Yardım Miui stock launcher hakkında

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xiaomi.eu 9.2 miui 10
Telefon Modeli
Pocophone F1
Bootloader Kilidi
Açık
Miui stock launcher pocophoneda olmadığı için miuistocklauncher.zip flashladım, eu 9.2de alttan öneri arama kısmı kapatılmadığı için, aramayı kapat dedim fakat swipe kaldı, bomboş beyaz ekran atıyor sürekli.
Bu sorundan dolayı stock launcherı kaldırmaya çalışıyorum ama sistem dosyası olarak görüyor malum artık kaldıramıyorum. Twrpden dalvik cache yaptım normale döner diye, dönmedi. Launcherı üstüne yeniden kurdum, yine düzelmedi. Kaldı yani böyle. Kaldırmanın bir yolu var mı? Ya da stock launcherın son güncel versiyonunu kursam düzelir mi? Ve tabi o güncel launcherı nereden bulacağım, sanırım tek bir tane vardı o da o. Tartışmaya açık bir konudur, bildiğiniz stock launcher varsa farklı güzel onu da twrp ile flashlayabilirim ama tabi bana önce stocklauncherı kaldırma yöntemi lazım.

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
TWRP - Mount - System yapın sonra geri gelip TWRP - File Manager - System - Priv app - MiuiHome dosyasını silerek kaldırabilirsiniz ama şimdi emin olamadığım bir kısım var F1'in standart launcher'i de acaba aynı yolda mıydı? Eğer öyleyse Launchersiz kalırsınız yada aynı konuma F1 launcheri flashlayıp sorunu çözebilirsiniz.

Ek; Şimdi kontrol ettim bilgi doğruysa F1'de launcher aşağıdaki konumda bulunuyor yani yukarıda dediğim dosyayı silmeniz bir sorun yaratmayacaktır ama siz yinede silmeden önce şu aşağıdaki iki dosyayı kontrol edip silin.
/ system / app / MiLauncherGlobal
/ system / priv-app / MiLauncherGlobal

Hocam çözüm arayanlara ve bize de bilgi olur diye paylaşıyorum,
Priv-app içerisinde MiLauncherGlobal var bunu sildim, MiuiHome yoktu.
Daha sonra bunu silince, sistem launcherlarını sildi, yani poco launcher. Dolayısıyla miuistock duruyordu.
Ben de kullandığım romu yeniden flashladım, miuistock kendiliğinden silindi.
Buradan anladığım sonuç şu oldu, sistemin üzerine yazıyor miuistock o yüzden kaldırınca sistemden dosya siliyor o yüzden rom kuruca sistem varsayılana döndü.
Teşekkür ederim yeniden sağlıcakla :)

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hocam çözüm arayanlara ve bize de bilgi olur diye paylaşıyorum,
Priv-app içerisinde MiLauncherGlobal var bunu sildim, MiuiHome yoktu.
Daha sonra bunu silince, sistem launcherlarını sildi, yani poco launcher. Dolayısıyla miuistock duruyordu.
Ben de kullandığım romu yeniden flashladım, miuistock kendiliğinden silindi.
Buradan anladığım sonuç şu oldu, sistemin üzerine yazıyor miuistock o yüzden kaldırınca sistemden dosya siliyor o yüzden rom kuruca sistem varsayılana döndü.
Teşekkür ederim yeniden sağlıcakla :)
Rica ederim :)
Romu yeniden flashlamak yerine sadece stock launcheri alıp sistem içerisine taşıyabilirdiniz ama sağlık olsun .

Oyla:

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Rica ederim :)
Romu yeniden flashlamak yerine sadece stock launcheri alıp sistem içerisine taşıyabilirdiniz ama sağlık olsun .
Hocam stocku kurmaya yer kalmadı onu silince, f1 launcher indirmemiştim, mecbur reflash yaptım.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Oyla:

Redmi559

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Redmi 6a
Konular
28
Teşekkür ederim ama benim kastettiğim nova launcher gibi bir launcher değil hocam.
Yok biliyorum telefonunuzu kullanamayabilirsiniz onun için bunu önerdim yoksa zamanında çok uğraştım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt