Sohbet MIUI Türkiye ile Nostalji Time :)

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Evet değerli forum sakinleri;

Merakımı mazur görmenizi umut ederek bir konu başlatmak istiyorum. (Muadil konu olarak eski telefon konusunu bulabildim, mobilde çok detaylı bakamıyorum, mükerrer konu olmuş ise affola)

Özellikle 2000'ler (yaşım 2007 ve sonrasına yetmekte) başta olmak üzere severek kullandığınız bilgisayar programları, varsa programlama dilleri ve/veya web siteleri nelerdi?

Benim zamanımda tabi ki en popüler program eski adı ile MSN, sonraki adı ile Windows Live Messenger idi.
O kadar küçük değilim, Yaşım mirc ve ICQ'nun son demlerine yetiyor :)

En popüler site blogcu.com idi (genel kesim benden büyük olduğu için çoğunluk aşina olacaktır :D ) Facebook'un da ilk çıktığı İngilizce zamanlarını da kullanan kesimdenim. :)

Yorumlarınızı okumak için sabırsızlanıyor, merakla bekliyorum.

VoodooWD

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi mi 9T
Konular
5
ICQ çok kullandım. ID 99833127 idi. Napster kullananlardanım. İnternet browser olarak Netscape kullandım. Arama motoru olarak Altavista kullandım. AOL vardı. Photoshop 6 sürümünden başladım. Web tasarım için Frontpage kullandım. hatta onunla yaptığım site hala duruyor:

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
2010 yılından beri Pc kullanıyorum o zamanlar Call of duty 1,2,3,4 ve 5 serisi olarak hepsini oynadım o zamanların en güzel oyunuydu site olarak kickasstorrent vardı Film yada oyun indiriyordum Sosyal medya olarak Msn vardı 480P görüntülü konuşma vardı Facebook olarakta o zamanlar daha çok genç kısım kullanıyordu şimdi öyle değil ama sonra bir ara ethical hacking seti almıştım hacker olucam diye olamadan bıraktım tabi

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Mirc'in son dönemlerine yetiştim. İnternetten ilk sohbet deneyimimdi diyebilirim. Tabi daha sonrası
MSN Efsanesi başladı ki yeri ayrıdır bizim nesil için. Hatta hastalık derecesine gelmişti bir dönem. Msn Messenger Plus eklentisi yükleyip Msn'i kilitleyip dışarı çıkardım. Olay da şu ben dışardayken bile oturum açık kalsın çocukluk dönemleri işte :)
Daha sonra Netlog adında sosyal bir ağ çıkmıştı uzun süre de orda Moderatörlük yaptım.
Bilgisayar ile ilgilenen birçok insan gibi o dönem için diyorum Hack konularına merak sardım isim vermem doğru olmaz birçok program kullandım, denedim. Başımı da belaya sokuyordum zor yırttım bu sebepten :)
Bir dönem Web Tasarım işine merak sardım bu seferde Offfice uygulaması Frontpage vardı ki yeri bende ayrıdır. :)
Müzik indirmek için : Ares
Müzik dinlemek için tabiki Winamp
Cd hazırlamak için : Nero
DJ işine merak saranlar için DJ Virtual
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. :)

Üst Alt