlar. Dolayısıyla siz de değiştirseniz iyi olur kanaatindeyim. Aşağıda bağlantısını eklediğim rehberi kullanarak romunuzu orijinal hale getirebilirsiniz. Garantiyi ise etkilemeyecektir çünkü yapacağınız işlemlerin tamamını Xiaomi'den onay alarak yapacaksınız. Delta ile yaptığımız görüşmede onlar da bu durumu onayladı fakat diğer servisler hakkında maalesef bilgim yok.

http://forum.miuiturkiye.net/konu/guncelleme-almayan-yurtici-mi5lere-orijinal-rom-yuklenmesi.9194/

hızlı dönüş için teşekkürler. tam da rehberleri okuyordum. kilit için onay mesajını bekliyorum. bu arada delta ya da konu ile ilgili mail atmıştım cevap bekliyorum. garantiyi etkilemeyecek olması içimi rahatlattı açıkçası

Tufan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tufan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
0
Merhaba. Ben geçen hafta sonu Mi5 aldım İzmir'den. Delta garantili ama tüm forumda baktım benim telefonumun sürümü bi acaip.MIUI Global 8.5 / Kararlı
8.5.10.0(MAACNDH) isminde bir sürüm.
Ben şimdi nasıl bir yol izlemeliyim.
İlk olarak burada tavsiye edilen yolu izledim ve bootloader kilidim firma tarafından açıldı.
Ben hangi sürümü ve nasıl yüklemeliyim acaba?

Üst Alt